Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkx5

  1. Nooo, odrazu zamawialbym wizyte u stomatologa na uzupelnienie plomb w zebach. Cayenne to porazka jest. Mialem, jezdzilem, dziekuje. Twardy, slaba jakosc wykonczenia, silniki bardzo delikatne, malo miejsca w srodku...MB Ml500 jesli chodzi o komfort bije wszystkie. Jest jeszcze GL...mi sie bardzo podoba.
  2. Nie wiem jak jest PL ale w UK nie da rady tak. Odszkodowania za zle wykonana usluge tak poważnej sprawy jak naped 4x4, nawet jesli kient sie na to zgodzil, sa niebotyczne. Nie mozna i koniec. Wykonujesz usluge poprawnie badz wcale. Jako, ze mieszkam w polnocnej czesci Anglii, jest wiele osob z roznych zakątków kraju, przyjeżdżających na na naprawe. Nie mozna jako warsztat okrecac zebatki nawet jesli wlasciciel o tym wie. Ja wiem do czego zmierzasz, bardzo czesto mozna zrobic cos taniej badz prościej, czasami po prostu prawo tego zabrania.
  3. Wiesz, nie moge sie tutaj z toba zgodzic. Warsztat badz servis wykonujac naprawe musi dac na to gwarancje. Niestety zerwane zebatki to ostatni etap degradacji skrzynki wewnatrz. Nie mozna klientowi okrecac zebatki nie wiedzac co jest w srodku. Wiem o czym pisze poniewaz tym sie zajmuje. Jesli chcesz to robic sam, ok, nie ma problemu....ale jako servis czy warsztat...no nie mozna. Mozna zniszczyc inne podzespoly auta jak: skrzynie, dyferencjaly. Dlatego tez, z racji kosztow ewentualnych napraw, warsztaty nie wyspecjalizowane, nie chca sie tego podejmowac, a jesli juz, to na pewno nie okrecaja zebatki :D
  4. Woda dostaje sie gdzies do auta i robi zamieszanie na listwie can...
  5. To ja bym juz szukal auta w uk i zmienil kierownice. Tu sa w znacznie lepszym stanie x5.
  6. Dokladnie...olej byl jakis inny...czerwony :mad2: :duh:
  7. Na marginesie, dla tych ktorzy sadza, ze wystarczy obrocic zebatke i po sprawie oraz wlac jakis tam olej: http://images61.fotosik.pl/1101/0768a8a8b68b69ea.jpg http://images65.fotosik.pl/1103/fc927a297fab7219.jpg http://images63.fotosik.pl/1100/1d384bc3e9c4600f.jpg
  8. Czyli zakladasz 2gi czy zartowales? :?:
  9. viewtopic.php?f=91&t=229573
  10. Kme gold na papierze ma 324km, w realu to kleka w zime juz przy 180km. Nie chodzi o temp. przełączania a o wydajnosc jak ma gaz z -20 podgrzac do +35.Ale co my tam wiemy... butla mega male to 54l. Jesli jesteś zadowolony to ok. Konczmy ten temat. Wstaw fotki to ocenimy jak to wyglada.
  11. Wydaje mi sie, ze to problem podlaczenia, te zamienniki mialy wyjscia do sterowania. Wiedza nie z praktyki tylko przeczytana. :)
  12. No wlasnie, tez zbaranialem...
  13. Witaj. Masz navi ori na czytniki kart sd?
  14. Panowie, jesli jest tak jak mowicie, nie ma zjazdu cisnienia i temp. przy kicku, to znaczy ze albo silnik starej konstrukcji 286km jest mniej wymagajacy albo poprawila sie jakosc kme. Nie znaczy to, ze przyznam wam racje. Nadal uwazam, ze w zimie przy -20 bedziecie mieli problemy, ze jeden reduktor nie da rady. Nie pisze tutaj bez wiedzy. Ja tez testowalem u siebie 1 parownik. Bylo dobrze przez pół roku i wszystko padlo. To sa wasze auta a oszczędności rzędu 300zl mnie smiesza w x5. I prosze nie pytajcie juz, po co? Po to aby nawet za 3lata bylo dobrze, w kazdych warunkach klimatycznych i obciazeniowych oraz przy slabej jakosci gazu.
  15. No wlasnie o to chodzi, ze bedziesz mial jeden parownik i mimo iz temp. Na parowniku bedzie 90 stopni, temp gazu bedzie 5 stopni albo nizej. Na dwoch bedziesz mial 35 stopni. To jest wydajnosc termiczna. Ja wole mam duza, zawsze staram sie pomagac ale ze wzgledow ktore napisalem wczesniej, tym razem dam sobie spokój. Przyjdzie zima i bedziesz to wszystko zmieniał i tak :D . Kme gold poleci i po temp i po cisnieniu przy -20 na polu.
  16. To akurat dobra propozycja. Musze porobic wiecej zdjec. Niestey moja kobieta tak kocha to auto, ze nawet slyszec nie chce, ze mam jej je zabrac do uk. Z tego powodu mam ograniczony dostep do swojego cacka :cry2:
  17. Ta wysuwana polka jest przydatna wiesz, warto ja miec. Pakowanie auta znacznie latwiejsze, na piknik idealna, na grzyby do lasu :D wysuwasz, siadasz, buty zmieniasz. Raz nawet do seksu sie przydala :mrgreen: No nie moglem sie powstrzymac...Zbiornik 95l, netto, zalezy od pompy 83-86l. U mnie tez sa wtryski pojedyncze, to co widac to rozdzielacze. Zostaly tak sobie bo wczesniej byly "tanie" wtryski zalozone, ktore byly na listwie. wytrzymaly jakies 6 miesiecy i rozjechaly sie. Zmieniajac zostawilem juz te podciecia oslony silnika i wstawilaem rozdzielacz a wtryski blisko wtrysku benzyny.
  18. Temp. parownika a temp. gazu to dwie inne sprawy. To nie forum o lpg. Zestaw jaki powienien byc podal: Sebos. Widze, ze nie istotne co my tu doradzimy, i tak zrobisz swoje. Wiem gdzie lezy problem w twojej instalacji. Nawet nie chce patrzec jak to jest zalozone skoro gazownik nie wie jak sie w instalacje wodna wpiac :mad2: Niech sie meczy. Jak to kiedys powiedzial Marek Kondrat, w filmie bodajrze Killer: Wieeeem.... allllle nie powiem...http://www.youtube.com/watch?v=vs_WRcQKmOE
  19. 95L (86 netto) wchodzi w kolo zapasowe jesli ma sie wysuwana podloge, jesli nie, sadze ze butla o 3cm nizsza zalatwia sprawe i nic nie zabiera z wielkosci bagaznika. Aku zostaje tam gdzie jest, 67l to jest duzo, duzo za malo przy spalaniu x5. Ale to zalezy gdzie i jak sie jezdzi. Dla mnie jak jade z uk i te 86 jest za malo :D Nie wiem dlaczego upieracie sie o tym dostepnie do aku? Zalozyc aku AGM i nigdy go nie zmienisz, chyba ze za 10lat. KME Gold slynie z bardzo slabej termiki. Co mam na mysli termike: jak bardzo mocno przyspieszamy, na "kickdownie" temperatura wylatujacego gazu z parownika o slabej termice potrafi spasc ponizej zera! Widzialem na wlasne oczy! I teraz taki zimny gaz trafia do komory spalania, no juz dalej nie musze pisac...Nie pisze tu o rozgrzewaniu parownika, pisze o trzymaniu temperatury i cisnienia. Wartosci jakie podaje producent nalezy podzielic przez dwa. Kme Gold nie wytrzyma termicznie. Korekty po cisnieniu i temperaturze w stagu nie dadza rady. Zreszta panowie, o czym my tu piszemy, o wydatku 250zl na dodatkowy parownik? Jak to u mnie wyglada zobaczcie sami w temacie o nivo, troszke nizej.
  20. Nie mam problemow ale mialem na jednym parowniku i wtryskach tanich :D Butla wejdzie 95l u ciebie tez, tylko lekko wykladzina bedzie wypuklona. Sadze ze troszeczke nizsza niz moja i podloga bedzie plaska.
  21. Tak.
  22. Do autora. No moja podpowiedz znasz, na prv pisalismy. Na ogolnym forum chcialbym tylko dodac iz nie ma roznicy czy mowimy o aucie sportowym czy x5, jak slusznie zauwazyl kolega Tomek. Liczy sie moc i pojemnosc. Jesli ktos mi pisze, ze 286km obsluzy 1 parownik to ja odrazu chce zobaczyc wykres spadkow cisnienia podczas przyspieszania. 1 parownik w x5 nie da rady, ani cisnieniowo ani termicznie. Nie ma takiej opcji. Musisz pamietac, zle zalozona instalacja zniszczy silnik. Teraz oszczedzisz a pozniej wydasz. Jesli juz szukalbym oszczednosci to w wtryskiwaczach ( latwo je pozniej wymienic na inne ) ale koniecznie zaloz dwa parowniki. Stabilnosc termiczna jest najwazniejsza. Polski wlew pod klapka jest bardzo niestabilny i sie czesto urywa. Bardzo ladnie wyglada, wlasciwie go nie widac, w dolnej czesci zderzaka. Butla 95l to jest maks jaki wejdzie jesli masz podloge wysuwana, jesli nie, bedzie troszke mniejsza. Nivo juz nie masz wiec tu masz spokoj. Sterownik, nasze polskie daja rade. Ostatnio spodobal mi sie zestaw polskiej firmy LPGTech. Dobra rada, ktora wszedzie uslyszysz: na instalacji Lpg sie NIE OSZCZEDZA :D Zaloz 2 parowniki i wtryski np.OMVL
  23. Tylko 40.
  24. Tak.
  25. Latwiej jest wyciagnac bezpiecznik od x-drive...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.