Treść opublikowana przez kkx5
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Hmm, kontynuujemy :D Tutaj, na tym forum, wiekszosc z tych co maja pojecie skonczyla studia :D Obawiam się że tu potrzeba doświadczenia, sama wiedza nie pomoże. 1.Nie wyciagasz wtyczki podczas jazdy. Robisz to na postoju w punkcie "0". 2.Widocznie smarowanie jest zbyt male. 3.Szarpanie występuje przeważnie przy zbyt rozciagnietym łańcuchu. Brak zwiazku ze sprzeglem.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Ha, to ciekawe. W takim razie kolejne pytanie do @kkx5: Mamy X3 z uszkodzoną skrzynką rozdzielczą. Jedziemy prostym odcinkiem równej drogi, dodajemy gazu i samochód szarpie chociaż silnik pracuje równo, koła kręcą się z identycznymi obrotami (opony w identycznym rozmiarze i stopniu zużycia) i według Ciebie "kosz sprzeglowy, tarczki, lancuch...Brak oporow, brak tarcia". Dlaczego? @papik Masz rację. Jeżeli luz na rozłączonym sprzęgle to ok 2,5 mm to w żadnym wypadku holowanie z podniesioną przednią osią nie powinno spowodować uszkodzenia sprzęgła. Nawet po 1000 km, bo pompa napędzana wałkiem głównym (sprzężonym na stałe z tylną osią)podaje olej który smaruje układ. Jeżeli długie holowanie uszkadza sprzęgło to wniosek jest jeden - silniczek nie rozłącza napędu po wyłączeniu zapłonu, tylko cały układ pozostaje sprzęgnięty w stopniu ustawionym przez silniczek w chwili zatrzymania. I kolejny wniosek - odłączenie wtyczki nie powoduje rozłączenia przedniego napędu. No jak jest uszkodzona to szarpie. Co tu mam wyjasniac :D Jak zerwana zebatka to szarpac nie bedzie.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Dokładnie, po adaptacji sprzęgło nie jest na takim samym 0 jak chociażby przy wyjetym całkowicie silniczku. Nie ma tam 2.5mm luzu. Taki jest jedynie na stole.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Nie przenosi poniewaz wszystko porusza sie z ta sama predkoscia. Tylne kola, przednie kola, kosz sprzeglowy, tarczki, lancuch...Brak oporow, brak tarcia
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Zbyt krotki czas aby cokolwiek sie stalo...
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Panowie, luz pomiedzy tarczkami nie jest tak wielki aby ich nie uszkodzil. Podpinam sie pod wypowiedz Kruka. Skrzynka nie jest zaprojektowana aby tak pracowac. Mozna ta sytuacje porownac do jazdy na pol-sprzegle. Wiedza nie oparta na domyslach tylko na doswiadczeniu, jak pisalem wczesniej, rozbieralem juz takie po zablokowaniu przedniego dyfra i zerwanej zebatce. Na krotkim odcinku nic sie nie stanie, na dluzszym tarczki sie spala. Jak dlugi musi byc czas jazdy, tego nie wiem. Klient sie nie chwalil. Jesli chcecie moge wstawic zdjecie.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Po wylaczeniu zaplonu, odpieciu wtyczki, silniczek wraca do polozenia 0 czyli brak zasprzeglenia. Jesli zebatka jest zerwana, sila sprezyn wewnatrz skrzynki sama cofa sie do polozenia 0. Uniesienie przodu do holowania, brak rotacji przednich kol przy rotacji tylnych, powoduje uszkodzenie tarczek wewnatrz skrzynki. Lancuch napedza kosz, poslizg nastepuje pomiedzy tarczkami a metalowymi plytakami co nie jest wskazane oczywiscie. Rozbieralem juz calkowicie zmielone skrzynki po zablokowaniu przedniego mostu, czyli efekcie nomen omen takim samym jak efekt holowania na jeden osi.
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Victor reizn to uszczelki najlepsze na rynku, no moze jeszcze Elring. To sa uszczelki na pierwszy montaz w bmw. Forum jest od tego aby pytac. Czasami, czesto wiemy wiecej niz mechanicy poniewaz uzytkujemy te auta i jest tez duzo osob, ktore je naprawia.
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
140tys km. to jak na loterii, u znajomego z pracy 170tys n42 wymiana tylko napinacza auto już ponad pół roku w jego posiadaniu stan łańcucha ślizgów bardzo dobry ogólnie jest bardzo zadowolony. Skoro piszesz, ze stan super to znaczy ze sprawdzal stan, nie jestem sam :D Tak, to jest jak w loterii.
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Tak jest duzo pracy, blokady musza byc, straszne dojscie do otworu blokujacego kolo zamachowe. Cena 400zl za uszczelke pokrywy jest chyba cena z servisu, prosze: http://allegro.pl/bmw-e87-e46-e90-e91-x3-uszczelka-pokrywy-zaworow-i4613899534.html
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
140tys km.
-
E46 318ti N42 Compact ogromny pobór oleju
Nowe uszczelki, bez silikonu.
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Jak chcesz aby ktokolwiek sprawdzil rozrzad bez zdejmowania pokrywy? O jakich kosztach panowie rozmawiamy...600zl...naprawde? To jest taka ogromna kwota aby to sprawdzic? U mnie nie bylo slychac nic, silnik pracowal idealnie a przy wymianie uszczelniaczy okazalo sie ze sa pekniete slizgi. Teraz, jesli posypaloby sie do konca i powpadalo we wszystkie kanaliki olejowe, do miski itp itd to remont w tysiacach. W uk jest duzo wiecej bmw z silnikiem n42 i n46 niz w pl wiec wiem ile tego jest z tym problemem. Zdejmij chlopie ta pokrywe, sprawdz stan rozrzadu i zamknij ten temat. Koszt zaden a spokoj bezcenny. To moja rada a zrobisz jak uwazasz.
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Zgadzam sie. :cool2:
-
x seria / dobór opon letnich na felgi 9 i 10 cali
No tak, u siebie mozesz, w xsie po lifcie rozwalilbys juz transfer. Nie mozna stosowac wysokosci opon nie zalecanych przez producenta... Na scinanie tylnych od wew. jest jedna rada. Naprawic zawieszenie.
-
E53 Problemy początkowe, radio,navi,ustawienia itp
To jest wzmacniacz radia,audio a nie modul telefonu.
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Samo podszybie...
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Sposób ok, ale czy lawiej i szybciej? Nie sadze... Ja to robie w 2, 5h ze zdejmowaniem kolektora... Gra nie warta świeczki :D. Wracając do napinacza, bez analizy stanu slizgow, mocno odradzam jego wymianę...
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Dokładnie. Piotrek, bierz poprawki na to co mechanicy mowia. Pewnie nigdy n42 nie rozbieral.
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Taaa, wymien sobie napinacz jak nie wiesz w jakim stanie sa slizgii. co ty za rady dajesz?
-
icom a2 prosba o porade w zakupie
Chyba nie sadzisz iz czekalem do prawie pazdziernika na twoja odpowiedz :D :D :D :D :shock:
-
E53 DYSTANSE
25mm to max w standarcie nadwozia. Rodzaj zawieszenia nie ma nic do tego. X5 przeciez nie ma rantow. 25mm jest na rowni z nadwoziem.
-
[e46] 318i 143KM Szarpie na niskich obrotach
:cool2:
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
No nie zupelnie, Caly walek wewnatrz jest inny+kosz sprzeglowy+ramiona rozpierajace, prawda? Nalezaloby wszystko przelozyc.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Papik na pewno zebatek nie okreca :D