Treść opublikowana przez kkx5
-
Olej pod EGRem N42
Prawdopodobnie uszczelka pokrywy zaworów.
-
318i N42 2.0 - Problem z olejem..
Wymiana zalatwia sprawe na co najmniej 100tys. Nie ma żadnego problemu. Taka konstrukcja silnika. Valvetronic. Plukanie nic nie zmienilo, pogorszylo...
-
Pomoc w sprawie blokady rozrzadu (Silnik N42)
Bardzo ogarniety mechanik da rade bez blokad... Spalanie oleju to uszczelniacze zaworowe, temat przewalkowany kilkakrotnie...
-
318i N42 2.0 - Problem z olejem..
Ileż to razy bylo juz to walkowane na tym forum... Uszczelniacze zaworowe :search:
-
BMW X5 E53. 3.0 Diesel 2001 rok Skrzynia- Reduktor - automat
hmm, frezy na przednim wale? typowa bolaczka przed liftowych x5...
-
[318i n42b20 143km] - Kilka pytań po zakupie
Ja juz wczesniej pisalem iz masz do wymiany czujnik polozenia walu. Nie wiem nad czym sie jeszcze zastanawiasz? O inne bledy sie nie martw, poniewaz wadliwy czujnik walu bedzie wywalal bledy vanosa, vvt itp. Ogarnij sie troszke chlopie i zrob to co nalezy zrobic od co najmniej miesiaca....
-
E46 318ti N42 Compact ogromny pobór oleju
:cool2:
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Przemek, mozesz smialo odlaczyc wtyczke i tak jezdzic, nawet tysiace kilometrów, nic sie z transfer nie stanie. Sam sie kiedys zastanawiałem, ze fajnie byłoby mieć taki wlacznik odlaczajacy przedni napęd, czysto ze względów ekonomicznych. Niestety, system jest tak polaczony iz jazda bez kontroli trakcji mi sie nie usmiecha.
-
Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę
Jedna stronę tylko robisz? Oj zle robisz.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
:cool2: :modlitwa:
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
A juz sie dobrze bawic zacząłem. A tu ban zaraz bedzie. Sluchaj booli, do uk masz troszkę daleko, koszt przejazdu, koszt biletu powrotnego... Zrobimy tak, ponieważ bede w Boże Narodzenie w Pl, popada snieg, przyjedziesz do mnie, odlaczymy wtyczke i zobaczysz, ze kola przedniej osi ani drgna. Zostawisz samochód i pojedziesz do domu. Troszkę taniej to wyjdzie... chyba ze jestes fanem Manchester United to zapraszam, mam na stadion bardzo blisko.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Widzisz, nawet tu sie mylisz :nienie: Wlasnie o to chodzi iz moze tam byc 0:100. To jest wlasnie x-drive. Moze byc 0:100 przod-tyl, nigdy nie bedzie 100:0. A jesli mi znowu napiszesz, ze wedlug ciebie sila oleju jest na tyle duza aby walem poruszac to.....Ja odpadam z tego tematu.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Piszesz chlopie juz takie bzdury ze niestety musze o poziom nizej zejsc. Nie masz zielonego pojecia o tym jak dziala x-drive, twoje wypowiedzi ni jak maja sie do rzeczywistości. Podalismy juz tyle argumentów a ty dalej swoje. Na pewno skonczyles studia, czy poziom juz tak spadl?
-
Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę
Ja natomiast bez sciagania i drugi raz tez bym tak zrobił...
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Celowo nie dokonczylem swojej wypowiedzi. Naped jest calkowicie ROZLACZONY. Opory stawiane przez sprzeglo nie można nazwac napedem zalaczonym. To sa dwie różne sily. Zle zaczynasz na tym forum. Odnosnie szarpania niczego nas nie nauczysz i niczego nie odkryjesz bo siedzimy w tym juz pare lat. Lubie sie uczyć ale ta polemika nie prowadzi do niczego. Kruk ma duze pojecie, zarówno teoretyczne jak i praktyczne.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Wszyscy którzy z toba polemizuja nie jedna skrzynke rozebrali, Kruk, Papik czy ja. Ja juz nie wiem co mam odpisac aby uswiadomic tobie, ze nie potrzebnie wypowiadasz sie a nie masz doświadczenia w tym temacie. My mowimy Tobie jak to jest w realu a ty swoje. W odpowiedzi na to pytanie: trzymajac przedni wal z użyciem siły możesz ruszyc tylny czyli glowny. Nie jest to az tak lekko i na stole trzeba sie troszke nameczyc. To chyba zamyka temat, swiadczy o tym iz sa tam dość duze opory tarczka, plytka i moga sie uszkodzić.
-
n46 E90 dziwne kopcenie
N42, N46 to jest to samo. Nie widze sensu zdejmowac glowicy. To sa bardzo trwale silniki. Tam nie ma czego sprawdzac i rozkrecac. wymieniasz uszczelniacze, odme, uszczelki vacum za jednym razem.
-
n46 E90 dziwne kopcenie
Z mojego doświadczenia, a zrobiłem juz parę tych silników, jeśli kopci po dodaniu gazu na wolnych obrotach to sa uszczelniacze.
-
n46 E90 dziwne kopcenie
Nic. Po prostu wymien uszczelniacze zaworowe.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
1.no ja na pewno wyciagam na postoju. Jak chcesz to podczas jazdy zrobic? 2.brak przekazania napedu na przednią os, brak szarpania.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Hmm, kontynuujemy :D Tutaj, na tym forum, wiekszosc z tych co maja pojecie skonczyla studia :D Obawiam się że tu potrzeba doświadczenia, sama wiedza nie pomoże. 1.Nie wyciagasz wtyczki podczas jazdy. Robisz to na postoju w punkcie "0". 2.Widocznie smarowanie jest zbyt male. 3.Szarpanie występuje przeważnie przy zbyt rozciagnietym łańcuchu. Brak zwiazku ze sprzeglem.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Ha, to ciekawe. W takim razie kolejne pytanie do @kkx5: Mamy X3 z uszkodzoną skrzynką rozdzielczą. Jedziemy prostym odcinkiem równej drogi, dodajemy gazu i samochód szarpie chociaż silnik pracuje równo, koła kręcą się z identycznymi obrotami (opony w identycznym rozmiarze i stopniu zużycia) i według Ciebie "kosz sprzeglowy, tarczki, lancuch...Brak oporow, brak tarcia". Dlaczego? @papik Masz rację. Jeżeli luz na rozłączonym sprzęgle to ok 2,5 mm to w żadnym wypadku holowanie z podniesioną przednią osią nie powinno spowodować uszkodzenia sprzęgła. Nawet po 1000 km, bo pompa napędzana wałkiem głównym (sprzężonym na stałe z tylną osią)podaje olej który smaruje układ. Jeżeli długie holowanie uszkadza sprzęgło to wniosek jest jeden - silniczek nie rozłącza napędu po wyłączeniu zapłonu, tylko cały układ pozostaje sprzęgnięty w stopniu ustawionym przez silniczek w chwili zatrzymania. I kolejny wniosek - odłączenie wtyczki nie powoduje rozłączenia przedniego napędu. No jak jest uszkodzona to szarpie. Co tu mam wyjasniac :D Jak zerwana zebatka to szarpac nie bedzie.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Dokładnie, po adaptacji sprzęgło nie jest na takim samym 0 jak chociażby przy wyjetym całkowicie silniczku. Nie ma tam 2.5mm luzu. Taki jest jedynie na stole.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Nie przenosi poniewaz wszystko porusza sie z ta sama predkoscia. Tylne kola, przednie kola, kosz sprzeglowy, tarczki, lancuch...Brak oporow, brak tarcia
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Zbyt krotki czas aby cokolwiek sie stalo...