Treść opublikowana przez krys32
-
Czy można bez obaw myć sinik
kolego na pewno myj silnik kiedy jest zimny. Uważaj też na alternator (mi raz zalali ale kupili nowy na swój koszt). Zapomnij też o myciu ciśnieniowo. Dłużej ale bezpieczniej jest ręcznie. Powodzenia :D
-
Zmiana oleju
Ja mam 3 bmw z kolei i każde zalewałem castrolem 5W40 te również i wszystko jest cacy, nic nie słychać itd. :D
-
NIEDOGRZANY MOTOR
Kolego popraw temat na początek. Tak jak kolega pisał wyżej temat był poruszany wiele razy. Ale już Ci napiszę, że termostat do wymiany. Powodzenia :D
-
bmw e39 brak ABS I ASR czujnik czy sterownik ?
Nie koniecznie. Ja u siebie zakładałem TRW chodź mówili only oryginał, a ja swoje i działa do dziś :D
-
WYMIANA USZCZELKI POD GŁOWICĄ
Kolego a podjedź na test w układzie chłodzenia i będziesz wiedział :D
-
Skrzypiąca kierownica na mrozie
Koledzy ja miałem taki problem w listopadzie. Szlak mnie trafiał na to, aż radio kilka vol do góry, żeby tylko tego nie słyszeć :D W końcu rozebrałem kierownicę parę dni później, z psikałem CX Boscha i spokój do dziś :D Odkąd poznałem CX Boscha nie kupię więcej WD-40 :P
-
E39 podcisnienie i mroz
Czy ja wiem :? To może umie cud się stał. Kupiłem te autko w czerwcu, pamiętam, że strasznie lało kilka dni później. Patrzę a ja w środku tylko ze strony kierowcy miałem wodę. Szok :shock: Patrzę przy uszczelkach itd. a tu nic. Zdejmuje obudowę filtra kabinowego, a tam serwo i zbiorniczek od płynu hamulcowego w wodzie. Rękę jak włożyłem, żeby odblokować odpływ miałem prawie do łokcia w wodzie. Odpływ udrożniłem (liście zgniłe itd.) i do dziś mam spokój i nic się nie dzieje na szczęście :D
-
Parrot Bluetooth
W ustawieniach bluetooth masz zaznaczoną opcję "wykrywalny"?
-
problem z radiem 523i 98r
Takie temperatury więc nie ma co się dziwić. Wyjmij radio, zanieś do domku, włóż następnego dnia i zobacz. Ja miałem tak z pixelami. Wyjąłem,m ogrzało się w domku i pixele jakimś cudem są z powrotem :D
-
wymiana żarówek na ledy
A co z nimi kolego nie tak? Bo miałem zamiar je kupić? :D
-
E39 520i kombi - nie moge otworzyć auta z pilota.TRAPEZ
Coś się dzieje z Naszymi alarmami. Nie lubią zimy tak ja :D W lato jest wszystko ok. przecież
-
530d dymi bardzo
Kolego, żeby wykluczyć uszczelkę pod głowicą podjedź na warsztat i zrób test w układzie chłodniczym. U mnie biorą za to 20zł. Ja sprawdzałem i :cool2:
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Zimmerman tej firmy na własnej skórze nie testowałem, ale u siebie w lipcu zakładałem tarcze i klocki Brembo i jestem bardzo zadowolony. Do tej pory ok. Ale tą firmę Zimmerman też sobie ludzie chwalą. Może pechowo trafiłeś na jakieś lipne sztuki :?
-
3.0D problem z odpalaniem na duzym mrozie
A filtr paliwa kolego kiedy wymieniałeś?
-
530da Lokalizacja bezpieczników świec żarowych.
A na dobra kolego :P A czemu ich w ogóle szukasz? nie masz podgrzewania świec?
-
530da Lokalizacja bezpieczników świec żarowych.
Znalazłem takie coś kolego: -105 (100A) "idzie" bezpośrednio od akumulatora i znajduje się w bagażniku po prawej stronie, -nr 2 (30A) - po prawej stronie komory silnika u góry, tzw. "fuse carrier". Mam nadzieje że coś Ci to pomoże. Powodzenia :D
-
3.0d wymiana świec żarowych, jakie świece?
No to ja wiem. To niby dlaczego łatwiej wykręcisz świecę iskrową niż świecę żarową? Ja wykręcałem na zimnym i na ciepłym więc wiem. Dobra zresztą każdy wie swoje i bez sensu ciągnąć ten temat.
-
3.0d wymiana świec żarowych, jakie świece?
Argument jak dla mnie nie na miejscu zważywszy na to, że aluminium (materiał z jakiego wykonana jest głowica) ma dwa razy większy współczynnik rozszerzalności cieplnej niż stal (korpus świecy żarowej). Wniosek nasuwa się chyba sam. No to wykręć kolego na zimnym świece (bo wstawieniu do garażu), wkręć z powrotem, odpal, jedź się przejechać, dobrze go rozgrzej, wróć i spróbuj wykręcić inną. Nie zawsze jest tak jak teoria mówi :nienie: Ja pisze z doświadczenia, a nie z książeczek :D
-
Pilot e39 - dorabianie ?
Kolego to jak zakupisz i wypróbujesz to pisz co i jak ok? :D
-
E39 520i kombi - nie moge otworzyć auta z pilota.TRAPEZ
Ja mam identycznie. Rano nie idzie otworzyć z pilota. Lecz później wszystko ok. Zamykam wieczorem auto z pilota, a rano otwieram kluczykiem :D Musi być wrażliwe na zimno coś.
-
523i płyn chłodniczy.
No musi kolega usunąć wyciek i to w miarę szybko bo jak wyleci całkiem jakimś cudem i się zagotuje to ojej :D
-
3.0d wymiana świec żarowych, jakie świece?
Widzisz nie ma czego się bać :D Jak wszystko wymienisz i poskładasz pisz co i jak :D
-
Pilot e39 - dorabianie ?
No właśnie. Tak jak dałem link o tej firmie co programują kluczyk piszą, że w starszych rocznikach jest kod stały, czyli u Nas też taki powinien być.
-
Pilot e39 - dorabianie ?
Ten masz stały np. http://moto.allegro.pl/pilot-samokopiujacy-alarm-uniwersalny-433-92-mhz-i2032215699.html Bo u mnie raczej stały jest. W nowszych był zmienny. A Twoje autko z którego jest roku?
-
Navi e39
No z audio będę kombinował coś na pewno jak tylko się ociepli bo przy tej pogodzie na pewno nie :D