Treść opublikowana przez user2046
-
320d świeca żarowa
Mam jedną padniętą świecę i nie da się jej wykręcić. Mechanik (spec BMW) jak robił mi pompę to wymienił jedną a tej powiedział że sie nie podejmuje. Zalana drugi dzień wd40, klucz ustawiony na 30 Nm, próbowałem na zimnym i na rozgrzanym na maxa. Nie idzie. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Bo tylko 2 opcje wydają się sensowne. 1 Zalewać ją dalej wd40 (może jest coś lepszego?) przez miesiąc i wtedy spróbować. Jeżeli wtedy nie wyjdzie to co, opcja 2? 2 Olać temat i auto już zawsze będzie jeździło bez tej świecy.
-
318Ci m-pakiet powazna kolizja
Współczuję rozwalenia auta. Jakie to ma znaczenie czy coupe czy sedan?
-
e46 136km gałka skrzyni biegów
Robiłem to 2 tygodnie temu. Po robocie banan mi z twarzy przez parę dni nie schodził podczas zmiany biegów. Trzeba ściągnąć skrzynię a nigdy wcześniej nie robiłem tego i dlatego rok z tym jeździłem. Ale jak robiłem sprzęgło to zrobiłem przy okazji. Teraz bez wahania bym wywalał skrzynię drugi raz tylko po to nawet żeby tą piątkę naprawić. Jeden mechanik mi mówił że robił silnik gościowi który wrzucił 5 zamiast 3 albo odwrotnie przez to i poszedł rozrząd. Jak nie rozrząd to i tak katowanie dwumasy. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=114951
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
A masz wibracje budy podczas jazdy? Przyspieszanie/ większe prędkości? Luzy jakieś w napędzie? Daj znać jak po wymianie połosi.
-
koło pasowe bmw e46 318d prośba o weryfikację stanu...
tu masz moje koło http://img594.imageshack.us/img594/8468/dsc03522rx.jpg Po lewej są lata i w takiej krateczce kropki za każdy kolejny miesiąc. Miejsce gdzie się kończą kropki oznacza datę produkcji. U mnie maj 99r
-
320d M47 przyspieszenie na 4 i 5 biegu
No raczej :norty:
-
320D E46 brak mocy
Ale to nie jest prawidłowe. Powinien być maks moment obrotowy od 2000 mniej więcej. Zresztą kiedyś tak nie było. Więc gdzie problem? :P
-
320d - problem z wbiciem "1" - jedynki
U mnie to nie pomagało. Zapomniałem napisać wymieniałem też sprzęgło :P
-
czy filtr odmy ma wpływ na prace turbiny i moc auta???
Też bym wymieniał. Zapętli ci się turbo i jak nie ogaraniesz to po silniku. Zaleca się jego wymianę co 50 tysięcy a u mnie np filtr nie był wymieniany od wyjazdu z fabryki ponad 200 tysięcy. Zresztą jak wszystko w moim aucie poza filtrami i olejem :D
-
320d - problem z wbiciem "1" - jedynki
Generalnie może to być problem samej skrzyni albo problem z tłumieniem wibracji. U mnie też czasem 1 2 a nawet 3 nie chciały wejść. Parę razy musiałem z 2 na skrzyżowaniu ruszyć. Wymieniałem kolo pasowe, poduszki silnika i dwumas i biegi wchodzą jak w masło. Skontrolowałbym te elementy.
-
320D E46 brak mocy
U mnie jest takie coś że przy 2500 dostaje dodatkowego kopa. Ekonomizer w normie, 80-120 8,5 sec. Wężyki wymienione na silikon 3,5mm, elektrozaworki czyszczone, EGR i kolektor czyszczony. Myślicie że to zapieczone kierownice?
-
Rozwalony mechanizm elektrycznej szyby tył.
Jak nie rozbierzesz drzwi to się nie dowiesz. Może linka się zerwała a może nie wiadomo co. Robota na pewno nie na cały dzień.
-
320d M47 przyspieszenie na 4 i 5 biegu
mateusz mam chyba jeszcze półoś do wymiany i porównujemy wtedy nasze rakiety :D
-
320d M47 przyspieszenie na 4 i 5 biegu
tak to norma po chipie
-
320d cykanie klikanie pod autem
Dokładnie tak. Podejrzewałem webasto bo pamiętam to z chłodnych dni i dźwięk z okolic webasto dochodził ale nie chciałem sugerować takiej odpowiedzi. W takim razie to cykanie jest objawem prawidłowej pracy webasto czy nie?
-
320d cykanie klikanie pod autem
Mam czasami takie dziwny cykanie z pod auta na postoju. Takie łagodne klik,klik występujące co około sekundę. Nie słychać tego zawsze. Wydaje mi się że słyszałem podobne cykanie parę razy w nowych autobusach. Co to może być?
-
koło pasowe bmw e46 318d prośba o weryfikację stanu...
U mnie koło przelatało 235 000 km, od nowości nie wymieniane, zdjęcia wyżej i wymiana nie zmieniła kompletnie nic w pracy silnika. Od razu wymieniałem też dwumas i poduszki pod silnikiem i tu już różnice ogromne na plus.
-
330i-nowy czujnik poziomu oleju nadal swieci
Niestety czujnik poziomu oleju tylko ori. Też mam walnięty i chyba po prostu kupię używkę na szrocie.
-
320d problemy z ruszaniem jak zimny
Ruszanie bez gazu jest defacto przyspieszaniem przy bardzo niskiej prędkości obrotowej. Silnik ma duże wibracje i dwumas je musi tłumić w czasie jak przenosi duży moment obrotowy. Jakbyś miał na dwójce 800 obrotów i wciskał gaz.
-
320d problemy z ruszaniem jak zimny
czemu ruszasz bez gazu? To chyba nie jest dobre dla dwumasu na dłuższą metę
-
Wymiana Rolki Napinającej Paska Wielorowkowego e46 320D 136K
Co do zdjęć to myślę że pęknięcie nic nie zmienia a wężyk ma sobie po prostu zwisać w obudowie wentylatora obok jest taka wsuwka nawet na niego
-
E46 323i 170km 98r. - rozbita
Ile za manetkę BC?
-
pytanie dotyczace radia cd POMOCY
kupiłem już auto z tym radiem więc nie wiem
-
pytanie dotyczace radia cd POMOCY
ja mam przedlifta i radio cd z 2003 roku i śmiga
-
BMWvs AUDI
Proponuję rozejrzeć się po ulicy, co drugie e46 to 320d, pewnie dlatego połowa wątków dotyczy jego.