Treść opublikowana przez kajjman
-
318is problemy z odpaleniem.
Odłącz przewód paliwowy od filtra paliwa i włóż do butelki z bęzyną, powinien normalnie odpalić. A paliwo ci się nie cofa do zbiornika (zawór zwrotny to koszt 15zł) Jak dla mnie wygląda na to, że wstawienie zaworu zwrotnego załatwi sprawę a cała robota to 5 minut.Skoro po kręceniu w końcu załapuje to paliwo widocznie cofa się do zbiornika i temu musisz tyle kręcić. Dla tego jak już raz załapie to potem ci odpala bez problemu.
-
520i 24v Buczy pompa wspomagania
Wiem ,że może to półśrodek ale można do płynu dolać 1/4 motodoktora też pomaga , ja na początku zalałem orlenowskim atf IID i nie piszczało po zalaniu płynu (nazwy nie znam ale mechanior policzył prawie 50zł za litr pompka jęczy . Po powrocie na orlenowski pompa ucichła. BMKA to jest jak kobieta kaprysi i marudzi ale potrafi dać sporo przyjemności.
-
wymiana linki (cięgna) klamki wewnetrznej e34
ja wykorzystałem lusterko i po kilku próbach udało się
-
zakup e34 touring
Kolego zostaw rozrząd w spokoju jak falują obroty na jałowym biegu to wystarczy regulacja nastawnika , ewentualnie w najgorszym wypadku wymiana nastawnika (po regeneracji za 300zł). A jak takie stukanie to może też być waku pompa. Mi mechanik chciał pół silnika wymienić (falowały obroty od 500 do 1500 i czasem potrafił zgasnąć) , zajechałem do speca od ropniaków i wyczyścił pompę i nastawnik, wyregulował dawkę paliwa i auto chodzi jak zegareczek. (za całą usługę wziął 350zł)
-
[34] M50B20 Płyn do wspomagania jaki?CHF 7.1 czy ATF Dextron
Po ropie przepuszczasz przez układ około 0,5l dextronu i jest ok (ja nie przepuszczałem i też wszystko działa jak należy)
-
[34] M50B20 Płyn do wspomagania jaki?CHF 7.1 czy ATF Dextron
Ja tak jak pisałem wyżej płukałem układ ropą (dextron tak nie wypłucze jak ropa ) wypłukało się pełno opiłek i czarnych kisielowatych glutów . Nic złego się od ropy nie stanie a efekt sto razy lepszy niż płukanie dextronem. Mi na płukanie poszło 1,5 l ropki. Wcześniejsze płukania dextronem nic nie dawały pompa piszczała przed płukaniem i po dopiero po ropie pompka chodzi cichutko.
-
[E34] luz na przekładni kierowniczej
90% naszych mechaników zatrzymało się na etapie trabanta i dużego fiata , przy naprawie BMW trzeba już użyć szarych komórek. Co to za fachowiec jak trzeba mu wszystko palcem pokazać co i gdzie ma zrobić , może jeszcze mu klucze kupić.
-
[34] M50B20 Płyn do wspomagania jaki?CHF 7.1 czy ATF Dextron
Jak nie masz nivo to może być czerwony płyn tylko przed zalaniem nowego płynu przepłucz układ ropą i dopiero zalewaj nowym płynem , w układzie masz pełno opiłek i innego świństwa jak to wypłuczesz i zalejesz nowy płyn to wspomaganie będziesz miał jak nowe.
-
Bmw 520i M20 wysokie spalanie
Jak miałem autko z gazownią i była źle ustawiona to szybciutko mi zawory wypaliło, lepiej odżałować grosza i niech spec ustawi odpowiednią dawkę.
-
318 tds nie pali po postoju
Odepnij przewód paliwowy od filtra i włóż do butelki z ropą pompa powinna zassać i powinien opalić, przy przestawionym rozrządzie nawet na pych byś nie odpalił a jężeli już by udało się odpalić to będzie terkotał jak ciągnik. Jeżeli okazało by się, że tylko zawór zwrotny nie trzyma to po pokręceniu rozrusznikiem powinien ci załapać. Chyba ,że masz złodzieja prądu i po postoju rozładowuje ci akumulator i nie kręci tak jak powinien (u mnie tak było a chcieli mi pół silnika wymienić).
-
E36 320i 95r Problem z centralnym zamkiem. Pomocy!
Ja u siebie wyczyściłem wszystkie styki związane z centralnym i pomogło kilka było zaśniedziałych i też miałem dyskoteke , jeszcze sprawdź przewody w drzwiach bo u mnie przewód zaczepiał o podnośnik szyby i w końcu wypiął się zupełnie. Jest z tym sporo dłubaniny ale warto bo po co centralny jak i tak latasz do okoła autka żeby je zamknąć.
-
325 tds gaśnie
Dla mnie wygląda to na zapowietrzony układ paliwowy ,ale najlepiej zrób test butelki, odłącz przewód paliwowy od filtra paliwa wsadź do butelki z ropą i odpal jak odpali to pompa w zbiorniku do wymiany . A sprawdzałeś czy ci się nie cofa paliwo do zbiornika , może warto zainwesotwać w zawór zwrotny (przy posadzonym zawoże po kręceniu by ci w końcu załapał).
-
525i rozładowywuje akumulator
Miałem ten sam problem i znalazłem na forum instrukcję zlokalizowania złodzieja prądu. Przygotuj rozpiskę bezpieczników - który za co odpowiada i czy jest "zawsze gorący" (pod napięciem, bez względu na stan załączenia zapłonu) a następnie: 1. Wyłączony silnik i zapłon - kluczyki wyjęte 2. Podłącz prostownik do akumulatora bez rozpinania przewodów i sprawdź czy wartość prądu ładowania. Jeśli nie przekracza 10A przy ok. 12V napięcia można użyć zwykłego multimetru 3. Sprawdź czy któryś z bezpieczników które nie powinny być pod napięciem przypadkiem pod nim nie jest - jeżeli jest to zapisz i wyjmij 4. Powyjmuj wszystkie bezpieczniki "gorące" 5. Między dodatnią klemę akumulatora a kabel "+" podłącz miernik szeregowo jako amperomierz na największym zakresie pomiaru (może wyjść poza zakres - pilnuj żeby nie pracował poza nim!). Miernik powinien wskazywać znikomy lub brak poboru prądu 6. Po kolei wpinaj bezpieczniki za każdym razem obserwując czy nie wzrósł gwałtownie pobór prądu. Jeżeli tak, to wyjmij go, zanotuj który to i kontynuuj do końca. 7. Po tym przy których bezpiecznikach uaktywniał się "złodziej prądu", dojdziesz do tego na jakim obwodzie szukać upływu 8. Dalej to już problem, bo postępowanie się różnicuje w zależności od obwodu którego dotyczy.
-
2.5 tds Wyciek oleju z pod jednego wtrysku
Dla mnie wygląda to na niedokręcony przewód wtrysku, albo pęknięty przewód przelewowy jeśli to tylko taki problem to ja bym te auto brał
-
Awaria stacyjki 316i
Stacyjkę wymienisz sam tylko trzeba trochę pobawić się ze śrubami (mocowana jest na śruby zrywki). Stacyjka używka bez mibilajzera 100zł z mobilłajzą 150zł ja swoją wymieniłem sam to koszt robocizny nie znam. Roboty na godzinę. Jak nie masz imobilajzera to zdejmujesz starą i zakładasz nową. Jak masz imo to ze starej zdejmujesz pierścień (antenę imobilajzera ) wykręcasz starą zakładasz nową i zakładasz antenę imo i po wymianie.
-
325 TDS nie równa praca silnika
Jak masz możliwość to podmień wtrysk sterujący i sprawdź czasem on potrafi narobić lipy.
-
325 tds problem z wyciekami
Pierwsze zdjęcie to masz zawór EGR wykręć go , wyczyść i gotowe (to norma, tamtędy zawsze wycieka)jak masz na egr kikut to nasuń na nią kawałek gumowego przewodu i drugi koniec do dołu o gotowe, a drugi wyciek to przez odmę , zdejmij filtr wyczyść wszystko z oleju i gotowe. Te wycieki to nie tragedia większość tdsów tak ma mi po wymianie oleju przestało lać się przez odmę. A jak będziesz czyścił egr to dobrze też odrazu wyczyścić kolektor dolotowy.
-
325 tdsa 1994 r nie odpala
Albo czujnik albo zapowietrzył się układ paliwowy , postaw tył wyżej (na krawężniku lub poprostu podnieś) i spróbuj odpalić jak odpali to zapowietrza się układ paliwowy jak nie odpali to czujnik
-
[E34] Centralny zamek
Czasami poluzowują się wtyki centralnego w drzwiach sprawdź wtyki przy siłowniku centralnego zamka , zdejmij boczki i sprawdź drzwi kierowcy i pasażera któraś wtyczka jest luźna.
-
Ukręcona świeca zapłonowa
Masz tu numer do gościa co wykręca urwane świece żarowe powinien ci pomóc jak poda cenę to zadecydujesz co dalej (jak wykręca urwane świece żarwe to ze zwykłą świecą iskrową chyba też sobie poradzi) Stanisław Makiewicz 42 214 18 94
-
BMW 525 TDS e34
Na wyrost się nie przejmuj ja mam dwa TDSy i żyję , sporo negatywnych opini piszą ci co nawet klamki od tdsa nie dotykali. U mnie jeden tadek jest autem rodzinnym a drugi roboczym i żaden nigdy mnie nie zawiódł. Fakt,że trzeba zalewać silnik dobrym olejem, i nie tankować byle gdzie, a autko odwdzięczy ci się bezawaryjnością.
-
Problem ze spryskiwaczami. Ciekną.
Ja po wymianie wszystkie połączenia przewodów od spryskiwaczy potraktowałem klejem do akwarium , może to i śmieszne rozwiązanie ale skuteczne .
-
BMW e36 1.8 TDS brak grzania :(
masz do wymiany, albo wyczyść elektrozawór
-
316 Czy to nie zaszkodzi ?
Śmiało zalewaj ten olej to jeden z najlepszych na rynku Na pewno nie będziesz żałował.
-
Remont głowicy
bardzo dobra cena, remont głowicy to kilka stówek a tak uszczelka głowica i po kłopocie ja bym wymieniał