Skocz do zawartości

HugoEmPe

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez HugoEmPe

  1. Jak to zrobiłeś i ile Cię to kosztowało ? Czy przy zniszczonych uszczelniaczach zaworów olej nie będzie się gdzieś lał w widocznym miejscu w silniku ?
  2. HugoEmPe odpowiedział(a) na Grzesiek323 temat w E39
    Co racja, to racja. Jeśli z rozrządem się nic nie dzieje, to nie ma co tego dotykać. W e38/e39/e46 silniki są nie do zdarcia jeśli odpowiednio się o nie dba i nie naprawia tanim kosztem. A nowsze nie są już tak solidne i w życiu takich przebiegów nie zrobią - polityka wszystkich marek samochodowych i przykład, który zawsze będę przytaczał czyli mercedesa w124 i jego następcy - okularnika.
  3. U mnie w 728 manual pokazuje w trasie 9,0 L PB a pali ok. 11 L gazu. W mieście 14pb/16lpg - różnica ok. 2 litry. Jeżdżę delikatnie :) No ale 728 waży 1750 i siedzi na oponach 235 - coś za dużo pali Twoja 528 ale tu większość niestety zależy od nogi :)
  4. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    No więc jest tak, jak napisałem :)
  5. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Czyli muszę "M" nacisnąć jednocześnie z numerkiem przy zapisywaniu, a nie najpierw M a potem numerek ?
  6. HugoEmPe opublikował(a) temat w E38
    Zapomniałem napisać o jeszcze jednej, niby mało uciążliwej sprawie, ale po co ma nie działać jak może działać :D Mianowicie wariuje mi pamięć foteli: przy naciskaniu guziczków od pamięci fotel wariuje, kładzie się na maksa albo przesuwa do tyłu, przy krótkim naciśnięciu nie reaguje, a dzieje się to przy dłuższym naciskaniu przycisków. Ktoś wie, o co może chodzić ?
  7. Nie podłączaj ringów do E38, bo to bardzo psuje wizerunek auta :) Swoją drogą potrzebujesz przetwornic - proste podpięcie pod instalację nic nie da. U mnie są te ringi i muszę je zlikwidować, dobrze, że są odpięte :)
  8. HugoEmPe odpowiedział(a) na Boonaro temat w E36
    W Polsce bardo ciężko jest już trafić zadbane E36 coupe. Większość niestety zajeżdżona przez gówniarzerię, naprawiana tanim kosztem i odpicowana na sprzedaż. Jako, że nie jest to auto rodzinne do normalnej eksploatacji, tym gorzej :) Po zadbany egzemplarz radzę pojechać do Niemiec.
  9. HugoEmPe odpowiedział(a) na eActiVe temat w E39
    Skłaniałbym się nawet do stwierdzenia, że 528 spali mniej niż 520 po mieście. Konstrukcja silnika ta sama, a 2.0 trzeba mocniej depnąć przy rozpędzaniu się niż 2.8. Po trasie moim zdaniem wszystkie M52 palą praktycznie tyle samo.
  10. HugoEmPe odpowiedział(a) na eActiVe temat w E39
    728i manual 14l w mieście i 9l po trasie - przy oszczędnej i spokojnej jeździe. Różnica w masie ok. 100 kg + opony 235, więc myślę, że można spokojnie spalić mniej w 528 :)
  11. Oj znaleźć ładne E32 to też nie lada wyczyn :) Niedawno brałem je pod uwagę przy szukaniu auta i ciężko, ciężko :) A E39 touring, którym byłem przede wszystkim zainteresowany, to cud znaleźć. Ani jeden na allegro w nie-kolekcjonerskiej cenie nie był sprawny i wyraźnie zadbany. A jak już widziałem "tuningowe" lampy, zderzaki, czy znaczek M to w ogóle nie warto sobie autem dupy zawracać.
  12. HugoEmPe odpowiedział(a) na zero18 temat w E36
    Zestaw naprawczy lewarka może wystarczy. Ale coś zgrzyta, mieli, hałasuje w skrzyni jak wrzucasz, czy po prostu lewarek ciężko chodzi ?
  13. HugoEmPe odpowiedział(a) na mopsisko temat w E46
    To jaka firma robi oryginał? Ja zakładałem czujnik położenia wału VDO Siemens i to podobno był oryginał. Działa dobrze, ale czy ktoś mnie w konia nie zrobił? :D
  14. Czujnik położenia wału? Miałem to samo w E38. Nie masz też wrażenia, że auto ma mniej mocy na niskich obrotach niż powinno ?
  15. W e38 szklane są :/ czym można spróbować to ugryźć ?
  16. HugoEmPe odpowiedział(a) na kacos temat w E39
    kliny montażowe do okien/drzwi, te najmniejsze. Przynajmniej się nie przesuną bo nacinane :8)
  17. HugoEmPe odpowiedział(a) na Patrykus temat w E34
    Chyba źle zrozumieliście kolegę z tym zerowaniem licznika :8) Chodziło mu raczej o auta sprowadzane do Polski :D
  18. HugoEmPe odpowiedział(a) na mttj temat w E38
    A ja sądzę inaczej :) Już E46 prowadzi się o niebo lepiej niż E38 przy szybkiej jeździe po ciasnych łukach, E90 jeszcze lepiej, więc F30, którym osobiście nie jeździłem, nie mogło obniżyć lotów. E38 jest świetnym autem na trasy, a nie do zabawy, do tego się kupuje 3-er :) Co do bajerów nie przekona mnie nic: Im mniej, tym lepiej. Auta przeładowane elektroniką będą się psuły na potęgę. Poza tym silniki w nowych autach są obliczone na to, że mają nie zrobić dużych przebiegów. Pod przykrywką ekologii chodzi o to, by osłabić rynek aut używanych, żeby ludzie kupowali nowe. Mercedes gdy wypuścił W124 prawie zbankrutował bo to auto się nie psuło - nauczony błędami zrobił feralnego okularnika który się sypie na potęgę - ta sama historia jest z BMW.
  19. I tu się mylisz, bo w bardzo dobre ręce trafiło: przede wszystkim nienawidzę druciarstwa, i nie uznaję podejścia "a to pojeżdżę aż coś się całkiem zepsuje i wtedy będę się martwił" :] A że psuje się to czy tamto to naturalne - auto stało pół roku zanim je kupiłem, a bmw tego nie lubi.
  20. cewka. fajka od tej rozbrykanej świecy pękła, było przebicie i palił dalej na 5 garów. Hałasowała skrzynia od nierównej pracy silnika i dlatego ustawało przy naciśniętym sprzęgle :)
  21. HugoEmPe odpowiedział(a) na mttj temat w E38
    Wymiata, dopóki się nie popsuje. Strach pomyśleć co się będzie działo z tym autem za 10 lat :) Poza tym na jaką cholerę to potrzebne? To wszystko dla lewusów, auta zaczynają wszystko robić za nas, zero wymagań od kierowcy. To ma usprawniać i ułatwiać, ale powiedz mi, czy brakuje coś jeżdżeniu samochodem bez tych gadżetów ? Jest dla Ciebie męczące czy coś w tym rodzaju ? :) Kurde no niektóre Twoje wypowiedzi po prostu można najsensowniej skwitować tylko jednym słowem: pier**lisz. :)
  22. Zgłupiałem. Przy zimnym silniku auto zachowuje się normalnie...
  23. Szukam dobrego mechanika, który wymieniłby mi koło dwumasowe, najlepiej z okolic ostródy, lubawy, działdowa...
  24. No kur** :/ Chyba od tego, że dojechałem trochę kilometrów na 5 garach z tą obluzowaną świecą (nie miałem wyjścia - jechałem z żoną, bagażem i 3-miesięczną córką...) padła mi dwumasa :/ Nie wiem, czy dobrze myślę ale wydaje mi się że od wibracji spowodowanych nierówną pracą silnika mogła paść całkiem gdy i tak już się może kończyła... Objawy moim zdaniem wskazują jednoznacznie. Samochód chodzi normalnie gdy toczy się na biegu z gazem wciśniętym tylko na tyle, by utrzymać prędkość, oraz na postoju z wciśniętym sprzęgłem przy obrotach wyższych niż ok. 800/min - pracuje wtedy równo, na postoju ładnie wkręca się na obroty, itd. Podczas zwiększania prędkości oraz postoju bez wciśniętego sprzęgła strasznie szarpie całą budą, silnik pracuje nierówno, i słychać rytmiczny stukot z dolnej części silnika. Aha, brałem jeszcze pod uwagę cewkę (tą, która była przy tej nieszczęsnej świecy...), no ale kłóci mi się to z tą różnicą w pracy silnika przy naciśniętym pedale sprzęgła... Co sądzicie?? Bankowo dwumasa ? Aha, poleci mi ktoś dobrego mechanika z warmińsko-mazurskiego ?
  25. obluzowana świeca. Dobrze, że się nie rozsypała całkiem bo byłaby głowica do remontu :D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.