Treść opublikowana przez HugoEmPe
-
M52b28 paskudne stukanie
Z góry przepraszam za dubel tematu, dałem już go w sekcji e38, ale że tam nie ma zbyt dużego ruchu, dodam to jeszcze tutaj bo nikt mi póki co nie odpowiedział, a silnik którego dotyczy temat był również stosowany w e36. Zaczęło mi się to dziać po trasie 500 km... Nie mam pojęcia co to może być, dochodzi albo z głowicy albo z bloku silnika. Widziałem na yt filmik z identycznym dźwiękiem i okazało się, że to była luźna świeca u gościa... Oby to było to :) Filmik z moim nagraniem dźwięku poniżej. http://tinypic.com/player.php?v=ipxvsk&s=5 Mieć nadzieję, że to faktycznie świeca ? Jutro tą ewentualność sprawdzę ale chcę być przygotowany i na inne...
-
[728] Brzydkie pukanie z silnika :/
Cholera jasna! Zaczęło mi się to dziać po trasie 500 km... Nie mam pojęcia co to może być, dochodzi albo z głowicy albo z bloku silnika co gorsza... Widziałem na yt filmik z identycznym dźwiękiem i okazało się, że to była luźna świeca u gościa... Oby :) Filmik z moim nagraniem dźwięku poniżej. http://tinypic.com/player.php?v=ipxvsk&s=5
-
Małopolskie
Dołączyłem do grona bardzo zadowolonych klientów PiM. Mogę ich z czystym sumieniem polecić, widać, że mają ogromne doświadczenie w naprawie BMW, naprawy są niedrogie, polecają dobre części i nie uznają druciarstwa.
-
728i kilka drobiazgów :)
Zrobione :) Kurna chata auto nie do poznania :) Myślałem, że nie ma mocy na niskich obrotach bo po prostu jest za ciężki na ten motor a tu guzik, teraz pięknie ciągnie od samego dołu :) Temat do zamknięcia.
-
728i kilka drobiazgów :)
Wyszło na czujnik położenia wału. Kupuję dzisiaj, oczywiście oryginał, jutro chłopaki w PiM mi zakładają i autko będzie jeździć jak trzeba :) Był wymieniany przez poprzedniego właściciela na używkę, widocznie już był na wykończeniu. Pompę niepotrzebnie wymieniłem, bo była sprawna. Jakby ktoś był zainteresowany, to mam na zbyciu teraz :) Sykiem mam się nie przejmować, bo to zupełnie normalne.
-
[M52] Czyszczenie przepływomierza
Przepływka czysta :) Wyszło na czujnik położenia wału.
-
[M52] Czyszczenie przepływomierza
Bo jutro mi będą pompę wymieniać i dolot czyścić. To przy okazji ten przepływomierz zrobię :) Nie chce mi się pod blokiem z takimi rzeczami dłubać :D W sobotę przeprowadzam się z powrotem na mazury także tam będę miał więcej czasu i miejsca na dłubanie przy aucie :)
-
[M52] Czyszczenie przepływomierza
Witam! Żaden mechanik nie chce się podjąć czyszczenia przepływomierza ze względu na ryzyko zniszczenia :) Żona, która ma sporo do czynienia z komputerami, podsunęła mi ciekawy pomysł. Podzespoły komputerowe czyści się zanurzając je w izopropanolu, który bardzo szybko odparowywuje. Gdybym tak zanurzył w izopropanolu przepływomierz a następnie szybko przedmuchał sprężonym powietrzem (oczywiście nie pod mega ciśnieniem, tylko takim z puszki, też używanym do czyszczenia komputerów), nie miałbym wtedy jakiegokolwiek mechanicznego kontaktu z tym delikatnym ustrojstwem, i myślę że wtedy bankowo uniknąłbym zniszczenia go. Jak myślicie, będzie coś z tego? :)
-
E38 z Niemiec czy Polski ?
Szwajcaria najpewniejsza. No tyle że tam auta kosztują ;)
-
Małopolskie
Teraz dla odmiany potrzebuję namiarów na dobrego gaziarza w Krakowie :) Chcę sobie ogólny przegląd instalacji zrobić - wszystko działa jak należy, ale wolę być pewny :)
-
Zmiana lamp przednich w E34
Co to kur*a za pomysł ma być !! Nie pomagajcie koledze szpecić i profanować auta :) NIE DA SIĘ wsadzić lamp z E38 do E34 tak, by to ładnie wyglądało. Jak Ci się podoba E38 - to kup sobie E38 :) Dać to i się da założyć światła od porsche do E34, wszystko się da, ale należy sobie zadać pytanie jak to będzie wyglądać...
-
e34 525i 24v Szarpie na gazie do 2tyś obrotów.
Zacznij od wyczyszczenia przepływomierza, krokowca i przepustnicy :) Zaszkodzić nie zaszkodzi.
-
728i kilka drobiazgów :)
Nie będę ganiał nie do końca sprawnym autem 200km/h :) Fakt, że to są drobiazgi, ale na własnych błędach się nauczyłem, że żeby autem szybko jeździć, to wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i tego się będę trzymał. Już z E34 porządną przygodę miałem i mi wystarczy, szkoda kolejnego auta, a poza tym mam już żonę i dziecko więc i mnie też szkoda :) A nie ma to najmniejszego związku z instalacją gazową gdyż dzieje się to i na benzynie i na gazie...
-
PYTANIE O SILNIK 3,5 i
No i zapomniałeś dodać, że jak już V8, to 4.0 , ew. 4.4 :) 3,5 nie ma sensu zbytnio - różnica w spalaniu znikoma a w mocy zauważalna :)
-
728i kilka drobiazgów :)
Z instalacją gazową jest wszystko jak najbardziej w porządku. Bardziej mnie ciekawi ta pompa. Nic to - wymienię pompę i wyczyszczę przepływomierz, krokowca i przepustnicę. Zobaczymy co dalej :) Już wiem że z e39 nie podchodzi, ale np z 735 czy 740 już tak - więc nie będzie większego problemu z zakupem używki.
-
728i kilka drobiazgów :)
Czujniki położenia wałka i wału niedawno były wymieniane na oryginały. Aha, przyszła mi do głowy jeszcze ta pompka paliwa... Ona podaje paliwo pod zbyt małym ciśnieniem, może komputer od tego świruje i kombinuje coś z dawką ?? Wtedy na LPG by też miało to coś do rzeczy? A propos: http://allegro.pl/pompa-paliwa-bmw-e39-528-2-8-520-523-525-oryginal-i3425065023.html Taka od e39 podejdzie ??
-
728i kilka drobiazgów :)
Sprawdziłem - nic się nie dzieje z obrotami przy naciskaniu hamulca :) Co do tego przepływomierza naczytałem się trochę o tym, że łatwo go uszkodzić :/ Mimo wszystko podjadę z tym chyba do mechanika gdyż delikatność nie jest moją najmocniejszą stroną (budowlaniec...) :)
-
728i kilka drobiazgów :)
Aha, to gaśnięcie zdarza się często podczas szybkiego spadku obrotów silnika do jałowych, np. jak wcisnę sprzęgło przy dohamowywaniu na niskim biegu na światłach - obroty schodzą do zera i auto gaśnie. Gdy robię to bardzo łagodnie, np. wciskam sprzęgło przy poniżej 1500 obr., wtedy tego problemu nie ma. Dzięki za wskazówki :)
-
728i kilka drobiazgów :)
1. Autku czasami zdarza się zgasnąć na wolnych obrotach (niezależnie od tego, czy jeździ na LPG czy na benzynie) - poprzedni właściciel zasugerował mi przeczyszczenie przepływomierza. Prosiłbym o fotoinstrukcję jak to zrobić (przy okazji ktoś z was przeczyści sobie przepływomierz ^^) 2. Komputer jednorazowo wyświetlił mi informacje, żeby sprawdzić światła przeciwmgielne i hamowania (chociaż działają) 3. Poprzedni właściciel zwrócił mi również uwagę na pompę paliwa, że niedługo może się skończyć ( w ogóle - super uczciwy facet - sam mi zwracał uwagę na niesprawne rzeczy, których ja nie zauważyłem ). Czy jest sens bawić się w kupno używanej? Kupno taniego zamiennika nie wchodzi w grę, a oryginał kosztuje 600 zł :) 4. Martwe piksele na wyświetlaczu przy zegarach - słyszałem, że jest szansa uratowania tego bez wymiany całego zestawu, podobno trochę z tym pi***olenia, ale da się to zrobić. Ktoś wie jak? 5. Syk z kolektora ssącego - czy to normalne w tym silniku? Silnik pracuje idealnie, równiutko, pięknie wchodzi na obroty, mocy ma wystarczająco, spalanie przy delikatnej jeździ niemal katalogowe, ładnie trzyma temperaturę, więc nie widzę żadnych nieprawidłowości.
-
Bmw e38 730d czy 740d ??
Co do przyjemności z jazdy: Uważam, że 728 dostarcza jej wystarczająco dużo jak na limuzynę. Do zabaw i sportowej jazdy nie kupuje się 7-er, tylko 3-er, i wtedy - wiadomo - w jak najmocniejszej wersji silnikowej. Moje 728 jest w manualu, nie wypowiem się na temat automatów w tej wersji silnikowej, nie jeździłem nigdy 728 iA. Różnica w spalaniu 1-2 l owszem, ale w trasie :) W mieście już to tak fajnie nie wygląda. Oczywiście, nie jestem przesadnie oszczędny bo nawet powiedzmy kupując e46 jako auto rodzinne nigdy nie kupiłbym wersji czterocylindrowej, tylko rozglądałbym się za 328/330i, bo "prawdziwe bmw" zaczyna się od 6 cylindrów i nie ma sensu kupować małego silnika nawet z ekonomicznego punktu widzenia bo oszczędność jest żadna a jeździ i brzmi o wiele gorzej. Natomiast M52b28 to nie jest jakikolwiek wstyd , gdyż jest to w mojej opinii rewelacyjny silnik zarówno w 3-er, w 5-er jak i w 7-er (miałem okazję wszystkimi trzema jeździć z tym motorem). Oczywiście, że w 740d jest mocniejsza skrzynia niż w 728i, ale jak na ten moment obrotowy i tak jest za słaba i po kilku latach eksploatacji zaczyna się sypać. Aha, 728 nie jest najsłabsza, był jeszcze przecież TDS (fakt, nie powinienem go liczyć, bo nie daje sobie rady z tą masą), no ale był :)
-
Bmw e38 730d czy 740d ??
Nie wiem, czy takie nieporozumienie. Twoje "optymalne" 3,5 jest o sekundę do setki szybsze niż 2,8 a pali zdecydowanie więcej :) Moim zdaniem dwie "najsensowniejsze" wersje (dobry stosunek osiągów do kosztów) ,to 740i oraz 728i :) Chyba, że ktoś nie liczy się z kasą, to oczywiście można pójść w 750i Co do wyposażenia to wszystkie 7-er były robione na życzenie więc można spotkać 2,8 z kompletem lub gołego 5,4 :) Silnik nie ma nic do rzeczy tu. A co do skrzyni w 740d, to właśnie słyszałem, że nie wytrzymuje ogromnego momentu obrotowego tego motoru i szybko pada...
-
E38 za... 10.000 zł ??? Gdzie haczyk ?
No i stałem się szczęśliwym posiadaczem 728i od kolegi riko77 z forum bmwautoklub.pl, niektórzy tutaj pewnie kojarzą :) Auto sprawdzone, wniosek: da się kupić dobre e38 w pieniądzach zbliżonych do 10.000 zł, ale ile się naszukałem to już moje :)
-
E38 za... 10.000 zł ??? Gdzie haczyk ?
No i znalazłem naprawdę ładną 728 z udokumentowaną historią za niedużo ponad 10.000 zł. Jeśli oględziny w ASO potwierdzą stan techniczny tego auta, to dołączę do rodziny szczęśliwych posiadaczy 7-er :)
-
Małopolskie
W Małopolsce też jest chełm :) A propos: Polecicie mi jakiegoś dobrego mechanika specjalizującego się w BMW w Krakowie ? Chodzi mi o oględziny samochodu przed zakupem :)
-
535i aż taki paliwożerca?
No to potwierdziłeś moje obawy... A taką perełkę znalazłem :/ Nie wiem, jak nie znajdę żadnej fajnej 2,5 L do czasu aż odzyskam prawko to chyba będę musiał jednak pogodzić się z tym spalaniem i kupić to 535... Najgorsze to puszczanie paliwa z dymem, bo jeszcze jakby to szło w moc jak w 540 to nie miałbym z tym aż takiego problemu - jeździłem obydwoma i różnica między 525 a 540 jest spora :) No ale skoro 3,5 ma palić więcej niż 4,4 a jeździć tak jak 2,5 to ubolewałbym przy tym silniku :P