Treść opublikowana przez HugoEmPe
-
Czujnik obrotów wału korbowego.... nowy czy forumowa używka
U mnie przy padającym czujniku miałem takie objawy: - ciężkie odpalanie - auto gasło na wolnych obrotach, przy dohamowywaniu na sprzęgle zawsze gasł - znaczny spadek mocy - szczególnie na niskich obrotach, za czym oczywiście szedł wzrost spalania Wsadziłem oryginał i wszystko jak ręką odjął. :-)
-
e36 m40 Zgrzyta przy zmianie na 3bieg?
Jeśli masz mieć naprawione i PEWNE za 300 zł więcej (dolicz koszt zwalenia/włożenia skrzyni do ceny tej używki...) to lepiej nie bawić się w loterię używki, szkoda nerwów. Z automatami sprawa przedstawia się dużo gorzej, ale manuale nie są skomplikowane w naprawie dla ludzi, którzy się na tym znają :)
-
e36 m40 Zgrzyta przy zmianie na 3bieg?
Czy ja wiem... wymieniałem kiedyś synchronizator 5ki w ducato i zapłaciłem za części i robotę ok 600 zł z tego co pamiętam a przecież w przednionapędówce zwalanie skrzyni jest o wiele gorsze... zorientuj się ile kosztuje naprawa najpierw a potem myśl o używce ewentualnie.
-
swap z 525tds na 525i
Miałem TDS-a i było to przefajne, wystarczająco dynamiczne auto :) 200 km/h powinien Ci spokojnie iść. Jak buda zdrowa to dopieść silnik i ciesz się jazdą :)
-
BMW 2.5 nie zawsze chodzi na wszystkie cylindry
A może być i uszkodzona fajka (pęknięta, nadpalona) i jak łapie temperaturę to robi się przebicie.
-
e39 m52b20 niepoprawnie działajacy prędkościomierz i obrotom
Miałem przez chwilę kiedyś podobne objawy - nie stykało mi coś przy cyferblatach - u mnie akurat pomogło porządne trzaśnięcie ręką i problem się nigdy nie powtórzył :)
-
Czujnik obrotów wału korbowego.... nowy czy forumowa używka
Tak, kup tani zamiennik albo używkę a potem płacz że auto Ci stanie w drodze i dalej nie pojedzie (bo tak się skończy, jak czujnik całkiem padnie...) Tak jak napisali koledzy wyżej - tylko oryginał VDO Siemens (ale nie w ASO, bo za znaczek BMW na części zapłacisz x2). Jeśli dla Ciebie 200 zł to wygórowana cena za naprawę auta to lepiej od razu sprzedaj bawarkę i kup sobie golfa czy astrę (za cenę jednej poważniejszej naprawy BMW...)
-
problem z fabrycznym alarmem
A raczej wyrzucenie na śmieci mikrofalówki z biedronki i kupienie porządnej ;)
-
problem z fabrycznym alarmem
http://allegro.pl/bmw-7-e38-modul-sensor-alarm-i3804175683.html No niby jest w E38 alarm mikrofalowy... U mnie jest coś takiego: S302A Alarmanlage Alarm system Też to masz ? Hmmm muszę rozważyć wymianę kuchenki jeśli tak ;)
-
problem z fabrycznym alarmem
No wiem że to brzmi strasznie głupio ale tak cholera jasna jest :D Sprawdź u siebie co się będzie działo jak odpalisz mikrofalówkę niedaleko auta ;)
-
problem z fabrycznym alarmem
Chyba mam po prostu alarm mikrofalowy w aucie , bo zawsze się włącza jak odpalam kuchenkę... ciekawa sprawa ile to cholerstwo puszcza mikrofal poza obudowę że przez betonową ścianę przechodzą... i bądź tu człowieku zdrów :mad2:
-
730iA Pare pytań
U mnie zdarzały się takie cyrki + wskazania typu 200 km/h jadąc 40 . Pomógł ruski sposób czyli zdrowe j***ięcie z góry w cyferblat :twisted: Coś tam mi po prostu nie łączyło.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Na zdrowy rozum - jeśli komuś zależy tylko i wyłącznie na wygodzie, komforcie, a nie mocy to 2,5tds obleci. Benzyniaki od 2.8 do 3.5 z LPG wyjdą taniej w eksploatacji, a mają wystarczający zapas mocy juź :-) więc ja osobiście tds-owi w e38 mówię NIE.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Podójny Vanos w M62TU po lifcie w e38 to pewnik... a zarazem powód wydatków. Najmniej awaryjny silnik który siedzi w e38 to M52TU i ja gdybym teraz szukał e38 dla siebie, to szukalbym wlasnie z M52TU. Uważasz że m52tu jest mniej awaryjny niż m52? No nie wydaje mi się...
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
nawet jakby mnie stać było na e65 i jej utrzymanie to i tak bym się na to auto nie skusił. Wolałbym super zadbane wymuskane e38 na pełnym wypasie :-)
-
M52b28 wypadanie zapłonu i wskazania inpy
Razem z fajkami cewki przekładałeś?
-
Automatyczna skrzynia biegów 740i e38 lekkie szarpanie
Skrzynie padają gdy olej zmienia duupa nie fachowiec. Nie należy robić tego u gościa który jest tani, tylko dobry i polecany.
-
M52b28 wypadanie zapłonu i wskazania inpy
Obejrzyj dokładnie fajki od cewek. Jak gdzieś na dole jest uszkodzona/przypalona, nawet pęknięta, to ją wymień. Jak miałeś problem z którąś świecą to niewykluczone że fajka w dupę dostała. Przez to robi się przebicie i wypada zapłon.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Kupno auta z podtlenkiem to loteria. Kusi bo lpg nie podnosi zbytnio wartości auta więc trochę kasy w kieszeni ale można trafić na spartoloną instalację i mieć kupę problemów. Ja tam kupiłem z lpg i wszystko jest ok :-)
-
Automatyczna skrzynia biegów 740i e38 lekkie szarpanie
A olej w skrzyni zmieniałeś? Gdyby padał Ci konwerter to skrzynia wpadałaby Ci często i gęsto w tryb serwisowy, przynajmniej tak miałem w 525tds.
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Ja nie spałem tylko słuchałem bo mnie to ciekawiło a co edukacji to dawno przerwałem studia ale kiedyś do tego wrócę :-) Co do reszty posta.... nie chce mi się już pisać boś tłuk jest ^^
-
E38 - jakie felgi, opony, dystanse ?
VS ... jak już napisałem.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Ja w przedliftowym mam pojedynczy ;) Na cholerę ludzie te polifty kupują hehe i brzydsze i się bardziej sypią i to samo się e46 tyczy. Wizualnie lift jedynie w e39 wyszedł na korzyść.
-
Jakim materialem najlepiej oklecic podsufitke ??
To w e38 był mpakiet??? Czy z e39 podchodzą?
-
E38 - jakie felgi, opony, dystanse ?
Wczoraj pisałeś że masz 17`` kolego gubisz się w zeznaniach ... ja mam 235/55 17`` letnie i 215\65 16`` zima. I na polskie drogi najlepsze te 215 bo już na 235 ładnie ciągnie na koleinach a co dopiero na szerszych :duh: Zdaje się, że można założyć trochę węższą oponę na szeroką felgę prawda? Ciekaw jestem czy np da się założyć 215 na moje 17ki... ale to może za dwa lata bo szkoda mi dobrych opon wyrzucać...