Skocz do zawartości

[730] Problem ze światłami przeciwmigielnymi i ringami.


nezu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem ślicznej 730, ale są również problemy. Najbardziej wkurzające są dwa. Nie mogę włączyć świateł przeciwmgielnych z tyłu. Oczywiście doszedłem do tego, że żarówka była spalona. Wymieniłem ją choć i tu mam pytanie jaka właściwie powinna być ta żarówka 12V21W czy 12V5W bo taka była w oprawce. Poza tym w drugiej lampie nie mam oprawki. Jest tylko dziura. Podejrzewam, że powinna być, ale czy to może być przyczyną, że światła nie chcą się włączyć? Uprzedzając pytanie mam włącznik 3 pozycyjny z włączaniem przód/przód+tył. I tu jest właśnie problem. Przesuwając przełącznik kontrolka zapala się na chwilę, puszczam przełącznik wraca w pozycję 1 (włączony przód), ale kontrolka tyłu gaśnie. Gdzie mam szukać problemów?

Druga sprawa to ringi założone w lampach przednich. Są ksenony i te działają. Przyczyną nieświecenia ringów jest to, że ktoś je założył, ale zapomniał je podłączyć do instalacji. Moje pytanie, może głupie, czy te ringi podłącza się jakoś biegunowo czy obojętnie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączaj ringów do E38, bo to bardzo psuje wizerunek auta :) Swoją drogą potrzebujesz przetwornic - proste podpięcie pod instalację nic nie da. U mnie są te ringi i muszę je zlikwidować, dobrze, że są odpięte :)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz SMD to montaz jest banalnie prosty i prosto w swiatla. A nie tak jak stare ccfl z przetwornicami ktore caly czas chuj bierze :D

 

Uwazam ze ringi w e38 wygladaja swietnie.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To powiedzmy, że problem ringów byłby rozwiązany. Pozostaje problem nieświecących świateł przeciwmgłowych z tyłu. Komputer podaje, że są uszkodzone, wymieniłem żarówki na 12V21W i dalej to samo. Nie mogę ich włączyć. Zresztą dziś podczas wymiany lamp z tyłu na nowe (ori) czerwono-białe zaczęły dziać się cuda. Auto migało wszystkimi światłami jak choinka. Po czym wszystko ucichło. Za to okazało się, że straciłem kierunkowskazy, światła awaryjne, przeciwmgielne z przodu, o tych z tyłu to już nawet nie wspomnę. A, że zaczęło padać zamknąłem wszystko na głucho. Po godzinie lub dwóch poszedłem sprawdzić jakie szkody wyrządziło to moje zmienianie lamp i okazało się, że i kierunki wróciły i awaryjne. Ciągle brak tych świateł przeciwmgielnych z tyłu. Jak trzymam przełącznik w pozycji włączone z tyłu, to kontrolka się świeci a światła nie. Jak puszczę i wróci do pozycji świeci z przodu to kontrolka gaśnie. Zgłupiałem totalnie. Po pierwsze co mogło spowodować miganie dosłownie wszystkich świateł, po drugie czemu nie mogę włączyć przeciwmgielnych z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.