Treść opublikowana przez HugoEmPe
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Trochę starego kotleta odgrzeję... Proszę podaj kolego numery części dla vanosa w silniku m73. Proszę podać także numer części vanosa na wałku ssącym dla silnika m62TU Bo.... Jak na moje m73 Vanosa nie ma, a m62TU ma vanos pojedynczy na wałkach wydechowych. Podwujny Vanos to vanosy na wałkach wydechowych i ssących, a to dopiero od silnika N62 nie występującego w e38 a dopiero e65 i e60 go miały delikatnie poprawię... m52TUB28 już miał podwójnego vanosa. Bankowo w e46, nie wiem jak w e39 i poliftowym e38.
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Pokazałeś jakieś marne popisy nie mające nic wspólnego z prawdziwym driftem. Właśnie liczy się szybkość reakcji auta na ruch kierownicą i kontrola a nie siła bezwładności dużej masy... 3ka reaguje na kierownicę błyskawicznie a 7ka zanim się majestatycznie bujnie to chwila schodzi :-) gdyby było jak mówisz to driftowcy by ładowali do auta worki z cementem zamiast redukować masę, jeździliby autobusami a nie lekkimi japońcami ... chyba przespałeś w szkole sporo lekcji fizyki kolego :-)
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
bardzo dużo jeździłem różnymi 3er. Jest to prześwietne auto dla singla :-) znakomicie trzyma się drogi, jedzie jak po sznurku, daje bardzo dużo frajdy. Nie ma co porównywać komfortu i przestrzeni do e38 bo to zupełnie inne auta. 328 można już sporo poszaleć. Teraz już bym się do 3ki nie przesiadł bo mam rodzinę :) A jeśli chodzi o drift to czy widziałeś kiedyś driftowóz z 7ki ? A z e30 i e36 pełno.
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Żeby to jeszcze było 3er to potrafię zrozumieć zabawy typu drift... ale 7ka to nie jest auto do tego ! I zaniedbywanie istotnych spraw technicznych i przeznaczanie tych pieniędzy na tuning świadczy o cholernie szczeniackiej fantazji. Niedawno chciałeś zagazować teraz będziesz moc zwiększał ? I potem się widzi na allegro ledwo jeżdżące trupy na lśniących 20``kach i ze sportowym wydechem. Najlepiej ze znaczkiem M7 :-)
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Ale przynajmniej wnosi trochę humoru na forum :-) kolego mttj ile Ty masz w ogóle lat? :|
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Ty naprawdę bierzesz tego gościa na poważnie Daniel ? :-) przecież On po prostu trolluje...
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Wynajmij ze stadniny 39 koni i zapnij pod beemkę. Nie zapomnij o kujawskim :nienie:
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Kujawski to syntetyk i tylko z takimi można go mieszać...
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Z wydechu zamiast spalin Ci frytki polecą. Btw słyszałem że przy jeździe na kujawskim 200 koni przybywa od kopa... dołóż jeszcze jakiego spojlera to brabus będzie frytki wąchał :mrgreen:
-
Jakim materialem najlepiej oklecic podsufitke ??
Jak już coś chcesz kombinować to powinien ciekawie wyglądać ciemny welur jak w e46 mpakiet :-) Chociaż jak kolega wyżej jestem zwolennikiem ori
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
Dolej kujawskiego :norty:
-
Zamula na starcie
Co do szpilek to można spróbować przewiercić mniejszą średnicą i nagwintować lewym gwintem żeby wykręcić (sporo cierpliwości i wierteł :twisted: ). Co do reszty nie mam pojęcia...
-
Silniki w E38 - więcej mocy - możliwości tuningu
I tak wielkie brawa dla jego autka że ono jeszcze żyje :twisted:
-
latanie bokiem na suchym i mokrym ?
Auto z napędem na tył z natury napędu zawsze będzie miało tendencję do wyprzedzania przodu dupą i rozkład mas niewiele ma tu do rzeczy. Trzeba się po prostu nauczyć to kontrolować. W fwd gawno nakontrolujesz bo masz i napęd i kierowanie na jednej osi i nie kontrolujesz dupy, a w rwd w poślizgu przód kontrolujesz fajerą a tył gazem... takich rzeczy prostych nie wiesz ?
-
problem z fabrycznym alarmem
Aku jest ok auto pali na dotyk... jest dziwna prawidłowość - alarm się włącza zawsze jak się w kuchni mikrofalówkę odpali... alarm jakoś reaguje na mikrofale ? Bo może nie w aucie a w kuchence problem hehe... kuchenka jest może z 5m od auta przez ścianę.
-
wymiana licznika
Jakim cudem Ci ma podejść licznik z e53 do e38??
-
problem z fabrycznym alarmem
C6 sie zdarza. Ale wszędzie i tak króluje twingo :mad2:
-
garaż na zimę-blaszak opinie
Rozumiem że koledze chodzi o płyty z twardej wełny ? To się nie będzie pocić na blasze falistej, bo w wybrzuszeniach blachy będzie krążyć powietrze (warto zostawić na dole szparę, nie dojeżdżać z ociepleniem do podłoża). Na wełne folia paroprzepuszczalna i można dawać sklejki, osb czy co bądź :cool2:
-
problem z fabrycznym alarmem
Z góry przepraszam bo.może dubluję temat ale dosyć się spieszę ;) Mam (no tzn obecnie żona ma ;) dziwny problem z autkiem. Od mojego wyjazdu na przezimowanie za granicę autko grzecznie stoi sobie w garażu nieużywane, odpalane od czasu do czasu na chwilę. I często włącza się bez przyczyny alarm (np ostatnio trzy dni pod rząd o podobnej godzinie...). Czy jest jakiś prosty sposób z którym sobie kobieta poradzi na ogarnięcie tego bez odpięcia aku? Pozdrawiam z paryża ;)
-
Kręci nie odpala pchnę i chodzi e 32 m30b30
A nie mówiłem ?? :)
-
Kręci nie odpala pchnę i chodzi e 32 m30b30
A natknąłem się dzisiaj przypadkiem na info, że czujnik nie zawsze wywala błąd na kompie...
-
Czy mam lusterka fotochromatyczne ?
http://realoem.com/bmw/select.do wpisz swój VIN i znajdź część. Edit: Nic z tego, tam jest też kilka rodzajów.
-
Ile tysięcy km mają nasze beemki ??
728i E38 10/1995 322.000 i jeszcze na fabrycznym sprzęgle i dwumasie :)
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
:( NAJGORSZE, ale to naj najgorsze dla mnie jest stylizowanie auta na inne auto. To gorsze nawet od spoilerów z desek, blaszanych dywaników i znaczków WRC na e32 ;p dobry przykład : http://i167.photobucket.com/albums/u159/StiflerPL/piwi04bt5.jpg :mad2:
-
załamka
Części febi przecież nie są złe. Gorzej jakby to było meyle albo jakaś chińszczyzna...