Skocz do zawartości

Shadow69

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Shadow69

  1. Shadow69 odpowiedział(a) na szczrz temat w E39
    Zdejmij boczek w drzwiach, na 99% odklejone wygłuszenie, i tamtędy woda leci. Typowa przypadłość w tym modelu. Polecam użyć wyszukiwarki na przyszłość, wałkowane było dużo razy. :search:
  2. Więc tak, jeżyk z roku 96 ( :shock: ), po odpięciu bez zmian. Dla świętego spokoju zamówiłem sobie nowy valeo, bo coś czuje że takie wpinanie-wypinanie dobrze mu nie robi. Jutro na celownik biorę wentylator klimy. Słyszałem jeszcze, że moduł GM może wcinać prąd, ale kurcze nikt za bardzo nie może mi tego potwierdzić :roll: EDIT: 30.12.2013 Dzisiaj kolejna seria testów, pobór prądu mam na poziomie 0.04A. Coś mi się wydaje że to nadal za dużo, chociaż nie powinno wyrypać akumulatora w 2 dni? :roll: Jakieś sugestie?
  3. :search: Oglądnij dokładnie czujnik lewy tył, oraz łożysko. Pamiętaj, łożysko najlepiej FAG, a czujnik tylko siemens.
  4. Ja go myłem benzyną ekstrakcyjną. Ale i tak uważam że lepsza jest wymienna wkładka, nie puszcza tyle oleju w silnik co plastikowy separator.
  5. Shadow69 odpowiedział(a) na Gabriel523i temat w E39
    Kupa z tego wyjdzie i tyle. Szkoda szpecić e39 takim drutem. Zegar z e46 jest ładny w e46, a zegar z e39 w e39. Żebyś tylko nie pisał za chwile że elektronika zgłupiała, świeci poducha, ABS itp...
  6. Shadow69 odpowiedział(a) na Gabriel523i temat w E39
    No raczej nie ma szans na to. Dlaczego chcesz przekładać?
  7. Przy teście często zapalają się kontrolki których normalnie auto nie wykorzystuje z braku wyposażenia, ale zauważ też, że niektóre które widzisz na codzień się nie zapalają. Mówię o ładowaniu i ciśnieniu oleju.
  8. Strzewka, poszło na PW.
  9. Przykra sprawa, ale oszustów jest masa. Jak ktoś jest świeżak na forum, to trzeba podchodzić do transakcji z dozą ostrożności. Czyli albo pobranie, albo odpuścić.
  10. Popraw sobie temat, masz 525d, nie td, td to stary diesel na mechanicznej pompie 115KM. Skontroluj odmę, tędy ucieka sporo oleju jak dawno nie zmieniana. Oczywiście wygląda to jakby turbo jadło olej, a leci on przez odmę. Co do wymiany oleju, to czemu kolega wyżej tak się bulwersuje? Ja też zmieniam co 15tyś, a i tak interwał mam skrócony, wg komputera to sporo ponad 20 tyś. Ja rozumiem jakbym latał na półsyntetyku, to wtedy zmieniał bym co 10, a na pełnym śmiało do 15 można jechać, gdzie niektórzy nawet pod 20 podciągają i silniki chodzą.
  11. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    Ja mam mały komputerek, z tym samochodzikiem, i jedynie zapala się kontrolka że żarówka spalona, gongu niet.
  12. Ja bym piec zostawił, szkoda wymieniać coś, co jest dobre. Rozebrać, wyczyścić, sprawdzić czy podzespoły działają i szukać płytki. Nawet jak coś będzie uszkodzone, to taniej wymienić jeden element, niż kupować cały piec. Ja brałem płytkę od gościa, który siedzi ogólnie tylko w piecach, i ma praktycznie na stanie wszystko, tyle że nie wszystko wystawia na allegro. Jak nie zapomnę, to poszukam jutro namiarów do niego, to podrzucę. Na moim piecu są niestety oznaczenia od benzyny, bo z takiej wersji mam obudowę, więc z tym nie pomogę.
  13. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    A mi nie brzęczy jak pokazuje przepaloną żarówkę :think: Płyn owszem, ale żarówkę nie :|
  14. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    No i jeszcze jak zgasisz auto, i zostawisz zapalone światła to przy otwartych drzwiach to też brzęczy, tylko ma trochę inną tonację.
  15. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    Jak działa, to znaczy że jest sprawny. Może jest po prostu wyłączona jedna konkretna opcja powiadamiania gongiem? :?
  16. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    Ja linki tylko przesmarowałem, a mechanizmy i rozpieraki czyściłem. Ważne jest ich odpowiednie przesmarowanie żeby się nie zapiekły, ale i żeby smar nie poszedł na szczęki. Ja użyłem smaru miedzianego. A do linek miałem jakieś psikadło w sprayu.
  17. Shadow69 odpowiedział(a) na piter69 temat w E39
    No mi chodziło właśnie o zamek szyby, nie dopisałem :wink:
  18. Shadow69 odpowiedział(a) na piter69 temat w E39
    Typowo to nie ma, będzie pasować. Tylko starsze mają zamek na 1 stopień (taki okrągły dzyndzel) a nowsze na 2 stopnie, taki haczyk jakby. Ale pasuje to w obie strony. Ja do nowszego wsadziłem starszą klapę.
  19. O widzisz, czyli może być że dziad na chłodnicy wpiernicza mi cenne ampery :mrgreen: Spróbuje narazie wykluczyć jeża, nie chce mi się, ale będę dziada odpinał za każdym razem jak zgaszę auto, i zobaczymy czy będzie poprawa. A jak nie, to pewnie wiatrak klimy pójdzie na celownik. Chyba że ma ktoś jeszcze jakieś propozycje? :roll:
  20. To ja się podłącze do tematu, bo i mnie znowu dopadło zjadanie prądu. Rok temu miałem to samo, ale przeszło samo z siebie. Aku mam nowy, centra futura 100Ah, alternator także zrobiony koło września, więc te 2 rzeczy wykluczam. Miałem jeszcze opór na klemie pirotechnicznej (spadek napięcia rzędu 1V, już naprawione). Teraz znowu to samo, 2 dni auto postoi i przewraca silnikiem jak stary ursus :mad2: 3 dni postoi i kupa, trzeba po kable lecieć. I tu pytanie, czy jeż może brać prąd, a np nie uruchamiać wentylatora? Bo siedziałem ostatnio ze 4 godziny w aucie z farelką (żeby nie umarznąć od zewnątrz) i browarem (grzanie od środka :mrgreen: ) i nic, cisza, a dzień później prądu niet. Mały wentylatorek w panelu klimatronika się ładnie wyłączył po 15 minutach, a wentylator od nawiewu ani razu się nie włączył, więc teoretycznie spokój, a prąd znika dalej. Nie mam nawi, nie mam zmieniarki (radio nieoryginalne i wzmacniacz, ale one prądu nie biorą, odłączyłem do testów), alarmu także nie posiadam. Co jeszcze sprawdzić? Wentylator od klimy mam 3 pin, sprawny. Podpowiedzcie coś, bo zgłupieje :cry2:
  21. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    Mój ręczny zrobiłem półtora roku temu, i do dzisiaj tylko raz go prze regulowałem. Trzyma idealnie. Więc jak ktoś ogarnia sprawę to bez problemu ustawi ręczny na tip-top. Oczywiście nie spodziewajcie się robienia bączka na suchym asfalcie za pomocą samego ręcznego. :wink:
  22. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    Racja :mrgreen:
  23. Słuchaj, piece z reguły są konstrukcyjnie takie same, obudowa z płaszczem wodnym, dmuchawa, pompka, etc. Zasadniczą różnicą jest palnik, benzyna a diesel ma inne rozwiązanie. Więc musisz szukać typowo pod diesla. Kolejna i najważniejsza różnica to sterownik. BMW ma swój konkretny sterownik (mowa o cyfrowym), i taki też musisz mieć w piecu. Napisz dlaczego wymieniasz piec, i co konkretnie. Jak masz sterownik dobry, to tak naprawdę kupujesz jaki kolwiek piec dieslowski przekładasz i ma działać. Ja piec poskładałem sobie z części, wyszło taniej niż kompletny, a sterownik mam analogowy (łatwość rozbudowy).
  24. Shadow69 odpowiedział(a) na SoupOne temat w E39
    Spróbuj ruszyć kawałek z niedomkniętymi drzwiami, wtedy gong też powinien się odezwać.
  25. Ja śmigam teraz 3 sezon na Fulda Kristal Rotego, i uważam że opony są genialne. Świetnie się prowadzi, czy w śniegu, czy na mokrym, czy w błocie pośniegowym. Ale są one trochę głośne, przynajmniej wg mnie. Zdarzyło mi się stanąć pod kilkoma stromymi podjazdami, ale zawsze auto ruszało bez problemów. Wg mnie to jest opona na max 4-5 sezonów, więcej będzie ciężko przejechać - dość miękka guma szybko się zużywa. Raz uwaliłem w krawężnik, i musiałem na chwilę przełożyć nokiany na tył, bo felga z fuldą poszła do prostowania (opona cała) i powiem że tragedia, fulda prowadzi się o niebo lepiej, po zmianie na nokiany czułem się jakbym miał letnie na tyle :roll: Ja mam rozmiar 225/60/R15, bieżnik taki jak tutaj: http://www.ceneo.pl/113631

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.