Treść opublikowana przez Shadow69
-
530D webasto
Komorę spalania możesz rozebrać bez rozszczelnienia układu chłodzenia, a nawet wyjąć wszystko poza płaszczem wodnym, i obadać na stole co i jak, + do tego czyszczenie etc, a przy tym nie unieruchamiasz auta. Jak piec nie był nigdy rozbierany, to zalecane są nowe uszczelki.
-
[e39] 530dA Problem z nivo i xenon
Jeden z tylnych czujników NIVO jest wspólny też dla poziomowania świateł, więc jeśli usterka wyszła na obu układach to zaczął bym właśnie od sprawdzenia czujek.
-
Problem z obrotami
Sołtys, masz może szklaną kulę? :norty: Moja gdzieś się zapodziała, a z kart nie mogę wywróżyć jaki kolega ma silnik i czy na pewno o e39 chodzi. :roll:
-
e39 Problem z systemem PDC TYŁ
No a nie prościej podłączyć auto pod kompa i zobaczyć jakie są błędy? U mnie PDC siedzi pod bezpiecznikiem 21, i tak samo mam na instrukcji.
-
Piasta koła pasowego TDS
Zawsze możesz kupić nową, nie ma tragedii z ceną, 182pln da się przełknąć, przynajmniej będziesz miał pewniaka że zrobisz raz na zawsze :wink:
-
BMW e39 523i - Maglownice
Kraczkowa koło Rzeszowa, sam u nich robiłem, 2 rok mija od regeneracji i wszystko w jak najlepszym porządku. Tyle że mnie kosztowało to 1200pln z wymianą listwy.
-
BMW e39 523i - Maglownice
Jest i w pozostałych wersjach. :wink:
-
BMW e39 523i - Maglownice
Nowa za 1000pln to najgorszy badziew, odpuść. Regenerowane za 350? Jak sam zestaw naprawczy ponad 200 kosztuje, średnio to widzę. Z używką jest loteria, możesz trafić na dobrą, możesz trafić na taką samą. Podstawowa regeneracja to ok 500-600 zł (dobra regeneracja, nie po najmniejszej linii oporu), a taka z wymianą listwy to ok 1200. Wszystko zależy od tego co w twojej padło, czy tulejki, czy sama listwa jest już wytarta, a może wystarczy wyregulować luz (taka śruba od spodu). Ja bym naprawiał to co na aucie siedzi, zrobisz raz i wiesz co masz.
-
Problem z poziomem paliwa
Nie jestem pewny, ale pływaki działają podobnie jak czuja temperatury, rozwarcie to rezerwa, a pełne zwarcie to full. Więc w teorii wystarczyło by zewrzeć przewody i zobaczyć wskazania na zegarach. Ale doczytaj coś więcej, żebyś nie popsuł ;)
-
BMW e39 530dAT by Shadow
Nie chciał bym ciemnej felgi, miałem już taką i tego koła nie widać, jest podobnie jak na mojej stalowej 15", do tego strasznie widać syf na niej, urządza mnie kolor S65 taki jak mam obecnie, wyróżnia się na aucie, a zarazem nie widać zbytnio syfu na niej :wink: Myślę nad tymi felgami co podałem wyżej, z jednej strony chciał bym pójść w rozmiar wyżej i kupić 18, ale trochę obawiam się tej szerokości. 10 (s65) czy 10.5 (rondell) bez problemów wejdzie na tył? Chyba że macie jakaś inną propozycję? :wink:
-
BMW e39 530dAT by Shadow
Koledzy, pytanie, jaka felga? Szukam coś na sezon letni, opcji jest kilka: -Styling 65 ori M 18" -Rondell 0058 18" http://olx.pl/oferta/rondell-0058-18-8-5-10j-bmw-5x120-bbs-rs-rc-schnitzer-CID5-ID7Vhd1.html#d5a4db64f2 -Rondell 0058 17" http://olx.pl/oferta/felgi-17-bmw-5-rondell-0058-nowe-CID5-ID2zNud.html#d5a4db64f2 -BBS RS 17" http://allegro.pl/felgi-17-bbs-rs-740-skrecane-bmw-e39-polerka-i4813462098.html Z jednej strony mocno podoba mi się 18" Rondel, ale jest dość szeroki (może właśnie przez to taki ładny? :norty: ), czuje że może nie wejść, a w niższej kasie mogę mieć ładnego BBSa 17", skręcana też jest mega ;) S 65 jest klasyką, mam chwilowo takie repliki, ale są jak z plasteliny. :roll: Jakieś sugestie? :mrgreen:
-
BMW E39 523i by kulawy
No ładnie, znowu nie przyczaiłem :lol:
-
BMW E39 523i by kulawy
Przecież 99r to przedlift, więc lampy ktoś przekładał, kanciasty halogen gryzie się z poliftową lampą :wink: Swoją drogą środeczek to ładny :mrgreen: Widać że nie zniszczona, jaki masz przebieg?
-
Problem z m52
Tyle na forum jesteś i jeszcze nie wiesz jak poprawnie temat nazwać? :nienie: Zacznij od najprostszych rzeczy, szczelność dolotu, odma, cewki, świece, ogólnie wskazane podpięcie pod komputer.
-
e39 czujnik temperatury ori czy zamiennik
Weź używkę ori lub odżałuj u kup nowy ori ;) U mnie w 3er szyby skrobałem a czujnik dalej uparcie twierdził że jest +5 :mrgreen: Zamienniki lubią oszukiwać, żebyś właśnie czasem się nie przejechał że niby ciepło na plusie, a tu szklanka na drodze :wink:
-
BMW e39 530dAT by Shadow
Zderzaki też urwałem oba w kolorze za 1300pln ;) Szukałem serwa hamulcowego na allegro (szukanie po całości, nie tylko nagłówek aukcji), i trafiłem na aukcję "wszystkie części do BMW", i miał chłopaczek zdjęcie z placu rozbiórki, i stała właśnie srebrna 540iT, z głupia napisałem czy ma zderzaki z tej ze zdjęcia, bo mi trzeba w takim kolorze, no i urwałem w dobrej kasie :mrgreen: Czasem ludzie naprawdę są nieświadomi tego co mają :wink: Ogólnie jakbym chciał kupować graty po cenach allegrowych bez kombinowania, to szybko bym wyczerpał budżet, trzeba kombinować :norty:
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Podaj linka do bosha, bo coś znaleźć nie mogę, a goodrainy u mnie wygladają dokładnie tak samo, placek na środku był. Trochę je powyginałem i jest ok, ale zaczęły strasznie skrzypieć. Proszę cie bardzo, trochę po czasie, ale jest: http://allegro.pl/bmw-5-e39-wycieraczki-plaskie-bosch-aerotwin-pioro-i4789899480.html :wink:
-
BMW e39 530dAT by Shadow
Ja tam wolę szukać po szrotach, jak gdzieś trasą jadę i widzę złom gdzie całe auta mają to się zatrzymuję oblukać czy czegoś wartego uwagi nie ma. Jak jest coś na aucie jeszcze nie wycenione to mało komu chce się sprawdzać co jak i za ile, także rzucasz maksymalnie niską cenę i rżniesz głupa w razie czego ;) A jak jeszcze sam sobie zdemontujesz to już w zasadzie masz z górki. Swoją drogą upolowałem tak już kilka fantów :mrgreen:
-
e39 5xx wspólny zakup oleju do hydrauliki klapy
Na allegro widziałem kiedyś w mniejszych pojemnikach olej do hydrauliki. :wink: Może jeszcze mają taki, poszukaj ;)
-
BMW e39 530dAT by Shadow
Będą i listwy ;) Ogólnie do M potrzebuje: -shadow line -listwy wewnętrzne -listwy progowe -sporty, których jednak nie będę zakładał, wolę moje komforty :wink: No chyba że dorwę fotele z M5 w dobrej kasie albo kontursitze :mrgreen:
-
[SPRZEDANE] e39 530iA //M-pak Shadow-line Sterlinggrau
Kozacko maszyna wygląda, jak na mój gust to dobre 18" i będzie git :8) Nie narzekasz na słabe audio? :wink:
-
BMW e39 530dAT by Shadow
Takie jeszcze zdjęcie z odkopu odbłyśnika po metalizacji, zabawa w granicach 100-120pln za komplet a jak widać - świeci się jak lustereczko. :mrgreen: http://images68.fotosik.pl/391/82ac1996e104c6ecgen.jpg
-
Uszczelka podstawy filtra oleju
I nagle mamy zgadnąć jaki masz silnik żeby cokolwiek więcej powiedzieć. :roll: Kłania się poprawne nazewnictwo tematu. :search:
-
520i Oxfordgruen "Klejnot Nilu" 1998r.
Może na fotosik wrzucisz? Ja tam wrzucałem, niby nie znikają, przynajmniej narazie :P
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Oczywiście przy wyciętych katach :mrgreen: I ten czarny bąk z wydechu przy pełnym gazie :norty: Ja prędzej kupie drugie auto niż to sprzedam :wink: