Treść opublikowana przez CICHY525
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
No pisałem przecież, ale byłeś tak pewny siebie, no cóż.Nigdy nie można być pewnym, masz na to najlepszy przykład.Niestety smutny przykład. Trzeba mieć dystans do swoich umiejętności,auta którym jeździmy, nawet jeżeli znamy je baaardzo dobrze i warunków na drodze.
-
SWAP M52b20
Nie koniecznie. Takie silniki kupuje się z dobrego źródła, a nie z allegro gdzie leżał rok na podwówku i został wyciągnięty z auta które się przełamało i wtedy są ok. Jak masz M52 i wstawisz M50 to tez będzie nie oryginalne,nie uważasz? :wink: Poza tym chylę czoła temu co na pierwszy rzut oka pozna 2,0, 2,5 i 2,8. Te silniki są wizualnie identyczne.
-
Moje BMW e39 520i z 98roku Touring
Też miałem takie,po modach były bardzo fajne. To bardzo popularna standardowa tapicerka BMW. Widzę tradycyjnie przerwane nitki od paska na oparciu :mrgreen:
-
323.Pęknięta guma przepływomierza.
Odnośnie tej gumy. Numer części to 13541703588, ale nikt nie oferuje tej gumy o takim numerze tylko 13541705209 i nie wiem czy to to samo? Czy wszystkie M52 miały te gumy takie same? Bo jest jeszcze o nr 13541703986 niektórzy piszą, że do M52b20 , a niektórzy że do wszystkich M52. Komu wierzyć? Nr3. http://www.realoem.com/bmw/diagrams/h/e/6.png
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
Odnośnie kół to pragnę zauważyć, że jest założony i podwieszony specjalny temat, co by wszystko było w jednym miejscu i nie tworzył się bałagan. Prosił bym o kontynuowanie w nim dalszej dyskusji. viewtopic.php?f=68&t=245747 Przenoszę.
-
SWAP M52b20
Poszukaj dobrego M52 i przełóż plug & play. Nawet jakieś B25 lub B28. W remont wtopisz mnóstwo kasy.Jeżeli będzie zużyty na tulejach to nic z tym nie zrobisz bo nie wystarczy zrobić tylko szlifu.
-
3xx. Opony i felgi.Czyli wszystko o kółkach.
Mam 205 i jeździ się dobrze.Auto nie lata w koleinach jak ma to w przypadku 225.
-
SWAP M52b20
Próba olejowa oznacza, że wpuszczasz trochę oleju do cylindra i dopiero mierzysz ciśnienie. Nicasil to powłoka gładzi cylindrów.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ooo Sierpc :D Jedno widać po niej. Swoje już przeżyła :wink: A skrzynia jak już to steptronic. Hehe sobie tiptroniki wymyślają.
-
SWAP M52b20
NiCaSil - to powłoka wykonana z niklu zawierającego rozproszone ziarna węglika krzemu SiC. Jako część robocza cylindrów silników spalinowych skutecznie wyparła stosowane na ówczesne czasy konstrukcje złożone(tuleja + korpus) cylindrów. Powodem tego, wbrew panującego poglądu o zdecydowanie wyższych walorach użytkowych „nicasilu” były i są w dalszym ciągu względy ekonomiczne.
-
318tds obroty czasami spadaja nagle
Za regenerację biorą ok. 400, nowy ponad tysiaka. Jak chcesz :wink:
-
Zwykłe E36
Po lifcie były lampy ZKW ale ze zdjęć to raczej ciężko rozpoznać. Najważniejsze jest to, że nie ma nauwieszanych chińskich świecidełek i jest dobrze spasowane, a to że nerka wąska...trudno.
-
Zwykłe E36
Ładniejsze miałeś te poprzednie. A bębny czy tarcze w miejscu styku z felgą to papierem ściernym ładnie doczyścić i jest ok. A kątówką to można sobie narobić kłopotu(bębny czy tarcze są fabrycznie wyważane) :wink:
-
323.Pęknięta guma przepływomierza.
Hahaha. Samo to, że kosztuje 1/10 ceny oryginału już daje do myślenia, ale zobacz, że to się sprzedaje :shock: :mrgreen:
-
323.Pęknięta guma przepływomierza.
U mnie się nic nie dzieje. Ale wymienię bo ta guma kosztuje niecałe 100 zł. Tak przeglądając części na allegro natrafiłem na http://allegro.pl/odma-zawor-odpowietrzenie-silnika-bmw-e36-e38-e39-i4511493023.html Z czego to jest zrobione? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
Zwykłe E36
Cały przód ma "stary" Poprzednie felgi były ładniejsze.Nie wolno tak szlifować przylgni bębna i felg.Robi się to papierem ściernym, a nie szlifierką bo można nierówno zebrać i potem koła biją. Tez byłem :D
-
323.Pęknięta guma przepływomierza.
W sumie to nic się nie dzieje.Silnik chodzi normalnie, obroty trzyma ładnie i nic nie faluje. Tylko zaobserwowałem takie właśnie pęknięcie. Tam wchodzi wąż z taką końcówką, ale nie dopatrzyłem się gdzie on idzie, bo tam ciasno. Wymienię na nową bo i tak będę wszystko zwalał do wymiany odmy. Nie powinien. Tyle czasu jesteś na forum i nie zdążyłeś się nawet zapoznać z zasadami tytułowania tematów. Proszę. viewtopic.php?f=68&t=120678
-
323.Pęknięta guma przepływomierza.
Czy takie pęknięcie gumy przepływomierza ma jakieś znaczenie? W tą dziurę wchodzi wąż. No właśnie do czego ten wąż jest?
-
e39 520i 2001 ///M by konradex
Wszyscy uważają, że pokrętła to coś złego.Może chodzi o to że wyświetlacz i sporo guziczków to taki bajer,szpan i to wygląda. Też miałem u siebie pokrętła tylko miałem na 4 pokrętłach,temperaturę prawej i lewej strony miałem regulowaną oddzielnie i nie narzekałem na to wcale. Mam w drugim klimę automatyczną i tez mi to pasuje.Fakt, że nie wiercę cały czas gałkami od temperatury :wink: :mrgreen: tylko czasami dam 1 czy 2 w górę jak klima chce mnie zahibernować. Zdjął bym tylko te M znaczki :mrgreen:
-
320i klason niedziała
Rozpis bezpieczników masz przecież pod pokrywką puszki.
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
Nie sądzisz, że sam sobie zaprzeczasz? To ma być 129 czy 193 KM? Konie na papierze to nie wszystko. 2,5 jest dosłownie nieco wolniejsza w sprincie. Więc proponuję się najpierw przejechać i ocenić stan faktyczny, a nie gdybać. I nie sądzę żeby VTS był szybszy. To nie kwestia umiejętności, bo umieć wprowadzić w poślizg i z niego wyjść to nie jest to samo. Jak auto Cię zaskoczy to nawet jak masz umiejętności to możesz tylko...zamknąć oczy. Nie jest to auto do jazdy na codzień. Auto ma przynosić mi radość i być fajne. Mam gdzieś wręcz śmieszą mnie te pokazówki i próba pokazania może udowodnienia sobie...tylko czego??? Ale to chyba dyskusja bez sensu, która może trwać bez końca, każdy ma swój rozum i swoje wie :cool2:
-
Zakpu BMW E39 2.5 TDS-czy warto ??
Ale żeś odkopał. Nagroda złotej łopaty :mrgreen: Uszczelnienie pompy na aucie czyli wymiana uszczelki pod nastawnikiem to nie uszczelnienie tylko naprawa doraźna. Uszczelnienie w moim przypadku to- wyjęcie pompy z silnika, wymiana wszystkich uszczelek i uszczelniaczy, sprawdzenie pompy na stole probierczym,zamontowanie do auta i ustawienie pompy. Zapomniałem jeszcze o sprawdzeniu wszystkich wtrysków. Więc nie zabłysnąłeś wcale tym swoim 250 zł. Ale w sumie to dobrze, bo na tym przykładzie widać najlepiej jak wygląda serwisowanie samochodu w zależności od poszczególnych osób. PS.Czemu niektórzy wyciągają tematy sprzed 4 lat???Ciężko mi to zrozumieć :mrgreen:
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
No popatrz, ale jakoś... nie. Raz mnie machnęła sama na mieście dlatego wiem jakie to auto jest nieprzewidywalne. Wyrosłem już dawno z tego, co najwyżej prędkościowo mogę pogonić. No 7 to.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Niech im tam i z 5 palą. Swojej nie wyliczam bo bardzo mało jeździ, ale tak po dotankowaniach i kilometrach wnioskuję, że te 10 to łyka,ale bez przesady nie żadne 15 czy więcej.
-
E36 - wolno otwierająca sie szyba elektryczna.
Jeżeli mogę doradzić to spinki boczków drzwi kupowałem w motoryzacyjnym po 1,20 za szt :wink:
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Najbardziej jednak podoba mi się wskazówka wskaźnika paliwa :P :mrgreen: Co do przełączników to powinno być tak. http://e38e39.pl/foty/sylwekk/kolumna/kolumna35.jpg