Treść opublikowana przez Boggy e36
-
Skrzynia biegów przy M10
jest tam zimering i najczęściej z niego cieknie,ja mam go też do wymiany.
-
spadek mocy
Przyczyn może być wiele,ale te co wpadają mi do głowy to:sonda lub lewe powietrze za przepływomoerzem.
-
silnik przerywa jak wjade w dziure
Mi identycznie robiło się jak miałem opla i winą był czujnik połorzenia wału.
-
wystrzelona poduszka
jest jeszcze dioda no i żarówka,jeżeli gaśnie normalnie to już powód do tego aby wierzyć że działa,jak nie ma wogóle to dla mnie było by to podejrzane.ale... są magicy co do żarówki podłanczają coś na zasadzie wyłącznika czasowego że nawet jak nie ma podychy oszukują kompa i żarówka gasnie, Jak wykreci się żarówkę to i tak pali się dioda,jest tak umieszczona że tylko rozgrzanie zaślepek w zegarach pomoże się do niej dostać,ale.. można ją rozbić długim szpikulcem i przestaje świecić, najlepiej rozebrać zegar i sprawdzić ,choć zdaję sobie sprawę że podczas kupna właściciel może się nie zgodzić. :hand:
-
Rozrzad w m40
objawami może być pekający lub rozwarstwiający się pasek,jak pasek jest dobry ale w komorze lub na samym pasku pojawia się taki rdzawo-brunatny nalot,to znaczy że kończą się łożyska w rolkach i jak się zablokują to spalą pasek, u mnie jest właśnie taki nalot i niedługo muszę pomyśleć nad wymianą(oczywiście kompletu), Trzeba zajrzeć a czasem też posłuchać podczas jazdy,jak powstaną podejrzane piski nie radzę jeździć.
-
dziwne drgania
a felgi masz oryginalne czy inne?
-
Poduszki tylnej belki - czy mozna jeździć???
1.zmienia ci to geometrię całego tyłu. 2.na zakretach wozi autem. 3.zdziera opony. 4.skraca żywotnośc innych elementów.
-
KOPIE W PEDAŁ JAKBY AUTO ZŁAPAŁO POŚLIZG
to nie problem,to znaczy że działa ABS, a co do kostki i nierówności to często któreś z kół traci przyczepnośc i wtedy ABS głupieje.
-
E30 318 Kombi, problemy przy odpalaniu ciepłego silnika
Ja bym też sprawdził czujnik temperatury silnika (nie mylić z czujnikiem od pokazywania temp. na zegarach),może przekłamuje i dodaje albo za dużo albo za mało paliwa.
-
M40 Klekot przy odpalaniu-robić czy nie??
Ja jeździłem na 5W40 i klekotało przez parę sekund,wymieniłem na żadszy 0W40 i o dziwo przestało,ale mineralny do M40 to zabójstwo :!:
-
Pytanie - anty tunning
Nikt normalny świadomie nie zamula silnika,jedynym argumentem jest walnięty jakiś element który zamula auto, P.S auto "zamulone"wbrew pozorom nie będzie palić mniej ,a nawet więcej :clap:
-
po resecie nie do konca taka rewelacja?
Jeżeli auto ma jakieś niesprawne elementy to reset na niewiele pomoże bo po paru kilometrach znów zapisze się błąd, tylko tyle że będziesz wiedział że jest to błąd nowy.
-
...co to mi daje metaliczny podzwiek?
Spróbuj jeszcze podokręcać (dociągnąc) wszelakie śróby w prowadnicach itp. i zobacz czy coś nie lata na spodzie drzwi,np.śróbki itp.
-
usterka w bmw???pilne!!
Ciężko jest tak powiedzieć jak się nie widzi, zobacz czy coś nie wisi co w/g ciebie powinno być wpięte,albo pstryknij kilka fotek.
-
SONDA LAMBDA!!!JAKI KOLOR DO CZEGO???
Jeżeli kupujesz nie oryginalne sondy to główna zasada jest taka aby zamiennik miał te same kolory kabelków co oryginał w innym wypadku sonda nie pasuje do twojego komputera i niedość że auto może źle chodzić to możesz spalić komputer. Tym różnią się sondy 1W od 5W (kolorem kabli.) O tych kolorach kabli co kupiłeś będzie 1W (taka jak np. do mnie),a ty masz pewnie 5W.
-
licznik elektroniczny?!
wszystkie 4 zegary są na jednej płycie razem z wyświetlaczem i wymienia się wszystko razem,chyba że masz zdolności i lutownicę z szerokią końcówka i wylutujesz sam wyswietlacz. Tylko ekonomizer jest elementem który mozesz oryginalnie wyczepić.
-
bicie i drgania w aucie przy 130km/h.POMOCY!
Ważne jest przy nie oryginalnych aby pierścień środkowy felgi ciasno nachodził na rant piasty,bo jak jest choć mały luz koło nie ma centrowania i pojawiają się bicia,u mnie w przedziale od 80-120km/h były. po kupnie pierścieni centrujących problem znika.
-
problem z ogrzewaniem
To właśnie jest 100% sprawny termostat. dopuki nie nagrzeje się w pełni to termostat trzyma (jest zamknięty) mały obieg,więc wąż za nim będzie zimny a jak dojdzie do temp.przy której następuje potrzeba schłodzenia cieczy,czyli otwarcia termostatu i puszczenie cieczy na chłodnicę,waż będzie gorący, w międzyczasie kiedy temp dochodzi do wymaganej może robić się lekko ciepły bo termostat zaczynając się otwierać puszcza małe ilości cieczy.
-
BMW COMPACT 316 i /po zamoczeniu dusił się/Spalanie i obroty
a ja jeśli się nie mylę to bezpieczniki od świateł są na stronę,więc sprawdz bezpieczniki.
-
bicie i drgania w aucie przy 130km/h.POMOCY!
podstawowe pytanie, Czy masz oryginalne felgi?
-
Powłoka lakiernicza - ale ze mnie idiota!
do szybkiego,ręcznego,usunięcia tych rysek najlepsza dla ciebie będzie pasta tempo, co do mleczka koloryzującego to jest dobre ale nie na metalik,bo metalik na ostatniej warstwie ma bezbarwny klar i efekt by był taki jak byś chciał nadać kolor szybie, używałem długo mleczka i auto po jakimś czasie zmieniło odcień teraz kupiłem preparat do renowacji i konserwacji metaliku i sporo razy musiałem machać ściereczką aby przywrócić oryginalny odcień.
-
[e30] problem z wydechem
z wypowiedzi sądzę że wyciał środkowy tłumik, ponoć wstawienie samego środkowego powinno pomóc,tak czytałem na forum.
-
Żarówki zestawu wskaźników - jakie?
Zarówka Nr 2 są 3 szt. do podświetlenia całych zegarów. Ledy do nich pakowane po 2 szt. kosztują,zależnie od firmy,8zł.
-
czy mogę umyć silniczek krokowy rozpuszczalnikiem NITRO ?
ja czyściłem naftą bo czyści i nie wysusza (jest w miare tłusta),polecił mi tak znajomy i jeżdżę już dużo czasu i jest ok.
-
sonda lambda
co do sondy to w II gen. jest potrzebna i musi być sprawna,emulacja to oszukiwanie sondy żeby komp myslał że jeździsz na benzynie i nie wyskakiwał błąd.