Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Kowal odpowiedział(a) na mirekluczyk temat w E36
    Jakie opony przewidziane masz standardowo, jest napisane na naklejce pod zamkiem drzwi kierowcy na słupku. 16 cali idealnie pasują od E46. Masz tą samą szerokość, to samo ET i tą samą średnicę osadzenia na piaście. Są tylko cal większe i przez to, żeby zachować tą samą średnicę koła zamiast 205/60 R15 dajesz 205/55 R16.
  2. Kowal odpowiedział(a) na Mania11 temat w E36
    Działać będą, tylko na czwartej pozycji testu zegarów masz końcówkę VINu i jeśli ktoś będzie od ciebie kupował auto i to sprawdzi, to pomyśli, że wymieniłeś zegary od innego auta z mniejszym przebiegiem.
  3. Jeśli jest podciągnięta instalacja, to pod skrajnymi zaślepkami przy lewarku biegów powinny być wtyczki do włączników. Jeśli pod fotelami z podłogi wychodzą wtyczki, to łączy się je z wtyczkami przymocowanymi od spodu do konstrukcji foteli. Ale może być też tak, że są tylko same kable, a fotele nie są podgrzewane.
  4. Kowal odpowiedział(a) na Mania11 temat w E36
    Zegary będą pasować, tylko z 1.8 is coupe ma skalę do 260, ale to chyba nie problem. Z 6-cyl też można założyć, ale będzie zaniżał obrotomierz (zamiast 3 tys. będzie 2tys. itd) i zegary trzeba wtedy przeprogramować.
  5. Kowal odpowiedział(a) na Paweł_T temat w E36
    Paweł: Czy jest sens ekonomiczny, to zależy za ile będziesz miał te poduszki z instalacją i za ile ci to ktoś zamontuje. I tu dochodzimy do sprawy bezpieczeństwa; o tym, czy tak zamontowana intalacja w ogóle zadziała możesz się dowiedzieć dopiero przy wypadku. Im taniej będziesz chciał to zrobić, tym szanse mniejsze. Poza tym istnieje ryzyko, że taka poduszka wystrzeli ci w twarz, np, gdy ztrąbisz na babcię na przejściu a ona walnie cię torebką w zderzak:)
  6. Kowal odpowiedział(a) na djscreamvip temat w E36
    Kalmi: ja też jak kupiłem Pilot Primacy to myślałem, że oponiarz się pomylił sprzedając mi cztery jednakowe opony, a nie dwie pary tworzące lustrzane odbicie, ale w tym modelu tak po prostu ma być, mimo że na logikę jedna para powinna wciągać pod siebie wodę. Ale nie wciąga, bo jeszcze żyję:)
  7. Kowal odpowiedział(a) na djscreamvip temat w E36
    djscreamvip: To są opony kierunkowe i do tego asymetryczne. Trzeba by się postarać, żeby taką oponę źle założyć. Ja mam takie Micheliny założone, a dokładnie Pilot Primacy i bieżnik w kształcie choinki idzie na wszystkich kołach do wewnątrz auta, z tym, że z prawej strony skosy choinki idą w jedną, a z lewej w drugą stronę, ale zawsze od wewnątrz. Przełożenie kół nie zmienia ustawienia, jedynie obrócenie opony na feldze, ale tak nie może być, bo choinka będzie na zewnątrz. Trochę to skomplikowane, ale jak się popatrzy na te opony to od razu wiadomo o co chodzi. Jeśli chodzi o prowadzenie to nie zauważyłem, żeby były jakiekolwiek drgania przy skręcie. Jeśli są, to mogły pęknąć druty w oponie.
  8. Kowal odpowiedział(a) na ESOX temat w E36
    Jeśli u sprężyny pęka pół zwoju na dole lub u góry albo nawet cały zwój, to można tego nie zauważyć. Gdyby sprężyna pękła w połowie w czasie jazdy, to odczujemy to na pewno.
  9. Nie simerblock tylko silentblock.
  10. Kowal odpowiedział(a) na czarny2891 temat w E36
    Loks: dokładnie to samo o objawach ślizgającego się sprzęgła napisałem wyżej. Wszystkie inne świadczą o innych usterkach, np. mało mocy.
  11. Podobnie jak przełączniki od szyb elektrycznych.
  12. Ja mam takie założone. Auto lepiej reaguje na ruchy kierownicą. Koła nie wykonują po prostu takich wahnięć przód-tył, jak na standardowych. Do tego mam założone swożnie krótkie bez gum. Polecam. aha: gdyby ktoś chciał założyć tuleje mimośrodowe od emki 3.0 to koła idą do przodu o ok. 1.5 cm i pomijając zmianę geometrii zawieszenia, krótkie łączniki stabilizatora będą szły po skosie i szybciej ulegną zniszczeniu.
  13. Kowal odpowiedział(a) na czarny2891 temat w E36
    Czarny: Twoje auto ma po prostu za mało mocy. Gdyby ci się tarcza ślizgała, to po puszczeniu sprzęgła obroty by wzrastały a auto nie przyspieszałoby. A u ciebie obroty jeszcze maleją. Przemyśl temat.
  14. Ja mam oryginalny M-technic, tylko że w E36 coupe i od nowości (286 tys. km !!!) są oryginalne amortyzatory BOGE. Jeden tylny trochę cieknie i postanowiłem wymienić parę i okazało się, że współczesnym odpowiednikiem jest SACHS ADVANTAGE, bo teraz obie te firmy połączyły się. Jeśli tak jest, to jakość powinna być taka sama. Zamiennikiem dla M-technika u Bilsteina jest B6 i B8.
  15. Kowal odpowiedział(a) na zbyszek27 temat w E34
    Płynu nie powinno być na maxa, tylko do kreski na zbiorniku. Co do czujnika poziomu w piątce nie jestem na 100% pewien, ale w dnie zbiornika chłodnicy.
  16. Kowal odpowiedział(a) na ESOX temat w E36
    Tak właśnie jest podawana fachowo wysokość zawieszenia, tzn. od rantu błotnika do dolnego rantu felgi, przy zaznaczeniu na jakiej średnicy felg jest pomiar dokonywany (oczywiście felgi oryginalne). Eliminuje to błąd ugięcia opony. Ktoś kiedyś przedstawiał taką tabelę na forum z takimi właśnie wartościami, ale nie mogę tego odnaleźć. Wiadomo, jak ktoś zmierzy u siebie na aucie od rantu błotnika do środka felgi i poda odkąd-dokąd, to też jak najbardziej może być.
  17. Kowal odpowiedział(a) na Kowal e-36 temat w E36
    Czy masz szperę czy nie, to łatwo sprawdzić. A jesli nie masz pewnosci co jest wlane, to wymień cały olej na taki, jaki ma być. Dyfrowi na pewno taki świerzy olej po paru latach nie zaszkodzi.
  18. Jeśli chodzi o ucinanie i wstawianie dachu od innego auta, to zupełnie nie ma sensu. Pomijając koszty, karoseria nie będzie już nigdy miała odpowiedniej sztywności, bo jak połączyć wzmocnienia wewnątrz słupków. Wiadomo, "spece" robią tak auta powypadkowe na sprzedaż, ale jak zachowa się takie auto przy wypadku czy dachowaniu? Nie chciałbym takiego auta kupić, a co dopiero robić tak ze swoim sprawnym autem na własne życzenie, po to tylko, żeby mieć bajer w postaci szyberdachu. Zwłaszcza, że są specjalistyczne firmy, które wstawią taki szyberdach, jaki się chce, za całkiem normalne pieniądze.
  19. Kowal odpowiedział(a) na alo temat w E38
    Kolego Radzek: Jak widzisz były jednak szczotki i to właśnie twoja teoria, że jak się skończą szczotki, to ładowanie nie świeci, okazała się bzdurą. I gdybyś bardziej podpierał swoje wypowiedzi praktyką a nie teorią, to by bzdur nie było.
  20. Kowal odpowiedział(a) na Filipe36 temat w E36
    Zapominacie, że jeszcze TPS staje się modny:)
  21. Kowal odpowiedział(a) na loco temat w E39
    Ja mam zawieszenie M-technik, ale w E36 coupe. W porównaniu ze zwykłą coupe nie zauważam specjalnej różnicy w wysokości. Za to w prowadzeniu nie ma porównania. W zakrętach auto bardzo mało się przechyla, dzięki twardszym nastawom, a zwłaszcza przedniemu stabilizatorowi fi 26mm zamiast fi23mm. Auto nie podskakuje na dziurach, jak to ma miejsce przy niefachowym obniżaniu i utwardzaniu zawieszenia. Moim zdaniem doskonały kompromis pomiędzy komfortem a prowadzeniem. Dziwię się, czemu wszystkich coupe nie wypuszczają tak w standardzie, a opcją nie jest miękkie zawieszenie.
  22. Kowal odpowiedział(a) na Shreku320 temat w E36
  23. Kowal odpowiedział(a) na robo42 temat w E36
    Cena normalna w aso to ok. 192 zł/2szt a to 170 zł za dwie sztuki, to powiedzmy taka promocja. Tyle kosztuje też komplet zamienników Manna, tylko tam występuje jako filtry do E36 kompakt pod numerem CU 17 20.
  24. Kowal odpowiedział(a) na Shreku320 temat w E36
    Przyznam się że kilka dni temu nie wiedziałem, że w bmw w manualach leją atf. Wiedziałem, że tak jest w niektórych mercedesach. Ale od tamtej pory wiele się zmieniło, bo poznałem temat dokładnie. Wymieniałem ostanio u siebie ten olej i widzę, że co aso, to opinia. Jedni twierdzą, że do skrzyni powinien być Dextron 2 inni Dextron 3. Byłem w kilku firmach handlujących olejemi i okazuje się, że Dextron 3 to mineralny lub syntetyk, w zależności, kogo się o to pyta. Pojechałem w końcu do aso Misiak w Krakowie i zakupiłem taki olej, jaki ma być do coupe 1.8is 92r czyli dextron 2. Skrzynia ma pomarańczową naklejkę. W mojej skrzyni podobno trzeba zmieniać co 30 tys. Do tej pory kontrolowałem tylko poziom w skrzyni i na palcu nie było widać, że to atf. Przy wymianie upeniłem się, że olej na pewno nie był czerwony, tylko jasnobrązowy, ale rzadki jak atf. I co to może być? Było wlane coś innego, czy atf zmienił kolor? Wymieniłem także we wspomaganiu i tam był podobny olej jak w skrzyni, tylko zabarwiony na grafitowo. Wiadomo, opiłki i inne śmieci. Mam wszystko zalane dextronem 2, ale czy taki ma być?
  25. Kowal odpowiedział(a) na alo temat w E38
    Szczotki albo regulator napięcia.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.