Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Kowal odpowiedział(a) na DEF temat w E30
    Ale wygląda, że kierownicę ma normalnie.
  2. Kowal odpowiedział(a) na DEF temat w E30
    Wydaje mi się, czy kierownica jest po lewej stronie? Przez szybę wydaje mi się że tak, a umiejscowienie serwa to potwierdza.
  3. Gdzieś na forum był obszerny opis podłączenia tych kontrolek w różnych modelach. Jak znajdę, to dam namiar.
  4. Kowal odpowiedział(a) na xavier666 temat w E39
    Heroses: To ma być zrobione profesjonalnie.
  5. Jeśli w skrzyni jest problem tylko z wyskakującą jedynką, to można zainwestować w to koło zębate i synchronizator, bo nie wiadomo co jest w takiej skrzyni używanej. A jeśli jest nawet dobra, to nie wiadomo jak długo. To taka loteria.
  6. Kowal odpowiedział(a) na czarny2891 temat w E36
    Tanatos: Niekiedy po wymianie tarczy trzeba trochę pojeździć, żeby się ułożyła. Nowa może mieć nierówności, które powodują niecałkowite wysprzęglenie. Trudno powiedzieć ile trzeba pojeździć, ale będzie się to poprawiać stopniowo. Jak jesteś bardzo niecierpliwy, to przypal trochę sprzęgło. Jak będziesz ruszał, to przytrzymaj parę razy na pół wysprzęglonym. Ale z wyczuciem!
  7. Gość z allegro twierdzi, że ten sam sworzeń ma zastosowanie do E36 i E46. Ciekawe. Sam te sworznie mam u siebie w E36 zamontowane i polecam (nie kupowałem ich na allegro, tylko w sklepie). Ale dziwne mi się wydaje, że pasują też do E46. Zobaczymy jak się sprawa wyjaśni.
  8. Kowal odpowiedział(a) na bleumannis temat w E36
    Młodzik 18: Z tymi 100% to byłbym ostrożny. Co prawda nowy czujnik to niezbyt duży wydatek, ale należy sprawdzić najpierw kabelki do czujnika. Bleumannis: Sprawdź sobie, czy Ci przypadkiem na Szczecińskiej kabelka nie urwali:)
  9. Kowal odpowiedział(a) na bleumannis temat w E36
    Możesz mieć uszkodzony czujnik od wstecznego. Jest wkręcony z lewej strony skrzyni.
  10. Kowal odpowiedział(a) na czarny2891 temat w E36
    Nie jest tak bardzo ważne jakiej marki leje się olej jak to, aby spełniał on parametry. Musi być on o zakładanej przez producenta gęstości, lepkości jak i odpowiedniej klasie jakości. Klasa jakości może być wyższa, bo są coraz lepsze oleje. Jak ktoś lubi mobila, to jego sprawa, ale nic się nie stanie, jak się wleje odpowiedniego castrola. Prawda jest taka, że oleje, które stosujemy i tak są wielokrotnie lepsze od tych z czasów produkcji naszych aut, przez co z dużą rezerwą wystarczają naszym silnikom. Jak ktoś ma wykończone liftery w M40, to najlepszy olej mu nie pomoże.
  11. Ja jeżdżę na tych sworzniach, tylko że w E36. Ten jest dokładnie taki sam. Są bardzo dobre i wszystkim je polecam. Firma Meyle jako jedyna robi sworznie do E36 bez gum, a właśnie z powodu zerwania tych gum przeguby najczęściej się wymienia.
  12. Kowal odpowiedział(a) na eclipse temat w E36
    Grzejąc palnikiem należy uważać żeby nie przegrzać wielu rzeczy wokół. Domyślam się, że łożsko będziesz zmieniał. Pozostaje jeszcze przegub i czujnik abs, który nie zawsze chce się zdemontować. Można spróbować przyspawać do tej obrobionej nakrętki jakąś starą nasadkę, przykładając ją czołowo, żeby tylko weszła na koniec gwintu od półosi. Efekt murowany. Spawanie dodatkowo rozluźni gwint.
  13. Kowal odpowiedział(a) na woytaz_gdy_elb temat w E36
    Oczywiście, że wał napędowy kręci się cały czas w czasie jazdy. Sprawdź po kolei jego elementy, to dopiero porozmawiamy o kosztach. Swoją uwagę skup zwłaszcza na podporze wału.
  14. To nowe coupe nie robi takiego wrażenia jak kiedyś E36 i E46 coupe (na mnie jeszcze nadal robią). Trzeba się do niego dłużej przyzwyczajać. Ale pożyjemy, zobaczymy. Miejmy nadzieję, że auto jest po prostu mało fotogeniczne i na żywo wygląda znacznie lepiej.
  15. Kowal odpowiedział(a) na woytaz_gdy_elb temat w E36
    A skąd dźwięk dochodzi? Czy może z okolicy wału napędowego?
  16. Kowal odpowiedział(a) na przemko temat w E30
    Odkręcaj w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara. Odkręcanie przy pomocy młotka bez zdejmowania chłodnicy to ryzykowna sprawa. Simering wydłubujesz z jednej strony śrubokrętem, tak żeby się wywinął. Śrubokręt wkładasz od środka i podważasz. Nastepnie czyścisz powierzchnię po której się on ślizga bardzo drobnym papierem wodnym. W nowym simeringu dobrze jest skręcić troszkę bardziej sprężynkę, albo przynajmniej ją skontrolować. Następnie wbijasz równomiernie nowy simering w obudowę i powierzchnię, po której ma pracować posmaruj lekko olejem. Śrubę od wału dokręć później dużym momentem.
  17. Kowal odpowiedział(a) na art_323 temat w E36
    Sprawdź stan oleju w silniku, bo przy niskim poziomie podczas ewolucji pompa mogła zassać powietrze i zaczęły stukać regulatory luzu zaworowego.
  18. Kowal odpowiedział(a) na przemko temat w E30
    Gwint jest normalny, tzn. stojąc twarzą do silnika musisz kręcić kluczem w lewo. Jeśli przedłużka nie pomoże, to spróbuj udarowo, czyli uderzyć młotkiem w klucz. Nieraz warto przy takiej operacji wymienić przedni simering na wale, jeśli już ma swoje lata.
  19. Kolega Fokus nie szukał. Polecam przejściówki z oryginalnego otworu w półce E36 na elipsy 6"x9". Sam takie posiadam. Super sprawa.
  20. Kowal odpowiedział(a) na WojtekRZ temat w E36
    Przecież czujnik od światła stopu jest przy pedale hamulca nożnego i z hamulcem ręcznym nie ma nic wspólnego.
  21. Kowal odpowiedział(a) na Guccio temat w E36
    Ale jeśli ten problem pojawił się po zabawie komputerem, to raczej płyta główna czy coś innego nie jest uszkodzone, tylko to sprawa odpowiedniego zaprogramowania. No bo czy bawiąc się komputerem można coś nieodwracalnie zepsuć? Nie wydaje mi się. Wątpię też, że nastąpił taki zbieg okoliczności, że coś się zepsuło akurat w tym samym czasie. Można spróbować założyć inne zegary i zobaczyć co się dzieje.
  22. Kowal odpowiedział(a) na ElMagico temat w E36
    Z 1.6 nie ma sensu nic robić bo już fabrycznie jest stuningowane.
  23. Kowal odpowiedział(a) na Guccio temat w E36
    O jaki przebieg ci chodzi? Przecież logiczne jest, że po zdjęciu klemy kasuje się przebieg dzienny. A kod zabezpieczający przed odpaleniem auta przez niepowołaną osobę możesz za każdym razem wpisywać inny, bo i tak kasuje się po każdym razie, tzn. po w wpisaniu i zatwierdzeniu. Po zgaszeniu auta wciskasz CODE i np. 12345 i przed odpaleniem ten sam numer, a za chwilę możesz już wpisać np. 54321.
  24. Proponuję wpisać hasło "xenon" a dowiecie się bardzo dużo na ten temat. Po co znowu pisać to samo.
  25. Kowal odpowiedział(a) na loozman temat w E30
    bluetooth: jeśli to jest E30 to tak jeśli E36 to blokada nie ma nic do rzeczy A wszystko przez to, że loozman nie napisał jakie auto.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.