Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Nie chcę ci doradzać w przypadku pasa używanego, bo nie wiadomo czy nie jest z rozbitka i co będzie jak przy wypadku się nie zablokuje? Lepiej nowy albo zostaw ten mułowaty a jak już używka to najlepiej z anglika bo może auto nie było rozbite a jeśli już, to pas może być dobry bo kierowca mógł jechać sam.
  2. Kowal odpowiedział(a) na abc e36 temat w E36
    Tak na pierwszy rzut oka to można poznać tez po przepływomierzach.
  3. Przy naciągu nie ma za bardzo co regulować a jak rozbierzesz to możesz nie złożyć, natomiast napinacze pirotechniczne masz przy fotelach (przynajmniej tak jest w E36).
  4. Kowal odpowiedział(a) na misster temat w E36
    Jeśli zarysowanie nie jest głębokie to spolerują ci to w firmie gdzie wstawiają szyby. Głębszych rys na szybach przednich nie chcą robić bo zmienia się kąt załamania światła a poza tym cena zabiegu zbliża się do ceny nowej szyby.
  5. Nalewam stan oleju, robię pełne skręty, oleju ubywa i uzupełniam poziom. Po przejechaniu np odcinka 50km jeszcze raz sprawdzam stan i ewentualnie dolewam. W czasie pierwszego odpowietrzania zbiorniczek zakręcony.
  6. Ja odpowietrzam w ten sposób że na średnich obrotach robię kilka pełnych skrętów prawo-lewo i zawsze jest dobrze (nie tylko bmw).
  7. Łatwo sprawdzić czy to dymi przez zużyte uszczelniacze. Rozgrzany silnik wkręć na obroty, zdejmij nogę z gazu i gdy silnik zejdzie z obrotów gwałtownie dodaj gazu i jeśli wtedy zadymi, to do wymiany masz uszczelniacze. Do zrobienia tej próby potrzebna jest oczywiście druga osoba.
  8. Kowal odpowiedział(a) na xavier666 temat w E39
    Zużycie oleju poza stanem technicznym silnika zależy tez od sposobu jazdy. Jeśli kręcisz silnik po obrotach to spali wiecej; jakie będą to ilości to trudno powiedzieć. Zużycie oleju zależy tez od tego jak silnik został dotarty. Jeśli pierwszemu właścicielowi się wszędzie spieszyło i wiedział że po trzech latach nie będzie to jego problem, to za takie podejście płaci kolejny właściciel.
  9. Regeneracja opłaca się gdy silnik jest nietypowy. Jakiś czas temu chciałem regenerować pewien wałek i naprawa pięciu krzywek wychodziła tyle, co dobry nowy zamiennik.
  10. Kowal odpowiedział(a) na artur80 temat w E36
    Duży luz między szczękami a bębnami z tyłu powoduje, że tył hamuje coraz słabiej w stosunku do przodu i pedał zchodzi coraz niżej tak, że w końcu trzeba nacisnąć dwa lub trzy razy aby tył zahamował. Można sprawdzić w prosty sposób czy ta usterka jest powodem gorszego hamowania w ten sposób, że zaciągamy ręczny tak, żeby nie blokował jeszcze kół i wtedy próbujemy normalnie zahamować. Jeśli jest znaczna poprawa to znaczy że tylne hamulce są do remontu.
  11. Opis usterki niezbyt dobry, ale leje ci się z uszczelnienia pompy i niestety musisz wymienić całą pompę najlepiej na nową. To nie jest uszczelnienie na simeringu na końcu wałka pompy, bo wtedy łożysko pracowałoby zanurzone w płynie a poza tym simering nie wytrzymałby ciśnienia. Uszczelniacz jest między wirnikiem pompy a łożyskiem i go nie widać z zewnątrz. Teoretycznie jest możliwość naprawy pompy, ale trzeba kupic zestaw naprawczy i wciskać wszystko na prasie. Przy takim zabiegu zdarza się, że obudowa pompy pęknie, tak ze nikt tego nie robi, bo za podobne pieniądze kupisz nową pompę.
  12. Kowal odpowiedział(a) na Arrakis temat w E36
    Bmw raczej nie przewidywało że ich silniki będą za parę lat będą pracowały na gazie, ale jeśli gaz nie zawiera więcej siarki niż benzyna to nie powinien bardziej reagować z tą powierzchnią z nikasilu.
  13. Kowal odpowiedział(a) na FuXX temat w E39
    Potrzebny ci będzie jeszcze moment dokręcenia śrub korbowodowych.
  14. Kowal odpowiedział(a) na Arrakis temat w E36
    W M50 blok nie jest stalowy tylko żeliwny. Rozpoznasz to z wierzchu, bo aluminium jest białe a blok żeliwny jest szary lub lekko skorodowany.
  15. Napisz gdzie kupiłeś tą matę i w jakiej cenie.
  16. Kowal odpowiedział(a) na gondi temat w E36
    Nie słyszałem o takiej klasie lepkościowej ale jeśli ludzie jeżdżą na 5W40 i 5W50 to jeśli będzie coś pośrodku to nic się nie stanie. Co do klasy jakościowej to praktycznie każdy pełny syntetyk zaspokoi potrzeby twojego silnika z zapasem.
  17. Kowal odpowiedział(a) na adrianku temat w E36
    To granie zaworów to pojawianie się spalania stukowego. Przyczyn może być kilka, min. zbyt niska liczba oktanowa paliwa, za uboga mieszanka (np. źle wyregulowany gaz), za wczesny zapłon, za wysoka temperatura silnika, gwałtowne obciązenie silnika. W twoim przypadku mogą to powodować dwa ostatnie czynniki. Jesli jest to tylko chwilowe to nic się nie dzieje, po prostu nie przyspieszaj gwałtownie na wysokim biegu lub zredukuj wcześniej.
  18. Pomylenie biegunów głośnika nie uszkodzi, ale głośniki będą się nawzajem wytłumiać, bo gdy jeden będzie się wychylał do góry to drugi będzie to robił w dół.
  19. Tak jak koledzy wcześniej napisali gąbka do drzwi się nie nadaje, gdyż podczas deszczu woda leje się po szybie i po blasze i spływa otworami w dnie drzwi. Najlepsza do tego celu jest mata bitumiczna w postaci samoprzylepnych plastrów. Jest też do kupienia na allegro. Jeśli blacha w miejscu przyklejania ma przetłoczenia to matę trzeba podgrzać gorącym powietrzem, np. opalarką elektryczną, ale ostrożnie, aby nie odparzyć lakieru na drzwiach.
  20. Jak kupisz dobry głośnik to będzie do niego dołączona specyfikacja techniczna i proponowane objętości obudów, zależnie czy zamknięta czy bass refleks czy bandpass. Nie ma uniwersalnych skrzynek.
  21. Kowal odpowiedział(a) na niksta temat w E36
    Też mam xenon w E36. Zanim zamontowałem to przeszukałem całe forum i jest na ten temat bardzo dużo informacji, chociaż niektóre są błędne. W każdym razie wpisz "xenon" w wyszukiwarce. Dużo konkretnych informacji znajdziesz też poza forum w internecie.
  22. Kowal odpowiedział(a) na matcym temat w E36
    To są miejsca gdzie mogą znajdować się oznaczenia. Nie znaczy to, że w każdym E36 występują wszystkie naraz.
  23. Kowal odpowiedział(a) na tom_mek temat w E36
    Nie mam instrukcji pod ręką ale też wiele razy słyszałem że ten sygnał ma przypominać właśnie o wiadomościach. Gong dodatkowo zadziała po przekroczeniu prędkości gdy ustawimy limit i przed wpisaniem kodu, jaśli zabezpieczyliśmy kodem auto.
  24. Raczej brak tunelu nie wpłynie w tak dużym stopniu na przegrzanie hamulca jak blokujący się tłoczek. Sprawdź zacisk. Ja jeździłem ubiegłe wakacje bez jednego tunelu i oba hamulce są w jednakowym dobrym stanie.
  25. Kowal odpowiedział(a) na Stelmacher temat w E36
    Jeśli ET faktycznie ma 47 a szerokość 7cali, to nie będzie za wąsko, tylko tak jak ma być w oryginale.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.