Treść opublikowana przez Kowal
-
Podsufitka - wymiana
Podsufitki na nowo obszywają w zakładach tapicerskich. Podsufitkę możesz obszyć tam zarówno skórą jak i materiałem a może też kupisz sam materiał jak czujesz się na siłach sam to zrobić.
-
Wymiana zarowki wlacznika swiatel - pytania i opis
Nie musisz wyjmować nawiewu- pod włącznikiem masz od spodu wkręt mocujący włącznik.
-
Wymiana zarowki wlacznika swiatel - pytania i opis
Ma być podświetlony. Po wymontowaniu przełącznika wyjmuje się taką przedłużkę, na końcu której jest żarówka.
-
Co to za rzecz????? i do czego służy
Czy to na pewno od auta? Może to zawias od szafki kuchennej.
-
Wymiana tylnej szyby ?
Napisz jekiej wielkości jest pajączek, bo jest opcja sklejenia, że nawet nie będzie śladu. Ja kilkakrotnie kleiłem przednią szybę.
-
Drzwi ciężko się otwierają
Może masz opancerzoną wersję auta?
-
problem z światlami
Możesz zrobić eksperyment i na chwilę podłączyć dwa kable bespośrednio z akumulatora do żarówki to zobaczysz jak powinno świecić. Też obstawiam że to zaśniedziałe połączenia, skoro te same reflektory w innym aucie świeciły lepiej. Może masa nie łączy dobrze?
-
klekot po wyważaniu kół
Jeszcze jedno- sprawdź czy na powierzchni styku tarczy z felgą nie ma jakiejś grubej rdzy albo innych zanieczyszczeń, zarówno na feldze jak i na tarczy. Profilaktycznie możesz przeczyścić szczotką drucianą albo papierem ściernym.
-
rozpórka kielichów
Podniesienie da tyle, że jak masz roztrzepaną budę i kopuły się zeszły do środka, to jak podniesiesz to się trochę rozejdą do pozycji prawidłowej. Jak auto ma sztywną karoserię, to czy podniesione, czy na kołach to odległość między górnym mocowaniem kolumn jest taka sama.
- ABS..
-
klekot po wyważaniu kół
Badziewiarz: Coś ci powiem na temat wyważania. Ostatnio kupiłem nowe opony na przód i zakładałem je od razu na felgi tam gdzie kupiłem, lecz wyważarka nie bardzo mi się wizualnie podobała (wyglądała, jakby miała się rozsypać) więc poprosiłem aby mi nie wyważali. Pojechałem do super warsztatu z super nowoczesną wyważarką gdzie mi wyważyli koła razem z optymalizacją (obracali opony na felgach, żeby ciężarki były jak najmniejsze) i wracając zauważyłem już drgania, których przed wyważaniem nie było. Za dwa dni pojechałem do firmy gdzie prostują felgi aby mi je sprawdzili czy na pewno są proste. Pracownik wrzucił je na wyważarkę, mniej supernowoczesną ale też nową i wyszło że felgi są proste, tylko źle wyważone po 10-20 gram. Właściwie ciężarki były dobre wagowo, tylko nie w tym miejscu co trzeba. Wszystkie musiał przestawić o tyle samo w inne miejsce. Sprawdził mi przy okazji też tylne koła i wszystko zrobił...gratis! Na twoim miejscu sprawdziłbym wyważenie na wszelki wypadek w innym warsztacie.
- ABS..
-
Co sądzicie o ringach?
Części blacharskie radziłbym ci zakupić oryginalne używane. Natomiast co do reflektorów zapomnij aby te "tuningowe" były takiej jakości jak oryginalne. Czy naprawdę chcesz z auta zrobić choinkę noworoczną? Coupe jest na tyle ładnym autem (podobnie jak inne bmw), że trzeba bardzo ostrożnie w nim coś zmieniać aby nie pogorszyć wyglądu (mam na myśli Wiejski Tuning). I jeszcze jedno; przy zakupie zderzaka unikaj wyrobów z włókna szklanego.
-
CZY WARTO ZAKLADAC MAGNETYZER DO E 36 COUPE 1.6???????????
Bax: Dlatego właśnie "tuning" napisałem w cudzysłowie, aby odróżnić od prawdziwego tuningu:)
-
CZY WARTO ZAKLADAC MAGNETYZER DO E 36 COUPE 1.6???????????
No właśnie, czemu producenci aut (w tym BMW) nie stosują magnetyzerów, skoro zysk aż tak duży a wydatek niewielki? Jakiś domorosły wynalazca (bo co to za firma np. ten "Maksor") chce być lepszy niż laboratoria i sztaby konstruktorów firm samochodowych, które zeby zmniejszyć zużycie paliwa o takie wartości jakie obiecują "producenci" magnetyzerów, muszą wprowadzać bardzo drogie technologie i konstrukcje. Naiwni jednak zawsze się znajdą, którzy kupią magnetyzer, stożek, strumienicę i dzięki nim interes pod nazwa "tuning" nieźle się kręci.
-
Płukanie układu chłodzenia z kamienia itp.
Do czyszczenia chłodnic z kamienia używa się także sody kaustycznej, ale sprawdź najpierw te wyżej podane środki, bo soda kaustyczna nie jest zbyt bezpieczna w użyciu (można się poparzyć bo jest silnie żrąca).
-
Uszczelka od przedniej szyby.
Fipa: Nie chciałem uzywki, bo to które wymieniałem było w lepszym stanie niż niejedna używka, gdyż kratka tylko pękła w jednym miejscu przy wymianie filtrów przeciwpyłkowych. Nowe podszybie kosztowało mnie 100 zł po rabacie (bez rabatu 120), ale do sedana może być tańsze. Natomiast co do uszczelki w coupe to nie radzę jej ratować, gdyż wycina się wtedy szybę z uszczelką i łatwo porysować lakier do blachy (opinia ludzi z Jaana i Pilkingtona). Natomiast nie odbiegając już od tematu nie wiem jak wygląda demontaż uszczelki w E39, ale jak kolega inwestuje już w nowy lakier to i w uszczelkę wypada.
-
odpalanie 318 is
U mnie pali od razu, nawet nie wiem czy wał zdąży zrobic pełny obrót.
-
Uszczelka od przedniej szyby.
Ja ostatnio przy wymianie szyby kupowałem plasikowe podszybie i uszczelkę do szyby. Co prawda to E36 coupe ale bedziesz wiedział jakiego rzędu cena - ok.80zł za uszczelkę.
-
Tylne koła zbiegają się ku środkowi...
To się nazywa zbieżność kół tylnych. To jest pewien kompromis, podobnie jak z przodu, między prowadzeniem auta a zużyciem opon. Gdy już zaczniesz jechać, to koła pod wpływem oporów toczenia ustawiają sie już bardziej na prosto. Powodem jest odkształcanie się elementów gumowych zawieszenia, kasowanie luzów na łożyskach i tp.
-
moge kupic 320i lub omega 2.0 B co wybrac???
Ja proponuję kupić Omegę... ale zegarek, żeby do BMW pasował.
-
Uderzyłem w krawęźnik prawym tylnym kołem
Pershing: Jeśli kolumnę masz prostą to pozostaje jedynie naciągnięcie nadwozia na płycie lub bawienie się w rozpiłowanie otworów górnego mocowania kolumny. Dodano: Teraz dopiero zauważyłem że to nie E36. Nie wiem jak jest z regulacją pochylenia koła w E39, może da się ustawić.
-
lpg nie dziala<<<helppp>>>
Sprawdź sobie masę przy reduktorze.
-
tylny most
cinuch: Nie wiem skąd masz takie informacje, ale są silniki M43 bez wiska z samym tylko wentylatorem elektrycznym.
-
silnik 1,8 is , czy wart zainteresowania
Moja rada jako użytkownika is: albo 1.8is albo od razu 325i(323i).