Treść opublikowana przez Kowal
-
zatrzasniete kluczyki
Jak się człowiek postara to wszystko się da. Ja ostatnio w moim coupe E36 też o mało nie zatrzasnąłem kluczyków a właściwie prawie zamknąłem. Auto stało na podwórku z kluczykiem w stacyjce z otartą szybą od kierowcy. Zanosiło się na deszcz więc przechodząc koło auta nachyliłem się przez szybę i wcinąłem domykanie szyby. W momencie gdy się nachylałem wcinąłem łokciem kołek w drzwiach i centralny zamknął auto. Gdy się zorientowałem co się dzieje w ostatnim momencie odruchowo włożyłem rękę między szybę a dach. Wyłącznik przeciążeniowy na szczęście zadziałał, czego nigdy wcześniej nie sprawdzałem. Szyba się zatrzymała dość mocno ściskając mi rękę i od razu cofnęła się o 5cm, tak że rękę wyjąłem. Mam drugi kluczyk i nosi go żona w torebce a jak się za chwilę okazało jej torebka leżała na tylnym siedzeniu. Teoretycznie więc nie da się zatrzasnąć, ale praktycznie...
-
zatrzasniete kluczyki
Z tego co pamiętam z początku postu to kluczyki są w bagażniku, więc z otorzeniem drzwi po otworzeniu bagażnika nie powinno byc problemu.
-
[SWAP] jakie silniki bez wymiany skrzyni i dyfera?
Nie chodzi mi tak bardzo o typ skrzyni jak o jej stan techniczny. Jeśli silnik masz do wymiany a skrzynia ma ten sam przebieg to chyba nie jest w stanie idealnym a mówiąc o nowszym silniku myślałem że masz na myśli włożenie jakiegoś M50B25 lub M52B28.
-
Głośniki 6/9 w E36 Temat do dyskusji
Inna propozycja na poprawę basu w głośnikach 6x9 to ich wymontowanie a wtedy przez powstałe otwory lepiej przenosi się dźwięk z zamontowanej w bagażniku odpowiedniej skrzynki. Oryginalne maskownice oczywiście pozostawiamy aby nie psuć wyglądu wnętrza auta.
- Gril->stary typ a nowy ?
-
[SWAP] jakie silniki bez wymiany skrzyni i dyfera?
Zastanów się czy twoja skrzynia to wytrzyma.
-
Gril->stary typ a nowy ?
Opcja numer dwa za 225 zł: kupujesz nerki z allegro ze starym tyłem a nowym przodem w wersji chromowanej. Wybór należy do ciebie.
-
Problem z silnikiem pali na 3gary a na gazie wszystko ok
Czyli nie pomyliłem się z diagnozą. Napisz jakie wtryskiwacze kupiłeś i za ile.
-
czy jest sens obnizac 7ke?
Przycięcie sprężyn? Tak, to chory pomysł.
-
525 TD '95 r. Inspekcja - jak skasować zostawiając oilserwis
KAI ma rację że nie mozna skasować samej inspekcj bez skasowania oil service. Może w nowszysz modelach jest inaczej. Ale co komu przeszkadza inspekcja, można ją przecież skasować przy najbliższej wymianie oleju razem z oil service.
-
zatrzasniete kluczyki
Tak właśnie jest jeśli nie ma się drugiego kompletu kluczyków. Pół biedy jak kluczyk jest w bagażniku, gdyby zginął trzeba by było wymieniać stacyjkę i wszystkie zamki. Proponuję przed wybiciem szyby zorientować się w dostępności szyby i cenach, bo niekoniecznie zawsze najmniejsza szyba jest najtańsza.
-
Drgania kierownicy - również rozwiązanie
Opony najlepiej jest kupować i zakładać w tym samym zakładzie bo wtedy się nie wykręcą i nie będa zwalać winy jeden na drugiego, że opony były dobre, tylko źle założyli.
-
mokra podłoga
Pod nogami kierowcy i pasażera są w podłodze metalowe zaślepki- sprawdź czy ich nie brakuje. Gdy namokła ci gąbka pod wykładziną to sama tak łatwo nie wyschnie. Najlepiej jest ją odchylić i zostawić tak żeby wyschło- w przeciwnym razie rdza na podłodze to kwestia czasu.
-
Grill przed i po liftingu
To jedna z niewielu rzeczy wspólnych w coupe i innych E36. Chociaż jak zmieniałem u siebie w coupe przód na nowy, to zakupiłem od sedana i była pewna różnica: wkręty mocujące pas przedni do wzmocnienia czołowego miały gwint we wzmocnieniu a w tym co kupiłem było na odwrót, tak że trafiłem na dwie części do połączenia bez gwintu. Jednak to tylko kosmetyka, bo wtedy zamiast wkrętów można założyć śrubkę z nakrętką. Nie wiem czy ta różnica w umieszczeniu gwintu zależała od tego czy był to sedan czy coupe czy może różnica roczników lub też to, że części były od wersji angielskiej, w każdym razie kształt jest identyczny.
-
Tweetery w tylne dzrzwi e39
Uważam że lepiej zrobić dobry przód ale jeśli chcesz mieć tez z tyłu np. dla pasażerów, to najlepiej jakieś firmowe np. DLS ale wyższe modele robią raczej jako zestawy z oddzielnym tweeterem i zwrotnicą.
-
Olej mineralny
Chcesz nalać ropy do silnika i na tym zapalić?
-
dziwne wylaczanie silnika
Pytam, bo miałem tak w oplu rekordzie. Po wyłączeniu stacyjki silnik pracował nadal a gasiłem go klaksonem albo wciskając hamulec. Był to 2.3 diesel, ale zaraz po kupnie zrobiłem swapa na 2.0 benzyna i tak było przez 3 lata. Nie naprawiłem tego, bo auto zginęło śmiercią tragiczną w wypadku. Jako ciekawostkę podam że kolega miał identycznie w oplu mancie 2.0 a tam swap nie był robiony. Nie byly to zabezpieczenia, bo auta były archaiczne i nie miały żadnych zabezpieczen, podejrzewam że sklejały się styki jakiegoś przekaźnika i po zmianie obciążenia (np. klakson) puszczały.
-
compact - badanie na compie... wynik, i co sugerujecie?
Ilość kilometrów nie jest tak ważna jak sposób w jaki zostały przejechane (rozruchy w zimie i eksploatacja w mieście czy długie odcinki na trasie oraz czy było odpowiednio serwisowane czy nie).
-
dziwne wylaczanie silnika
Czy silnik gasnął też po naciśnięciu klaksonu lub stopu?
-
BMW za 60-70 kPLN
Jeśli jeździsz sam to zdecydowanie bierz coupe, nawet jak będzie trochę starsza. Jednak sądząc po tym jaki miałeś rozrzut w wyborze aut na poczatku, to do ostatecznej decyzji jeszcze daleko.
-
Jakie maty
Albo jeszcze jedno wyjście- zastosować panele zamknięte do drzwi o odpowiedniej do głośników objętości.
-
Tweetery w tylne dzrzwi e39
Najlepszym wyjściem w twojej sytuacji byłoby kupienie 13 dwudrożnych z tweeterem w środku głośnika. Wtedy nic nie przerabiasz.
-
JAK PRZEPROWADZIĆ KABEL
Ja ciągnąłem w E36 318is coupe tamtędy, którędy idzie w 6-cylindrówce do tyłu do akumulatora z tym, że pod akumulatorem nie było odpowiedniego otworu, tam gdzie jest w 6-cyl, było tylko w tym miejscu przetłoczenie na blasze. Dobrałem więc do grubości kabla odpowiednią przelotkę gumową i odpowiedniej średnicy frezem wyciąłem dziurę w ścianie grodziowej. Co do ciągnięcia kabla masowego od akumulatora do tyłu to są dwie szkoły, natomiast nie ciąg razem z kablem/kablami zasilającym/zasilającymi kabli sygnałowych (czincz) tylko po drugiej stronie, ale tam są kable od instalacji samochodu, zwłaszcza od pompy paliwa, więc jakbyś chciał to robić porządnie, to trzeba ciągnąć czincze po ściance tunelu albo nawet nad podsufitką- wszystko to w celu uniknięcia zakłóceń. Na tył dobrze jest pociągnąć od razu 3 pary czincz a to nie ze względu na głośniki z tyłu, ale jakbyś chciał sobie podłączyć przód w bi-ampingu. Poza tym na kablach nie oszczędzaj bo później przy rozbudowie systemu trzeba całe auto bebeszyć. Zależy co chcesz osiągnąć.
-
problem ze skrzynią
Można się bawić w wymianę oleju, ale tu będzie wytarty synchronizator 2 biegu (vide: marek760i). Co do felg nie wypowiadam się.
-
Wymiana klockow hamulcowych z przodu
Dodam jeszcze jedną rzecz: jeśli w miarę zużywania się okładzin ubywało nam płynu i uzupełnialiśmy go nowym a nie było wycieków, to przy wciskaniu cylinderków nadmiar płynu trzeba ze zbiorniczka odciagnąć, bo wyleje się na lakier. Płynu nie powinno się dolewać, bo zbiorniczek tak jest obliczony że gdy poziom zejdzie do minimum to trzeba zrobić przegląd hamulców.