Treść opublikowana przez szatynwroc
-
Zmiana akumulatora z 90Ah na 110Ah
Panowie wystarczy poszukać jest to na forum. :search:
-
Migające xenony
Najpierw to kolego zamień jeden palnik z drugim. Zobaczysz czy zmieni się miganie czy dalej tak samo będzie. Może to styk, może przetwornica a może jeden z palników jak zamienisz stronami to będziesz widział czy jest różnica czy jej niema.
-
530D - regulacja sztangi Turbo
W DIS jest to w testach silnika. Gruszkę reguluje się tak że: - jeśli chcesz aby turbo szybciej wstawało to musisz kręcić śrubką w stronę turbo, czyli według mnie dokręcać do turbo co wydłuża trzpień od gruszki - analogicznie jeśli turbo wstaje za nisko a potem nie chce ciągnąć to trzeba śrubkę odkręcić od turbo. DIS w testach ma pokazane ile turbo ma mieć na jałowym a ile przy 3500 obrotów
-
Ista/d Ista/p
Szukaj na trentach.
-
Padnięta turbina??
Trzeba zrobić test przepływomierza za pomocą DIS. Albo sprawdź przy 100km/h na 4 i 5 biegu czy jak wciśniesz pedał gazu na maxa to ekonomizer dochodzi do 20 l.
-
Przepływomierz 3.0d
Hmm no to jeszcze przepływomierz został.
-
BMW E46 320d 150KM co mnie czeka po zakupie?
Jeśli zdiagnozujesz auto dobrze przed kupnem u kogoś kto się zna to na pewno zaoszczędzisz później na różnych przygodach. Cało osprzęt silnika ma czujniki i zgłasza błędy jeśłi praca jest poza normami. Dobra diagnoza (polecam DIS) i będziesz wszystko wiedział. Lepiej zainwestuj parę setek w dobre sprawdzenie auta przed kupnem niż parę tysięcy po kupnie. Mam paru klientów którzy kupili auta bez diagnozy a teraz się denerwują że jakieś niuanse wychodzą.
-
Uszkodzony czujnik parkowania, jak sprawdzić który?
Drugi sposób to Diagnosta i DIS i wtedy pokazuje dokładnie który czujnik jest padnięty.
-
330d wyciek plynu, zagotował sie
Najpierw zalej płynem. Pompę sprawdzisz na zasadzie odkręcenia korka wlewu od płynu chłodniczego i sprawdzenia czy wylewa się od pod ciśnieniem z boku ścianki. Pompa daje ciśnienie na obieg co powoduje jego przepływ. Termostat sprawdzisz poprzez zagrzanie silnika i dotykanie węży od chłodniczy. Przy 90 stopniach na wskaźniku wszystkie powinny być gorące. Jak któryś jest letni lub chłodny to znaczy ze masz mały obieg.
-
320d silnik
Prestone, sam używam i polecam.
-
Licznik - mała pikselada - elastomer ?
Ja tez ci polecam wymianę wyświetlacza. Chyba że chcesz mieć zrobione tylko na chwilę.
-
[E46] Navi 16:9 czujnik oświetlenia
Pewność będziesz miał jak podłączysz pod komputer. Wyobraź sobie że nawet taka mała pierdółka pokazuje błąd w module od navi. A jak w dzień masz nastawione na maxa i przytkasz palcem ten czujnik to jakaś reakcja jest ? Spróbuj tak parę razy pozasłaniać.
-
Nie dziala DSC/ABS/LICZNIK/WSPOMAGANIE e60 530d
No to pozostaje dobry diagnosta który określi jakie są błędy i gdzie leży przyczyna. A wymieniać dopiero później będziesz.
-
Zmiana akumulatora z 90Ah na 110Ah
Z tego co wiem to Nie, ale mogę się mylić. Za pomocą DIS możesz tylko zarejestrować nowy akumulator.
-
Nie dziala DSC/ABS/LICZNIK/WSPOMAGANIE e60 530d
Podejrzewam moduł CAS lub KOMBI. Sprawdź najpierw bezpieczniki czy jakiegoś ci nie wywaliło.
-
Zmiana akumulatora z 90Ah na 110Ah
Tak, można to zrobić NCS. Co do opisu to :search:
-
e91 318 nowe turbo,i ciągnie od 3000 obr..
Może lepiej a może się przyzwyczajasz. Warto by włączyć serwisowe wypalanie DFP. No i dobra diagnostyka dynamiczna pod obciążeniem. Sczytanie błędów o ile się pokazują. Ale to musi być naprawdę dobra diagnostyka a nie kasowanie błędów na postoju.
-
Wtyczka klimatronika E46 2000 rok ?
A jak nie to kup w elektronicznym takie złączki gdzie się pin wsuwa i zaizoluj dobrze tak żeby się nie zwierały. Druciarstwo, ale działa.
-
e91 318 nowe turbo,i ciągnie od 3000 obr..
Po pierwsze trzeba by dokładnie sprawdzić jak działa ci turbo i sprawdzić jak z jego regulacją. Który masz rok tego swojego auta? Co do DPF to tam są jeszcze wyższe temperatury niż w wydechu. Skoro poszło wydechem i wypaliło to znaczy że już oleju raczej tam niema. Jeśli wymagana jest regulacja turbiny to trzeba podpiąć pod DIS i tam wyregulować
-
320D - bład 82 electric fan - Niby nie załancza sie wentylat
Wskazówka w pionie jest od 75 stopni do 105 stopni. Skoro fizyczne załączenie jest działające to sprawdź w takim razie czy dobrze odczytuje ci temperaturę płynu chłodzącego ( np. w inpie). Porównaj to ze swoim miernikiem może masz czujnik uwalony albo nie podłączony/przerwany obwód dlatego ci nie załącza. Aaa i jeszcze posprawdzaj dobrze kabelki, wtyczki, bezpieczniki może gdzieś nie masz dobrego styku.
-
325ci - jakieś proste sposoby na podniesienie mocy?
Dlatego może od razu jedź do tunera bez kupowania dolotu który zmieni ci mapy paliwa. Zyskasz parę procent przyrostu, szału nie będzie ale na pewno będzie przyrost.
-
Gdzie jest przepływomierz??
To tego ze niema co wróżyć z fusów. Dobra diagnostyka i wszystko będzie wiadomo. Mam nadzieję ze zgodzisz się zemną.
-
Gdzie jest przepływomierz??
Co nadal nie wyklucza ani turbiny ani innego osprzętu sprawującego nad nią kontrolę bądź sprawującego kontrolę nad czymś innym.
-
Padnięta turbina??
Widzę że we wszystkich możliwych tematach napisałeś. Po pierwsze diagnoza bo z fusów wróżyć nie będziemy.
-
Przepływomierz 3.0d
Masz turbinę sterowana podciśnieniowo czy elektronicznie ? Jakie masz ciśnienie doładowania, jakie wskazania pokazuje przepływomierz ? Czy w ogóle podłączałaś pod komputer i robiłeś dobrą diagnostykę?