Treść opublikowana przez szatynwroc
-
Gdzie jest przepływomierz??
to co sie dzieje to nie wina turbiny... sterownik silnika zostaje wprowadzony w tryb pracy awaryjnej we wzgledu na bezpieczenstwo silnika. Po "zresetowaniu" wszystkie wartosci z czujnikow i regulatorow ustawiaja sie w pozycjach, w ktorych nie wylapuja bledu. Co nie wyklucza problemu Turbiny bo coś musi wprowadzić w ten stan awaryjny. Tak więc dobra diagnostyka i się okaże jakimi błędami pluje.
-
320d za niskie doładowanie do 3000 rpm
a co zrobic jesli do regulacji wodzika podjedzie nam M47?? Pytam bo dzialam TYLKO INPĄ, a w niej nie ma slupka wartosci oczekiwanych dla tego silnika... czy w DIS ona wystepuje?? W disie masz test sprawdzania ciśnienia turbiny na postoju. Przy wolnych obrotach powinno być takie jak atmosferyczne a przy obrotach 3500 około 1,5 bara (na postoju oczywiście). Wis po kolei każe ci sprawdzić przy jakich obrotach jakie masz ciśnienie. W M47 jest lepiej bo do gruszki jest lepszy dostęp.
-
320d za niskie doładowanie do 3000 rpm
rozumiem że odnosisz sie do drugiego wykresu, czy to dalej można poprawić? czy taka regulacja sztangi jest bardzo skomplikowana? bo nie mam zamiaru zostawiać auta znów na 3 dni u mechanika ... Ja to robię za pomocą DIS, sprawdzam doładowanie na wolnych obrotach i na wysokich i reguluje aż wartości się zgadzają.
-
320d za niskie doładowanie do 3000 rpm
Kolego prosta sprawa trzeba ci wyregulować sztangę, zregenerowali ci wirnik ale coś popieprzyli ze sztangą i musisz ja wyregulować. Az dziwie się ze ci błędu nie wywaliło że za duże lub za małe ciśnienie ze względu na turbo nie wstawiające w odpowiednim przedziale obrotów.
-
320d problemy z mocą.
Poszukaj w dziale diagnostyka. :search:
-
320d problemy z mocą.
Trzeba ci auto wrzucić na diagnozę sprawdzić jakie ciśnienie turbo daje. Jeśli błędów niema to znaczy ze trzeba ci wyregulować sztangę przy turbinie.
-
RÓŻNE BŁĘDY PO ODPALENIU SILNIKA
Takie wahania napięcia jak i tez problemu z rożnymi modułami są wynikiem problemów z alternatorem (regulator lub szczotki) lub akumulatorem. Jak wiecie akumulator w E60 czy E90 trzeba adaptować. Jeśli się tego nie zrobi to po pierwsze skraca się żywotność nowego akumulatora a i różne moduły mogą wykazywać błędy związane z brakiem prądu lub złymi parametrami napięcia. Dodatkowy problem może wystąpić w momencie gdy ktoś doładowuje akumulator nie od strony komory silnika tylko podłącza prostownik bezpośrednio pod akumulator. W tedy IBS czyli moduł od kontroli zasilania zaczyna mieć dziwne odczyty co przekazuje na resztę modułów. Menu ukryte w liczniku jest dobrym sposobem diagnozy. Innym sposobem jest odpalenie silnika po włączanie różnych elektrycznych rzeczy które obciążają silnik i sprawdzanie czy jak na zamkniętej szybie dajemy żeby się zamknęła to czy wtedy obroty się podnoszą ? Podpinając pod komputer auto można się dowiedzieć kiedy byłą robiona adaptacja akumulatora (o ile w ogóle była robiona) oraz czy alternator czy też sam moduł akumulatora zgłaszają błędy.
-
E61 530d 260km/h - jak to możliwe
Hmmm Może masz program zrobiony w aucie i odblokowany ogranicznik ? Albo hamownia albo komputer i sprawdzenie dawki paliwa i ciśnienia doładowania w trakcie jazdy.
-
320d Duże spalanie 9,5l/100km ?
Kolego przepływomierz masz do wymiany albo trzeba będzie przeprogramować ci sterownik. Bo na 4 biegu przy 100km/h powinieneś na ekonomizerze mieć 20. Dobra diagnostyka i niestety coś na pewno do naprawy.
-
e46 niech mi ktoś wyjaśni zasadę działania wentylatorów
Sprawdź poziom płynu chłodniczego w silniku. Ten wentylator załącza się tez na stałe jak silnikowi za gorąco.
-
320d Przetwornik ciśnienia M47
Kolego a kiedy wymieniałeś filtr paliwa ? Turbo to jedno, przepływka to drugie, EGR to trzecie a czwarte to filtr paliwa. Ponad to filtr odmy (separator).
-
lekko kopci w lusterku w nocy 3.0d
Normalna sprawa. W nosy masz lepiej doświetlony tył auta przez auto za tobą. Pamiętaj tez o tym że z rury pod ciśnienie wylatuje gorące powietrze więc załamanie światła jest. Dla spokojności możesz przeczyścić EGR i elektrozawór od turbo, sprawdź też separator oleju lub filtr odmy w zależności od tego co masz. W razie dalszych objawów i obaw podłącz się pod kompa.
-
530d - słaby alternator, brak prądu ?
Może akumulator się kończy. U mnie w automacie niema najmniejszego drgnięcia. Podłącz się pod kompa i sprawdź ładowanie. Może jakieś błędy z modułów wyjdą odnośnie słabego zasilania.
-
320d Duże spalanie 9,5l/100km ?
Podłącz pod kompa, sprawdź przepływomierz, turbinę i jej ciśnienie, EGR i pompę progową. Jeśli zero błędów i przepływomierz dobrze chodzi to wymień filtr paliwa.
-
e46 niech mi ktoś wyjaśni zasadę działania wentylatorów
Czy jak odpalisz silnik bez klimy to ten pierwszy wentylator się włącza? Czy tylko jak włączysz klimę to się wyłącza. A jak wyłączysz klimę to odczekaj chwilę i sprawdź czy po chwili się wyłączy. Bo jeśli po wyłączeniu klimy dalej chodzi ale przez chwilę to normalne bo ciśnienie w układzie musi się zmniejszyć
-
e39 Wyłaczanie klimy przed wyłaczeniem silnika
Nie wiem czy to wpływa na żywotność ale jakoś tak sam z siebie robię właśnie tak zawsze.
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Nie znam wszystkich programów i wszystkich możliwości. Mi osobiście nie udało się zrobić uprade dla ULF w moim aucie. Forum jest po to by się czegoś dowiedzieć. Skoro ja nie mam takiej wiedzy to może ktoś innym ma. Jak na razie uważam ze się nie da zrobić upgrade do mojego ULF, ale jako elektronik wiem że jeśli tam jest chip to zawsze jest możliwość wrzucenia wsadu do niego, tylko trzeba znać sposób. Nie mam zamiaru wlutowywać chipu i programować go za pomocą programatora. Sorry za OT
-
Światła dzienne E65
Jedź do kogoś kto się na tym zna.
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Kolego tylko nie zauważyłeś ze ja mam E46 i mam stary rodzaj ULF. Mojego ULF nie można upgradować za pomocą SSS to znaczy że w SSS niema opcji do upgrade tego modułu. I teraz moje pytanie jest takie czy poprzez WINKFP mogę mu wrzucić na sztywno nowszy soft.
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Sam dobrze wiesz o co chodzi, jak nie masz bibliotek do danego auta to nic nie zrobisz.
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Jeśli o mnie chodzi to pisz na PW
-
Światła dzienne E65
No chyba się ktoś do tego nieumiejętnie zabrał. Albo chciał to zrobić za pomocą gotowca z neta :mrgreen:
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Spoko. A powiedz mi próbowałeś kiedyś zrobić upgrade starego modułu ULF ? Bo ani SSS ani DIS nie mają możliwości zrobić upgrade. Zastanawiam się czy jest możliwość w WinFKP bo tego nie sprawdzałem. Mam najnowszy numer softu ale nie wiem czy mój stary ULF z 2004 roku to łyknie.
-
problemy ze skrzynią automatyczną
No to piszę ci przecież ze mogę ci zrobić każdy moduł z osobna. Jaki tylko masz zainstalowany w aucie i o ile jest to moduł który można upgradować.
-
530d brak mocy
Kombinowane mówisz. To ciekawe czy ci kompresje sprawdził. Żeby się nie okazało ze zamienił stryje siekierkę na kijek.