Treść opublikowana przez szatynwroc
-
nierówne obroty (1300-2000) przy delikatnym przyspieszaniu
EGR, ODMA, fitry (powietrza i paliwa) co do przepływki to koszt miedzy 500 a 600 pln w zaleznosci gdzie kupisz, napewno kupuj Bosh.
-
akumulator- jaki ?
Przedewszyskim aku trzeba sprawdzić u kogoś innego niż ASO. Po drugie robisz trasy, czy jeździsz po mieście. Przed sprawdzeniem w innej stacji zrób jakąś trasę bo te 42% może wynikać z tego ze tylko po mieście jeździsz. Jak wymienisz aku to trzeba go zarejestrować, jak wymienisz na inną pojemność to trzeba zakodować w IBS.
-
[E39] Wzmacniacz z DSP rozładowuje aku
Może miał zmostkowany kabel od remote ( niebieski kabel) z zasilaniem i miał na tej lini cały czas napiecie 12 V dlatego się nie wyłączał.
-
320D 136km. Duze spalanie! Przepływka?
Najpierw sprawdź numer jaki masz na przepływce, jak masz końcówkę 314 to już takiej nie kupisz, a nawet jak jest to nie kupuj, masz kupić z końcówką 527 i założyć i przekodować sterownik DDE aby widział nową przepływkę. Co do samego sprawdzenia przepływomierza to czy przy 100km/h jak dasz 4 bieg i wciśniesz gaz do końca to osigasz na ekonomizerze maksymalne wychylenie na 20 litrów ?
-
E60-525d Engine oil pressure too low
Na pewno musisz odkręcić przed DPF żeby sprawdzić czy on czasem nie blokuje spalin. No niestety może być gośno no ale to do testów tylko, tak więc pewnie sąsiedzi zrozumieją. Różnice powinieneś odczuć i to bardzo, jeśli chodzi o wkręcanie się na obroty.
-
E91 320d 163km - nie ciągnie między 2-3 tys.
JAk DPF jest zapchany to za wszelką cenę chce sie dopalić, jak auto robi krótkie odcinki to się włacza dopalani i sie nei dopala, więc problem powraca ciagle. Jeśłi niema DPF to problem może być w turbinie a raczej w jej wysterowaniu, masz pewnie sterowanie elektroniczne i turbinę Garret. Trzeba sprawdzić w testach jakie masz ciśnienie doładowania na postoju na wolnych obrotach i przy obrotach 3500. Do tego sprawdź w czasie jazdy jakie maksymalne ciśnienie masz w dolocie. Powinieneś mieć poniżej 2,5 bara. Jeśłi turbo jest źle strowane tołapatki za późno wstają i dlatego nie ciagnie od dołu.
-
duzy roblem z bmw e60
Nie spotkałem się jeszcze z awarią przepustnicy w tych autach, tym bardziej że jest sterowana elektronicznie i to samo jest używane w E46 i E39 po lifcie. Sprawdź poziom oleju, czy go czasem aby nie przybywa, pojedź na dobrą diagnostykę komputerową, niech wywołają funkcję awaryjnego dopalania DPF pojeździj i wyczyść jak tylko sie da. Stawiał bym na DPF, a nie na przepustnicę, nie daj się naciagnąć na jakąś wymianę, najpierw postaraj się o podmianę.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Ajjjj Szkoda nie zdążyłem, następnym razem dawaj znać wczesniej bo tak 3 godziny przed to nie zawsze da rady zdażyć.
-
320d 150km dużo pali, i slaby v-max - prosba o pomoc
Trochę turbo ci za duzo dmucha jak 1,6 w porywach 1,8 bez atmosferycznego. Maksymalnie bez atmosferycznego powinno ci dmuchać 1,5, chyba ze masz program zrobiony.
-
duzy roblem z bmw e60
Odłącz wydech i sprawdź czy auto odżyło!
-
E91 320d 163km - nie ciągnie między 2-3 tys.
Czy poziom oleju ci sięnie zwieksza ? Masz pewnie DPF, ciekawe czy sie dopalał czy może juz jest zapchany. Odłącz wydech i sprawdź czy auto ożyło! Spóbuj w DIS włączyć funkcję dolapania DPF, jak pomoże to ok jak nie to DPF do wymiany/wycięcia.
-
530d lekko kopci po wymianie turbo
No to fakt, tzreba by zobaczyć ile ci turbina pompuje ciśnienia i czy mają spaliny gdzie wylecieć!
-
E60-525d Engine oil pressure too low
Odkreć wydech i sprawdź czy auto odrzyło, jeśłi tak to DPF masz całkiem zasyfiony i trzeba wyciać albo wymienić. Elektroniki przy turbo nie ruszaj. Jak zasyfiony jest DPF to komputer nie wysteruje ci turbo dlatego nie bedzie ruszał cięgnem.
-
E60-525d Engine oil pressure too low
DPF do czyszczenia serwisowego, jak nie pomoże to wycięcie lub wymiana. Reszta błędów powinna zniknąć jak udrożnisz DPF bo masz przytkany i pokazuje za słabe ciśnienie turbiny i problem z przepływomierzem.
-
E60-525d Engine oil pressure too low
No to trochę tego masz. Powpisuj te czteroznakowe kody w wyszukiwarce na forum a znajdziesz odpowiedzi. W DDE masz aż 8 błędów to może być coś z tym co opisujesz.
-
duzy roblem z bmw e60
Tylko komputer i sprawdzenie błędów i parametrów.
-
530d lekko kopci po wymianie turbo
Dobra diagnostyka i pewnie regulacja turbiny i będzie ok, ale zrób te czyszczenia o których mówi kolega.
-
szarpiąca skrzynia
No i ma tylko 4 miejsca :mad2:
-
E91 320d 163km - nie ciągnie między 2-3 tys.
Podaj VIN lub sam sobie sprawdź na Real OEM z jakim numerem powinieneś mieć przepławkę. Przypuszczam że występuje w większej ilości aut.
-
[E60] 530d Usunięcie klapek z kolektora ssącego-foto relacja
Nie mówiąc o tym że same klapki nadal będą w kolektorze i nadal będą mogły się urwać. Nie chodzi o to by pozbyć się sterowania nimi, lecz o to żeby ich tam nie było by w przypadku urwania się nie poleciały do cylindrów.
-
Sprzęgło+dwumas
Tak naprawę to nikt ci nie powie czy wymieniać czy nie. Nikt nie zna twojego sposobu prowadzenia auta. Sprzęgło może wytrzymać 10 tkm a równie dobrze może wytrzymać z 80 tkm. Podjedź do innego zakładu specjalizującego się w BMW spytaj o poradę. Ja bym się tym nie przejmował i jeździł, chyba że nie możesz sobie pozwolić na awarie auta i oddanie do naprawy dopiero jak się spierdzieli. Na pewno warto pomyśleć o wymianie i zbierać pieniądze ( choć zrobić niekoniecznie w ASO).
-
E60-525d Engine oil pressure too low
Jak będziesz podłączał pod kompa niech pod względem DPF tez ci sprawdza auto. Możesz miec zapchany, może niech włączą dopalanie serwisowe.
-
320d stukanie z tyłu
Sprawdź tłumik czy o coś nie obija.
-
E60-525d Engine oil pressure too low
Masz DPF ? Robisz trasy które pozwalają na jego dopalenie ? Czy jeździsz po mieście ?
-
E60-525d Engine oil pressure too low
Gadaj z TC na pewno ci pomoże.