Treść opublikowana przez szatynwroc
-
530d - chwilowy brak mocy...
Czy ty masz Automat ? Sprawdzałeś, podłączałeś się kompem czy niema jakiś błędów w aucie ?
-
Czujnik zmierzchu BMW 2004 rok
No zakodujesz to NCS, poczytaj na forum jest wiele informacji na ten temat.
-
[323i] Wymiana sterownika silnika DME
Można to zrobić za pomocą DIS albo SSS. Inpa nie da rady. Procedura wygląda tak ze odpalasz disa dajesz kodowanie wybierasz funkcję że uszkodzone jest DME następnie jest odczyt potem trzeba zmienić DME i jest zapis. W DIS wszystko jest opisane.
-
Czujnik zmierzchu BMW 2004 rok
No dokładnie ktoś to musiał zakodować lub masz walnięty czujnik zmierzchu. Możesz to sam przekodować lub ktoś ci to moze zrobić, ale najpierw bym sprawdził czy czujnik zmierzchu działa.
-
brak mocy 525d
Może też być elektro zaworek, lub problem z podciśnieniem. Dobrze by było sprawdzić czy na kompie jakiś błędów nie pokazuje. Lub w trakcie jazdy porobić testy.
-
320D 136PS Silnik przerywa
Tak, bez diagnozy się nie obejdzie, za dużo elementów może być. Podepnij się pod kompa i sprawdź jakie błędy się pojawiły.
-
Navi DVD Road Map Europe High 2011
Czy orientujecie się kiedy wychodzi nowa wersja mapy HIGH dla MK4 ? W chwili obecnej najnowsza to wersja 2011 ?
-
4530 Air charge control deviation - utrata mocy ROZWIĄZANY
Nie zrobisz tego inpą, bo nie wiesz jakie wartości powinno mieć ciśnienie przy danych obrotach.
-
316i Problem z kasowaniem Oil service
Albo przyjedź do mnie z browarem :-)
-
4530 Air charge control deviation - utrata mocy ROZWIĄZANY
W DIS jest możliwość zmierzenia ciśnienia doładowania przy obrotach rzędu 1000 i 3500. Pokazuje on wtedy w jakim przedziale powinna być wartość doładowania a jaka jest i można tak regulować.
-
4530 Air charge control deviation - utrata mocy ROZWIĄZANY
Ty nie powinieneś sprawdzać ile brakuje do serii, a jakie ciśnienie jest pompowane przy odpowiedniej ilości obrotów. Regulację taka powinno się robić tylko za pomocą oprogramowania np. DIS
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Najlepiej odczytać z INPY albo DIS. Albo w ogóle odpalić SSS :-)
-
Restet skrzyni 6HP26 za pomocą DIS lub INPA
Jak to niewielkie zmiany z wymiany oleju ? Przecież olej jest tu bardzo ważny, nie mówiąc już o jego jakości bo zamieniamy stary na nowy to jeszcze zmienia się poziom oleju co zmienia jego ciśnienie w układzie. Proszę prześlijcie mi jakiś dokument serwisowy w którym jest napisane że nie należy robić adaptacji bo inaczej nie uwierzę. Druga sprawa to taka że w przypadku skrzyni to bardziej bym polegał na opinii ludzi którzy się w tym specjalizują niż ludzi z ASO.
-
kasowanie niepełnej inspekcji
Inspekcję można kasować w dowolnym momencie. Albo źle coś robisz albo coś u ciebie nie działa. Inpa pomoże.
-
BMW 320d automat! Bardzo kopci na czarno!
Musisz prześledzić drogą przewodów zasilających w paliwo od baku do silnika. Krok po kroku według Realoem wydrukuj sobie przebiegi przewodów rozkręcaj i sprawdzaj.
-
Przepływomierz 3.0d
Zaglądnij jeszcze do EGR. Może on coś świruje.
-
BMW 320d automat! Bardzo kopci na czarno!
Najpierw to trzeba zlokalizować wyciek, skąd się sączy. Bo równie dobrze może to być wężyk do filtra paliwa.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jak już znajdziesz auto które cie zainteresuje bardziej to podstawą jest żebyś je dobrze zdiagnozował komputerowo, bez tego niema co kupować żadnego dobrego auta, bo można się wiele dowiedzieć. Dobra diagnoza trwa minimum 2 godziny a cena za diagnozę do ceny auta to nie wielki wydatek a pewność stanu technicznego jest. Również polecam szukanie auta z lepszym wyposażeniem, oczywiście więcej elementów może się spieprzyć ale sprzedać łatwiej bogatszą wersję. Nie mówiąc o tym że poprzedni właściciel dał pewnie wiele kasy za nie i jest szansa że dbał bardziej.
-
[E87] 120d obrotomierz nie kręci do końca
Trzeba auto wrzucić na diagnozę, przyczyn może być kilka. Wymiana przepływomierza bez diagnozy to porażka, jak bym ci powiedział ze silnik zepsuty to tez byś wymienił czy się zastanowił? Dobra diagnoza sprawdzenie czy są błędy da pogląd na sytuację.
-
Adaptacja skrzyni A5S390R inpą
Jest to udokumnetowane procedurą serwisową, czy tylko zwyczajowo tak się uważa? Ten sposób kasuje ustawienia skrzyni. To nie jest adaptacja tylko kasowanie wartości które skrzynia sobie sama koduje aby dostosować prace do prędkości naciskania pedała gazu przez użytkownika. To w instrukcji serwisowej jest chyba nawet napisane. W inpie można to zrobić poprzez parę kliknięć w sterowniku EWS.
-
inpa e60 530i
Na temat pierwszych 3 błędów masz tu napisane viewtopic.php?f=48&t=135238&p=963583&hilit=299b#p963583 Wystarczy poszukać.
-
320d Uszkodzona mata Pasażera. Jak naprawić ?
Stary BMW to nie maluch którego naprawisz kropelką albo super glue.
-
4530 Air charge control deviation - utrata mocy ROZWIĄZANY
Tak powinno iść na maxa w miarę szybko. Jak idzie powoli lub w ogóle nie dociera do 20 to znaczy ze trzeba wykonać test przepływomierza w DIS i się upewnić.
-
Ista/d Ista/p
No dobrze że nic się tu nie mówi o prawach autorskich :P
-
Ista/d Ista/p
Co to jest dla ciebie przystępna cena ??? Ostatnio słyszałem że ktoś sprzedaje za 1500 pln. Trzeba niestety szukać po forach i trentach tak prosto nie jest.