Treść opublikowana przez PISTOLPETE
-
CHECK ENGINE NIE SWIECI
W moim e39 tez sie nie zapala.We wczesniejszych Be (M52 i M43)swiecila.Nie pamietam pierwszej M52TU :/
-
E39 LCM wariuje, problem niestandardowy
Dimmer potentiometer-potencjometer przyciemniajacy/rozjasniajacy oswietlenie deski rozdzielczej. Sprawdz czy dziala poprawnie.Byc moze jest uszkodzony lub jest gdzies zwarcie w wiazce.
-
Odkręcenie łożyska klimy tds
Aby odkrecic srube musisz zablokowac sprzeglo by sie nie obracalo.Jak to zrobisz zalezy od Ciebie.Ja urzylem srubokreta. Nastepnie zcignij tarcze-jest na wielowpuscie. Nastepnie trzeba zdiac pierscien mocujacy i...tyle.Zsun kolo pasowe z osi kompresora.Bedziesz musial sobie czyms pomoc bo rekami go nie sciagniesz. Montaz wiadomo-odwrotnosc rozkladania. Rada-uwazaj bys nie pogubil podkladek ustalajacych odleglosc miedzy tarcza a kolem pasowym.Zalozone sa na os kompresora i czasem potrafia zsunac sie z tarcza.
-
Skrzynia automat - problem i loteria (523i)
http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/523i-M52/LHD/A/1999/browse/gearshift/autom_transmiss_steptronic_shift_parts/ Nr.5 na rysunku.To jest prawdopodobnie powod klopotow ze zmiana przelozenia lewarka.
-
moduł LCM
Probowales szukajki?Czasem warto. viewtopic.php?f=72&t=149411&p=1068740&hilit=modul+lcm#p1068740
-
316i stuka,chrobocze na luzie na sprzegle przestaje
Stawiam na lozysko w skrzyni.Typowy obiaw. DominoJ kiedy wymieniany byl olej w skrzyni? Mialem takie obiawy w bylej e36.Po wymianie oleju skrzynia ucichla.Co i ile sie z niej wylalo?Jak zobaczylem to sie przestraszylem(moze 0,5l czarnej mazi :shock: ).
-
Tylna wycieraczka nie dziala(e39 kombi)
Poszukac na forum.Duuuuzo tego :search: Najprawdopodobniej pociete kable przy zawiasie.
-
BMW E39 - Jaki model wybrać??
:mad2: Wybierz BMW 5 model e39 :norty:
-
Kompatybilność radia CD w e39 520i
Ten z linku bedzie plug and play. Nie bedzie najmniejszych problemow z wymiana.
-
Brak ogrzewania - POMOCY !!
Skad w Szkocji jestes?Daleko od G22? Moze moge pomoc.
-
E39 Klapa bagażnika sedan
Ale co w tym dziwnego? Czyzby powodowalo Toba lenistwo? Nie tylko Bmw tak to zrobilo.Tak samo jest w Mondeo,Vectra C,Volvo S80 i jeszcze wielu innych. Chociazby po to,zeby podczas kiedy Ty pakujesz zakupy do bagaznika ktos nie buchnal Ci telefonu(plyt CD,portfela,kluczy-niepotrzebne skreslic). Otwierasz sam bagaznik,kiedy reszta zamkow pozostaje zaryglowana.Wszadzasz lepetyne do bagaznika i nie martwisz sie o otwarte drzwi.
-
odłączenie aku
Nie bedziesz musial. Osobiscie odlaczalem baterie dziesiatki razy i oprocz kasacji wskazan komputera nic sie nie dzialo.
-
520i - jak wymienić żarówkę - tylni słupek
Podwaz lampke na krotszym boku,ta w drzwiach tak samo.Z tego co pamietam powinny byc lekkie "wciecia" w miejscach gdzie trzeba podwazyc. Zarowki rurkowe 5W jesli dobrze pamietam.
-
528i kreci rozrusznikiem ale nie odpala
Podepne sie pod temat. Moje Be splatalo mi dzisiaj figla :| Ale od poczatku. W piatek wrocilem po pracy i zostawilem auto pod domem.Dzisiaj tzn.po ok 48 godzinach postoju bydle nie chce zapalic. Zlapala na sekunde i zgasla i...tyle. :( Rozladowalem juz dwie baterie probujac wskrzesic moje Be ale bezskutecznie.Kreci niby i probuje zalapac ale nie moze.Wyglada to mniej wiecej tak-podczas krecenia rozrusznikem silnik probuje zlapac,ale nie zaskakuje na obroty(jakby nie mogl sie "rozkrecic"). No i mam dola bo zawsze palila na tykniecie. Moje Be nie ma LPG.
-
316i Duże wycieki z chłodnicy/brak płynu w wężu
A jak to sprawdziles? Skoro jest strumyk przelewowy to na jakiej podstawie twierdzisz,ze nie ma plynu? Na dotyk tego nie sprawdzisz.Ten waz ma byc miekki. Wedlug mnie szukasz dziury w calym.Z twojego opisu wynika,ze autu nic nie dolega.Mimo,ze wczesniej go przygrzales.
-
Klimatronik - Wskaźnik prędkości nawiewu??
No tak.W sumie ma to sens-klima osusza powietrze,ktore osusza szybe. Az sprawdze jak to wyglada w na zywo.
-
Klimatronik - Wskaźnik prędkości nawiewu??
Mi sie nie zalacza(la) ani w obecnej e39 ani w poprzednich e39 i e36. Jednak w trybie Auto predkosc nawiewu powinna byc wyswietlana.
-
Problem z tylnym zawieszeniem w turingu
Chyba standardowy problem z nivo przy niskich temperaturach. Ja tez czesto mam swiecaca kontrolke na desce.Najczesciej przymarzaja czujniki przy kolach.Nie musi byc -15 ,czasami wystarczy -2. Chociaz jeszcze nie zdazylo sie zeby mi calkowicie "siadl" na tyle.
-
Zamarznięty zamek
Przymarza linka laczaca klamke zewnetrzna i zamek.Tak jak pisza koledzy WD40 i bialy smar rozwiaza problem.
-
316i klimatronik niewłaściwie ogrzewa wnętrze
Odkrec wentyl,nastepnie dolewaj plynu do momentu kiedy zacznie przelelewac sie przez niego.Nastepnie uruchom silnik i utrzymuj obroty na poziomie ok.2000rpm.Poziom w zbiorniczku powinien stopniowo opadac.Silnik trzymaj na obrotach do momentu wejscia na temp.robocza(otwarcia termostatu). Kontynuluj do momentu az przestana wychodzic babelki powietrza,stale kontrolujac poziom plynu w zbiorniczku.Zakrec wentyl.Strumyk przelewowy po tym zabiegu powinien plynac ze stala predkascia bez zadnych zaklocen.Dolej plynu do stanu.Tyle.
-
316i klimatronik niewłaściwie ogrzewa wnętrze
Bo plyn zastapil miesce powietrza. Dolej do stanu i obserwuj co sie dzieje.Byc moze ciagle jest powietrze w ukladzie. Pamietaj,ze podczas odpowietrzania ogrzewanie ma byc na MAX. ??? Ktora srubka? Odpowietrza sie wetylem na zbiorniku wyrownawczym.
-
nie dziala multi kierunki i radio
Dokladnie tak sie to obiawialo. Do tego dziwne kontrolki na desce i problemy z radiem. Sprobuj podmienic aku.Zobaczysz co sie bedzie dzialo. Ew. modul LCM.On tez powoduje takie obiawy.
-
nie dziala multi kierunki i radio
Slaba bateria? Przy slabym akumulatorze wystepuja takie objawy.Jakby LCM padl/padal.Raz kierunkowskazy byly,raz nie,radio raz dzialalo,raz nie i jeszcze inne cuda. Aku krecil niby dobrze a jednak okazalo sie,ze to on byl sprawca.Po wymianie spokoj.
-
316i klimatronik niewłaściwie ogrzewa wnętrze
Duzo plynu nie masz,to ile go masz? Jak dla mnie zapowietrzony uklad.
-
nie działający spryskiwacz przedniej szyby E39
Tym sie nie sugeruj.Moje tez sa podgrzewane a i tak zamarzly :x Nie tyle dysze co prawdopodobnie kiepskiej jakosci plyn zamarzl w wezykach. Skoro slychac pompke,to albo zamarzniete albo pekniety wezyk. Sprawdz czy nie cieknie plyn podczas spryskiwania szyb.