Treść opublikowana przez ambience
-
BMW 520i m52 nierówna praca - pomoc w odczytaniu błędów
Ja wiem jak sprawdzić sondy w inpie :) ale z tego co pisali na forum to oscyloskopem można sprawdzić czy jest napięcie na sondzie :)
-
BMW 520i m52 nierówna praca - pomoc w odczytaniu błędów
według mnie padły 2 sondy :)
-
Uszczelka pod kolektor ssacy e39
kolego jak syczenie to ja raczej stawiał bym na odemę albo przewód od odmy :)
-
e39 523i benzyna+lpg 1997 automat Problem z odpaleniem
A może to po prostu syf w zbiorniku paliwa?? U mojego taty tak było ciężko palił zawsze rano. Pochodzi chwile obroty falują itp i okazało się ze jak jeździ się na gazie, wtedy ma się mało paliwa zbiorniku i ogólnie paliwo nie zawsze jest takie świeże, zbiera się z czasem woda w baku. Za pierwszym razem wylaliśmy całe paliwo z zbiornika i wlaliśmy nowe paliwo plus wymiana filtra paliwa i w efekcie jak ręka odjął za drugim razem jak tylko zaczął wariować dolaliśmy litr denaturatu do paliwa (w zbiorniku było koło 7-10litrów benzyny) i tez pomogło Miedzy jedną usterka a druga minęło z 4lata :D
-
Naprawa 523I CAŁY PRZÓD Pomóżcie !
JA bym rozebrał auto i sprawdził co jest na pewno do wymiany wtedy zrobił rozpiskę itp połowę rzeczy sam przecież możesz zrobić. Większość części jest na odkręcanie. Godzill maskę znajdziesz już za 350zł:) fakt że zależy jaki stan :) http://moto.allegro.pl/bmw-e39-maska-krakow-i1811836583.html maska 350 http://moto.allegro.pl/bmw-5-e39-blotnik-lewy-arktissilber-radom-i1862636597.html błotnik 50zł http://moto.allegro.pl/zderzak-przod-przedni-bmw-e39-e-39-e-39-96-do-2000-i1848662050.html zderzak szukałem na szybko części nie są takie drogie do tego auta Moja rada taka rozbierz zrób rozpiskę co trzeba wymienić a co można odzyskać. Poszukaj na allegro przelicz sam i zobacz czy się opłaca :)
-
wyczerpane sposoby kasowania inspekcji
to coś musisz źle robić ja tak kasuje inspekcje od 3 lat może źle masę dajesz? albo za krótko trzymasz kabel do tej masy :)
-
wyczerpane sposoby kasowania inspekcji
7 pin z masa na zapłonie i już a auto po lifcie przed liftem? bo to metoda przed liftem w ogóle to temat nie regulaminowy :)
-
Wymiana regulatorow w lampie po lifcie
viewtopic.php?f=72&t=158324&hilit=regulatory+lamp :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:
-
redukcja z 5 na 2 przy 100km/h skutki??
rozrząd przeskoczył o jeden dwa zęby :)
-
redukcja z 5 na 2 przy 100km/h skutki??
Kolega miał rovera 75 z silnikiem 2,5 i się ścigaliśmy na lotnisku moje bmw vs rover i kolega zrobił tak doszedł do 3biegu do końca obrotów i wbił 2 zamiast 4 w wyniku czego zeskoczył rozrząd tłoki spotkały się z zaworami po rozebraniu silnika okazało się że: Spalone sprzęgło wszystkie nity pościnało itp (sprzęgło złom) Głowice wszystkie zawory wydechowe krzywe do roboty naprawił głowice sprzęgło złożył silnik a tutaj okazało się ze korbowód jest ukręcony(czy jakoś tak ) i trzeba by robić cały dół silnika (gdzie już wpakował z 3-4tyś na naprawę tego) w końcu kupiliśmy anglika za 4tyś i przełożyli mu silnik koszt naszego wyścigu około 8tyś (i do dziś sprzedaje części z tego rovera)
-
Uciekający olej oraz płyn chłodniczy. M52
Masz gaz?? może na reduktorze poszły uszczelki i wycieka płyn chłodniczy i od razu odparowuje (u mnie tak było) częsta przyczyną wycieku płynu chłodniczego jest rozszczelnienie obudowy termostatu (najlepiej wymienić ją na metalowa koszt około 100zł) Sprawdź czy nie ucieka ci płyn ze zbiorniczka wyrównawczego między chłodnica a zbiorniczkiem (u mnie tak było) viewtopic.php?f=72&t=123668&hilit=+ubywa przeczytaj sobie ten temat mojego autorstwa koledzy podsunęli wiele pomysłów na ten temat pozdrawiam
-
Stuka coś w sliniku. e39 520 i benzyna.
z gazem jest tak, jak przegapisz filtry to potem zasyfiają się wtryskiwacze. I auto na gazie muli gaśnie przerywa itp. Wiem bo ja tak przegapiłem i skończyło się na nowych wtryskach... na filtrze można zrobić około 15tyś (ja wymieniam co 10tyś bo filtry tanie są około 10zł ) co do grzechotania silnika to nie mam pojęcia co to ale nie wróży według mnie to nic dobrego Pozdrawiam
-
[E39] 528i - Lekkie falowanie obrotów na luzie
u mnie raczej ten dodatek nie zadziała bo śmigam na gazie :D
-
[E39] 528i - Lekkie falowanie obrotów na luzie
Mi też czasem przyfalują obroty jak długo pojeżdżę (przeważnie na większym bucie) stanę gdzieś na światłach :) i też nie zawsze zależy jaki ma kaprys :D Mi osobiście to nie przeszkadza bo dzieje się to rzadko :) P.S Wydaje mi się że NetSerwer jest już trochę przewrażliwiony (tyle przygód miał z swoim autem ) Pozdrawiam i Oby się nie psuła szerokości :)
-
[e39] Spalanie rzeczywiste a wskazanie komputera
gazu zawsze auto pali trochę więcej :) a komputer liczy pb :)
-
Halogeny E39
tutaj masz opis montażu ale do e34 może coś Ci pomoże viewtopic.php?f=15&t=19943&hilit=halogeny A w wyposażeniu miałeś halogeny? :)
-
[e39] Spalanie rzeczywiste a wskazanie komputera
Ja doliczam z 3-4 litry bo mam gaz i się zgadza :) nie wiem jak jest na samej benzynie :)
-
BMW 520i silnik sie błyskawicznie nagrzewa :(
sprawdź jak kolega pisze :) będziesz pewien na 100% czy to pompa ale według mnie na to wszystko wskazuje :) Yyyyy soki nie doczytałem tematu :D
-
e39 523i - odłącza cylindry, kilka błedów
kolego a sprawdzałeś odme? :) objawy to zamulenie do 2tyś obrotów lekkie syczenie silnika i drgania na wolnych obrotach.
-
[E39] 523i Układ chłodzenia/Pompa wody
U mnie rozsadziło na łączeniu zbiorniczka z chłodnicą... wymiana uszczelki naturalnie nic nie dała, trzeba było wymienić chłodnicę. Winowajcą (na 90%) był korek. Szczerze to jestem 1,5 miesiąca po wymianie i odpowietrzeniu i nadal mam stresa, że znowu rozsadzi. Niby poziom płynu ok, wskazówka na baczność, ogrzewania działa, a mimo to stresik jest :duh: u mnie też tak padł zbiorniczek i w wielu e39 które znam chyba wada fabryczna (choć w sumie mi ostatnio wystrzelił odpowietrznik :) )
-
Kupno nowych lamp
na pewno inna liga ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) były na aucie to niech już zostaną :) szkoda gotówki pakować w ori lampy itp te tez są ok :)
-
Kupno nowych lamp
To się wstydź mi się podobają :) każdy ma inny gust :)
-
błędy sond, które do wymiany ??
A zasysa korek od oleju gdy go odkręcasz ? Jak tak to silnik nie bierze lewego powietrza dla pewności możesz kupić preparat do czyszczenia przepustnic i popsikać po silniku w miejscu gdzie może brać lewe powietrze. Gdy silnik wejdzie na wyższe obroty to znaczy że tam bierze lewe powietrze :) I sprawdź te sondy :) wyczytałeś w tamtym temacie czy ci napisać ? :)
-
błędy sond, które do wymiany ??
siemka jeśli masz dostęp do inpy to przeczytaj sobie ten temat :) tam masz opisane jak sprawdzić która sonda jest do wymiany :) masz tam moje fotki z inpy a kolega godzill idealnie wytłumaczył co i jak :) viewtopic.php?f=72&t=154798&hilit=+foto Co do odmy jakie masz objawy ? Objawy odmy to zamulenie do 2tyś obrotów, delikatne drgania silnika na postoju i syczenie silnika
-
Kupno nowych lamp
ja pisałem o tych lampach co Ci się podobają a nie te co masz na aucie :)