Treść opublikowana przez ambience
-
Jak skasować inspekcję olejową E39 99r.
a może po prostu 7 pin z masą na zapłonie? :) w kostce pod maską :) bardzo dużo tematów jest na ten temat na tym forum :search: Pozdrawiam
-
Brak swiatel oprocz tylnego prawego
Nie ładnie obrażać kolegów z forum... A wracając do tematu do auta musisz mieć ten sam moduł bo może coś nie działać :) Ja sam miałem padnięty moduł świateł, a wiele elektroników mówiło, że jest dobry w rezultacie zrobiłem tak spisałem numery z mojego lcm i szukałem identycznego. Oczywiście po wymianie modułu na inny zapaliła się mała kropeczka miedzy przebiegiem dziennym a całym, to jest kontrolka tzw manipulanpoint czy jakoś tak :) bo w module lcm komputer zapisuje przebieg auta. I przebieg w module lcm jak i vin różnią się od reszty urządzeń zapisujących przebieg i vin w aucie. Wypadało by zrobić adaptacje w ncs bodajże tak ten program się nazywa. Ja tego nie zrobiłem i jeżdżę z kropeczką :) Pozdrawiam
-
Brak swiatel oprocz tylnego prawego
to chyba będzie moduł świateł podmień z innego e39 i sprawdź czy działa. Moduł znajduje się pod przy nogach pasażera z przodu na słupku
-
KUPNO E39 NA TAXI
Dla mnie ceny normalne ale każdy gada że drogie zawieszenie bo wielowachaczowe :P a audi czy vw nie kupowałem zawieszenia :)
-
jak otworzyc bez z rozladowanym akumulatorem
sprawdziłeś bezpieczniki?
-
Brak swiatel oprocz tylnego prawego
posprawdzaj bezpieczniki może któryś wybił przy zwarciu po prostu
-
bmw[e39] zwrotnica
a możesz zrobić foto swojej zwrotnicy i tej śruby? Może mam i to jest zwrotnica przednia czy tylnia? u mnie z tyłu rozwaliły tuleje pływające zwrotnice a dokładniej w warsztacie spaprali robotę a jak nie ja to kolega godzill ma masę części :) napisz do niego na pw może będzie to miał :)
-
KUPNO E39 NA TAXI
Mój kolega tez ma taki plan :D i zastanawiam czy ty nie jesteś nim :D bierz 2,8 w gazie i będzie dobrze. Zawieszenie hmm tanie nie jest bo to wielo wachaczówka
-
bmw[e39] zwrotnica
Ja gdzieś miałem z anglika, tylko nie pamiętam czy jej nie wyrzuciłem, jak powiesz co ci z niej potrzeba to może w angliku będzie taka sama?
-
e39 523i 1996 + gaz sekwencyjny proszę o opinie
Po protu bmw nie jest zbytnio tanie w utrzymaniu (w porównaniu do innych aut z tych roczników) i nie wszystkich właścicieli stać na utrzymanie tych aut i kombinują i według mnie tylko dlatego miałeś problemy z swoim autem Ostatnio koledzy przywieźli e39 523i z przebiegiem 500tyś auto wprawdzie z Niemiec i bez gazu ale chodziła jak złoto :) mimo sporego przebiegu :) (pewnie zrobią jej 250tyś i sprzedadzą :| ) Ja sam jestem użytkownikiem 523i i nie narzekam bardzo fajnie mi się nią jeździ (nawet dużo droższe auta nie dają mi takiej przyjemności z jazdy jak moja stara bemka ) Pozdrawiam
-
e39 523i 1996 + gaz sekwencyjny proszę o opinie
ja sam mam 523i według mnie nie ma z nim tragedii ja mam przejechane 220tyś z tego gdzieś 60-70tyś na gazie spalanie trasa koło 11gazu miasto zależy jak jeździsz mi pali 16-18gazu Gaz chodzi bez zarzutów
-
Jak jeździć automatem?
Ja daje tylko P, Bo ten pieg nazywa się parking to chyba po coś jest :)
-
Jaką uszczelkę głowicy kupić?
Przy takim koszcie ja kupiłbym cały silnik używany. za 5tyś masz całego anglika :) i jeszcze pewnie coś zostanie :)
-
Dlugie kręcenie podczas odpalania
Jak chcesz być pewien, ze to akumulator zrób prosty test. Wsadź z innego diesla aku :) i sprawdź różnice czy jakieś są :)
-
Nie moge odpalic samochodu
Jak auto cały czas jeździ i siądzie akumulator to ładowanie już mu raczej nie pomoże
-
Jak jeździć automatem?
hyhy fajnie napisałeś temat :D ale podejrzewam że zawsze miałeś manuala :D a nie automat jak pisałeś :) Automatycznej skrzyni jest proste użytkowanie zawsze jeździj na D (bądź S jak chcesz sportowo ) Zawsze gaś i odpalaj silnik gdy skrzynia jest w pozycji N lub P. W korkach jeździj na D i trzymaj hamulec ( w automatach gdy skrzynia jest w pozycji D auto zawsze będzie jechać nawet bez gazu). I jak będziesz zmieniał z R na D albo na odwrót pamiętaj aby auto nie jechało :) No i przy zmianie biegów najlepiej jest trzymać hamulec :) Chyba to wszystko pozdrawiam :)
-
Czy to odma, separator oleju padł?
kurde a nie łatwiej poczytać na forum ja z 100 razy pisałem jakie są objawy odmy Syczenie silnika zamulenie do 2tyś obrotów drżenie silnika na wolnych no i jak podnosić korek olejowy to go nie zasysa to sa objawy odmy no i może być przewód od niej padnięty :) tutaj podrzucę ci kilka tematów na jej temat :) viewtopic.php?f=72&t=162579&hilit=+odma viewtopic.php?f=72&t=162677&hilit=+odma viewtopic.php?f=72&t=160777&hilit=+odma viewtopic.php?f=72&t=159323&hilit=+odma Pozdrawiam
-
Zamiana radia ... na mp3
Ja osobiście kupiłem radio alpine i do tego radia można podłączyć specjalnym kablem multifunkcje z kierownicy, koszt tego kabla około 400zł, osobiście szkoda mi było 400zl na to aby działała multifunkcja, ale w sklepie firmowym alpine zapewniali mnie że działa w pełni z e39 do tego mam subwoofer wraz z wzmacniaczem w bagażniku i wymienione wszystkie głośniki. Efekt grania jest idealny :)
-
Nie mogę odpalić
Po pierwsze nie pisz dużymi literami po drugie przeczytaj temat i nazwij go regulaminowo bo Cie admin pewnie wynagrodzi a po trzecie według mnie szczotki na rozruszniku :) Pozdrawiam
-
Uszczelka pod kolektor ssacy e39
Może podjedz gdzieś na kompa :)
-
Czujnik polazenia walu - problem z odpalaniem
kolego czujnik znajdziesz za 200-300zł :)(oryginał rzecz jasna ) ja bym podjechał na kompa bo może nie być ten czujnik :) Nie wiem skąd kolega te ceny ma ? :| proszę z allegro http://moto.allegro.pl/bmw-e36-e34-e39-e38-czujnik-polozenia-walka-roz-i1842345310.html oryginalny :)
-
Ringi kilka pytań
a są jakieś żarówki ala Xeon do świateł drogowych tzw długich ? i aby bardzo dobrze świeciły
-
e39 523i benzyna+lpg 1997 automat Problem z odpaleniem
to pozostaje czyszczonko baku :D btw a w ogóle odczuwacie różnice między 95 a 98? :D
-
Uszczelka pod kolektor ssacy e39
a jakie masz objawy objawy odmy to drżenie silnika na wolnych obrotach zamulenie do 2tyś obrotów i syczenie silnika właśnie
-
e39 523i benzyna+lpg 1997 automat Problem z odpaleniem
A może Kamil masz syf w baku? może spróbuj dobrać się do zbiornika i zobaczyć jak tam to wygląda?