Treść opublikowana przez legrooch
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
To nie jest koło pasowe - Corteco służy dzielnie i wydaje całkowicie inny odgłos przy problemie - Pompę Vacuum sprawdzę, ale coś mi się nie chce wierzyć po miejscu odgłosu (głównie spód).
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Dobra Panowie, u mnie to słychać tak. Jak ktoś ma dokładny strzał, to chętnie przyjmę :) Chaos przy kręceniu pralką, bo wiało jak cholera... http://www.youtube.com/embed/jWuTuh7rzYM
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Wymiena się zawsze, bo miedź się odkształca i później wtryski się nie ułożą tak, jak powinny. U mnie klapek nie było i nie ma, a też ten delikatny klekot jest.
-
błąd układu pompy rozdzielaczowej m57
Regulator ciśnienia lub czujnik ciśnienia CR
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
A brał kolega pod uwagę regulator ciśnienia? Choćby na listwie próbowało wybić dwa razy tyle, co powinno, to sprawny zawór to zrzuci. Nie ma opcji, aby przy sprawnym czujniku ciśnienia oraz zaworze cokolwiek mogło się dziać jak w Twoim opisie.
-
530d - klekotanie na niskich obrotach
Jeśli z pewnego źródła lub nie jakiś leżak półkowy sprzed 2 lat to możesz zaryzykować. Jeśli takiej pewności nie masz to możesz potem mieć w silniku taką galaretkę: http://images36.fotosik.pl/103/1f574305b8b9ebba.jpg Śliczne! :) Ładny odcień :) Jeszcze tylko kolektor polakierować do kompletu na kolor Karoliny Pilarczyk i będzie komplet :)
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Jak nie pali na jeden gar, jak u mnie identyczny objaw na zimnym a chodzą wszystkie?
-
3.0d problem z odpaleniem
Diagnostyka INPA.
-
525 d 163 km problem o odpalaniem
Bez tego nie dam ci odpowiedzi. Musi być konkretne w czasie jazdy - np. przy 3000 rpm
-
[E39] Czy to objawy "jeża"?
Najlepiej zacząć od bezpieczników i eliminować źródło. Ja miałem problem z panelem klimatronika, a wszystkie objawy pasowały do jeża właśnie.
-
525 d 163 km problem o odpalaniem
Jakie ciśnienie w czasie jazdy pokazuje INPA na pompie progowej i na listwie? Jakie konkretnie?
-
525 d 163 km problem o odpalaniem
Może to być ciśnienie na listwie lub za progową. INPA i sprawdzenie ciśnienia paliwa.
-
e39 525d kręci ale nie odpala
kubahh ==> Coś mi ten błąd mówił, ale nie mogłem skojarzyć konkretów. Mam nadzieję, że to nie będzie to ;) viewtopic.php?f=97&t=189205
-
5xx niepoprawna praca klimatronika, błędy
jest związane z buforem pamięci. Widział ktoś kiedyś gdzieś większą liczbę niż 255? :) Tak. Dwubajtowe 65535 :mrgreen: ale nie z odczytu sterownika :mrgreen:
-
5xx niepoprawna praca klimatronika, błędy
A ja dodam od siebie, że jest związane z buforem pamięci. Widział ktoś kiedyś gdzieś większą liczbę niż 255? :)Informatyka i tyle. Kurde, też łapię 41 i może wyciągnę i wsadzę klimatronik i się naprawi? :)
-
[E46] 330ci - pytanie o dyfer (grzecznościowe)
Nie "wsadź", tylko kolega ma pomysł :) W teorii dyfer + podmiana mocowania i powinno zagrać, tak? :) Dzięki za informacje.
-
[E46] 330ci - pytanie o dyfer (grzecznościowe)
A jakaś informacja o powodzie? Czemu? :)
-
[E46] 330ci - pytanie o dyfer (grzecznościowe)
Witam, w imieniu znajomego zadaję pytanie - czy dyfer z 1.8 (4,44) będzie podchodzić pod 3.0 (M54B30)? automat Pozdrawiam Leszek
-
E39 525d pompa progowa
Co rozumiesz jako normalne i nienormalne? :)
-
[e39] 530dA Dymi na niebiesko i bierze olej
Dlatego napisałem "po chorej cenie" ;)
-
[e39] 530dA Dymi na niebiesko i bierze olej
Ile dałeś? Po chorej cenie, to masz około http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3217223132201-VAIV20_1113-separator-oleju.html minus upusty.
-
E39 525d pompa progowa
Poza kolorem to ar_w zdziwiłbyś się, ile może przez uszczelniacze przejść w 1.9TDI VAGowskim :) Ja swego czasu u teścia widziałem hard horror :)
-
Automat 5HP18 E39
Albo zajechane, albo magiel. Regeneruj, nie wsadzaj innej padaki najeżdzonej.
-
[e39] 530dA Dymi na niebiesko i bierze olej
WTF? Trolowanie? W dieselu (tak - kolega ma 530d!) jest jako odpowietrzenie element w formie filtru i obudowy schowany pod pokrywą filtra powietrza. Nie ma rozwiązań jak w benzynie w postaci zewnętrznego zaworu regulacji ciśnienia. Czytamy, w jakim temacie pomagamy, a nie w błąd wprowadzamy! Jako odmę rozumiesz filtr + obudowę + uszczelki? Wystarczy. Lepszym rozwiązaniem by był separator, ale ok - na tym też pojeździsz. Tylko pamiętaj, że masz coś takiego jak filtr, który się przytykać będzie z czasem. Wytrzyj odpływ z odmy do turbo, a po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów sprawdź, czy dalej kopci. Wtedy czeka Cię raczej turbo. Albo *tfu tfu* najgorsze.
-
[E39] 530dA Jaka Odma ?
W mojej obudowie nie zauważyłem różnicy (obie ORI) między obudową separatora a filtru. Może być różnica w sprężystości sprężyny (z naciskiem na może - nie musi). Ja bym się nie bawił w ORI jeżeli różnica ceny przekroczy 50zł. Komplet ORI około 150zł.