Treść opublikowana przez legrooch
-
E39 3.0D Wymiana filtra odmy czy całej odmy ?
Separator nie ma możliwości aby się zapchać. Filtr tak. Zobacz, co masz u siebie, bo widzę, że nie jesteś jednak pewien :) Tak, EGR może być zapchany nagarem. Może być walnięty elektrozawór od turbo lub EGR-a. Może być nieszczelność w dolocie. W teorii może być połowa rzeczy, zacznij od najprostszych, które nie pociągną wydatku. Zdejmij EGR, zobacz jak wygląda w środku. Możesz spróbować przez gumę zassać go i zobaczyć, czy pracuje. Możesz zamienić elektrozawory turbo i EGR miejscami i sprawdzić, czy ma to wpływ na pracę BMW.
-
E39 3.0D Wymiana filtra odmy czy całej odmy ?
Możesz tak, możesz inaczej. Jak nie wiesz, co było grane z nią wcześniej, to zrób całość. Będziesz wiedzieć, ile stażu ma membrana w obudowie odmy. Różnica między separatorem a kompletem nie jest duża.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Hydrauliki wychodzi jednak na to. 720zł po taniości, 1200zł na bogato. Trzeba będzie ruszyć. W sobotę wraca niunia z wymienionym zawieszeniem, poduszkami i nowym maglem. Kilka rzeczy do poprawki jeszcze i będzie git! Jeju - ile ja już kasy władowałem w nią.... Rozrząd, turbo, cały zawias przodu, część tyłu, sporo elektroniki oraz eksploatacja - tarcze, klocki, olej itd.... :duh:
-
Poszukiwanie warsztatu lub naprawde kumatej osoby
Zrzucasz osłony górne, ściągasz kolektor i wykręcasz klapki. Zamiast nich przykręcasz zaślepki i powinno być wszystko ok. Robota na trzy godziny maks, zero skomplikowania poza możliwością ukręcenia śrub kolektora.
-
e39 525d CR wyrzucił olej z silnika
Ja swoją regenerowałem i sam wymieniałem. Co prawda za pierwszym razem bez kanału i najazdów dzień roboty, ale cóż.... Teraz to trzy godziny w takich warunkach maks (plus bóle mięśni następnego dnia od odkręcania śrub na kolektorze wydechowym)
-
[E39]530D gaśnie przy 3800obr- 4496 rail pressure plausibili
98% regulator ciśnienia na pompie CR. 1% pompa 1% wtryski Sprawdź Inpą pod obciążeniem ciśnienie na CR. Jak ciśnienie na progówce nie schodzi w dół, a na listwie tak, to patrz procenty wyżej Edit: Nie spojrzałem do końca na screen - to będzie ta opcja za 99% :)
-
e39 525d CR wyrzucił olej z silnika
Rozszczelnienie turbo?
-
[e39] 530d 2003r - odpięcie przepływomierza
Rozłożysz i złożysz bez problemu, byle delikatnie.
-
wymiana alternatora ?? e39 pomocy
A klemy masz dobrze dokręcone? ;) Wyjmij bezpieczniki od badziewnego wyposażenia - radia, klimatronika itd. Podłącz aku pod prostownik i go naprawdę naładuj. A później jazda, miernik w łapę po jeździe i sprawdzaj dokładając kolejne klocki. Teraz masz kapitalne woltomierze do gniazda zapalniczki. Wsadzasz i sprawdzasz ile ma aku po godzinie, dwóch czy rano.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Odma drożna - separator jest. Wpaść? No bez jaj.... Dobiorę się do niej i zobaczę jak to wygląda w środku.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Sugerujecie, że to będzie vacuum?
-
Filtr odmy E39 M47 136 KM czy da się wymienić sam filtr??
Hmmm.... Błąd, czy może M47 ma jako całość odmę z filtrem? http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR71&mospid=47551&btnr=11_2092&hg=11&fg=15
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Kurcze, dziś po odkręceniu korka oleju słyszałem wyraźnie metaliczne odgłosy. Na plus, że to z góry a nie z dołu. Na minus - stawiam na hydrauliki. Może jeszcze zawory, ale to było ronione dwa lata temu FFS.....
-
[E39 5XX] Obejma stabilizatora Lemforder
Tej gumy przez 200 tys. km nic nie powinno ruszyć. Ja swoją wymieniłem przy 260 tys. i w miejscu styku ze stabilizatorem wszystko było ok. Problem był z konsystencją oraz wytarciem bocznym.
-
[E39 5XX] Obejma stabilizatora Lemforder
Ja u siebie nie mam niby sportowego, a mam 24mm. Dlatego dałem dobrą domową radę mimo wszystko. 10 minut roboty maks, a masz pewność.
-
Problem z płynem chłodniczym w 530dA 99'
Skoro góra jest gorąca, a dół zimny to stawiałbym na odpowietrzenie. Co innego może trzymać (poza zaklejoną chłodnicą) obieg płynu? Jeżeli góra ma te 90-95 stopni, a dół da radę złapać ręką (polecam spróbować w sprawnym chłodzeniu ;), to coś po drodze jest konkretnie nie tak.
-
silnik trzesie, czasami wskakuje lekko na obroty
Jak dla mnie problem garami. Wtryski? Nie łączy wiązka z nimi? Sprawdź zapinki, czy siedzą dobrze na wtryskach. Odgłos dziwny.
-
Czerwony wykrzyknik
Płyn, klocki, tarcze, na koniec ewentualnie pompa. Sprawdź klocki i tarczek - komunikat od małej ilości płynu.
-
[E39 5XX] Obejma stabilizatora Lemforder
Zrzuć koło, suwmiarka na stabilizator i wszystko jasne. Ktoś mógł robić prowizorkę - upewnij się.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
ar_w ==> Mam dokładnie tak samo - pierwszą minutę, może dwie. Z góry nic, chyba że dojdzie się do "odbicia" dźwięku przez pustą przestrzeń. No i automat - może jednak coś z hydrokinetyką? Muszę zabrać się głębiej za problem, bo zaczyna mnie to drażnić równo. piwek ==> Ja mam kompresję ok, hydrauliki do wymiany dla świętego spokoju. Silnik mam ogarnięty w całości i dalej mam ten efekt. Możesz mi powiedzieć, jak na kompie sprawdzasz korekcje wtrysków? :>
-
Alternator m57
Koszty eksploatacji włącznie z m.in. regulatorem, szczotkami, mostkiem to maks 400 zł (Valeo). Robocizna jak sam nie masz jak to około 100-200 zł i masz nowy alternator.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Ech... Odpuść kolego temat.... Tak z innej, ale tej samej w sumie beczki - zastanawiam się, czy mogą mieć wpływ na ten dźwięk poduszki. Efekt słychać najlepiej od dołu - nacisk silnika na gumę. Słychać na zimnym - guma również ma temperaturę pracy - zimna jest twarda, "ciepła" robi się plastyczna.
-
e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku
Kolega pisze to z doświadczenia czy strzela ? Ja to już naprawiałem i jestem pewien , Łożyskowanie na wiskoza jest walnięte na 100% W tym przypadku mylisz się - odgłosu nie masz z przodu silnika - masz go od dołu. Pompa wspomagania znajduje się na górze - zdjęty pasek i nie ma prawa męczyć się, tak? Wiskoza - pompa wody - jak wyżej.
-
[E39 5XX] Obejma stabilizatora Lemforder
Nie popadajmy w paranoję... Obejma to jedynie "trzymadło" dla dwóch śrub. Według mnie nie ma sensu szukać czegokolwiek w tym przypadku, byleby miało na opakowaniu znaczek Lemfordera. http://allegro.pl/bmw-e39-2-0-2-3-2-5-2-8-3-0-uchwyt-stabilizatora-i5217266351.html i tyle w tym temacie. http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/1091989-kablak-mocujacy-stabilizator
-
błąd układu pompy rozdzielaczowej m57
Czyli tak, jak pisałem wyżej odnośnie tego błędu. Natomiast do problemu świec - sprawdź przekaźnik.