Treść opublikowana przez legrooch
-
Czy warto lać droższą ropę? 530d
Według mnie warto lać paliwo z miejsca, gdzie się szybko zmienia.
-
[E39] 530D - spadek temperatury po wyłaczeniu "auto"
Sęk w tym, że optycznie spada z np. 90'C na 75'C. O długość niebieskiego pola się potrafi zdarzyć. Tzn w sytuacji, gdy temperatura bez nadmuchu dojdzie do pionu i włączę auto - wtedy potrafi tak spaść. Im dłuższa nazwa, tym mniej spada aż do wyeliminowania problemu.
-
[E39] 530D - spadek temperatury po wyłaczeniu "auto"
Nikt nie ma pomysłu? :)
-
[E39] 530D - spadek temperatury po wyłaczeniu "auto"
Witam, od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie jeżeli po odpaleniu samochodu (szczególnie widoczne teraz, gdy jest chłodniej) przestawię poziom nawiewu na klimatroniku na 2-4 kreski, samochód nagrzewa się normalnie i szybko. Po naciśnięciu "auto" po kilkunastu sekundach widać spadek temperatury na zegarze. Jeżeli znów zmniejszę siłę nawiewu - znów temperatura wraca do normy. Stabilizuje się to po około 15 kilometrach. I teraz tak - gdyby to był termostat, to o ile wiem włączenie klimatronika nie wpływałoby na tempo nagrzania płynu. Więc co za cholerstwo to może być? Leszek
-
530d Wymiana termostatu
Mam automat i nie mam termostatu EGR :)
-
Jak rozpoznać obudowe i ramkę lusterka?
O tym właśnie też myślałem. Mniej zachodu by było, jakby się udało je tylko podmienić, ale sam się tym zajmę. Zrobię różowe ;)
-
Jak rozpoznać obudowe i ramkę lusterka?
arturo ==> Niby tryśnięcie to też pomysł, ale jakoś sporo zachodu za gówniany czarny trójkącik w drzwi :) No i jeszcze spasować pod shadowline...
-
Jak rozpoznać obudowe i ramkę lusterka?
Jest możliwość zakupienia osobno samego trójkącika do okna? U mnie to aluminium dostało purchli i bym wymienił, a nie ma sensu wymiana całości :/
-
Nie róno pracujacy silnik e39 525d
Ja bym mógł tu jeszcze postawić na regulator ciśnienia na listwie. Może to ustrojstwo daje nierównomierne ciśnienie i sterownik dostaje fioła? Oczywiście odrzucając tu kwestię falowania przez osprzęt silnika, który tylko sprawia wrażenie całości.
-
bmw e39 530d czyszcznie zaworów egr
Sprawdź pod kolektorem od tej strony, czy nie masz tam elektrozaworu od klapek. http://realoem.com/bmw/diagrams/v/i/128.png
-
bmw e39 530d czyszcznie zaworów egr
Może być od EGR, eletrozaworu sterowania klapkami w kolektorze lub poduszek silnika.
-
3.0d 184 km padła pompa cr i wtryskiwacze...
Obserwuję wątek, obserwuję i wreszcie coś napiszę. A skończy się na regulatorze ciśnienia tak czuję :)
-
[E39] 5xx - Xenony
Wybyłem, kupiłem, wymieniłem :) U mnie jest przekręcany prąd o około 15', później zdjęcie gumy, przekręcenie plastikowej nakładki na ksenon i wymiana żarówki.
-
[E39] 5xx - Xenony
Jeszcze jedno - jest jakaś róznica między numeracją 53500 a 66240, czy to tylko oznaczenia wewnętrzne producenta?
-
[E39] 5xx - Xenony
Ok, już zamieniłem miejscami i na sto procent żarnik. Rzeczywiście banał, a browarek to po powrocie z nowymi żarnikami :)
-
[E39] 5xx - Xenony
Witam, pierwszy raz będę dłubał przy żarnikach, bo padają (różowe). Nie dotykałem się nigdy do elektryki, zawsze mechanika. 1) czy zakup xenonów D2S wystarczy? Trzonek ma oznaczenie P32d-2, barwa 4150K, 35W 12V. 2) jak się zachować przy wymianie? Rozpięcie aku i coś jeszcze? Jestem trochę z dala od TISa itd, stąd wątek na forum. Dzięki za info Leszek
-
EXX Temat na wp.pl
To ja offtopowo odpowiem. Volvo Ludzie, na południu Warszawy wszelkie osoby w takich samochodach to zabójcy, a raczej samobójcy. Wyrobiłem sobie aż kretyński nawyk, że widząc najzwyczajniej w świecie jadące Volvo: a) omijam/wyprzedzam w miarę możliwości jak najbardziej skrajnym pasem b) zwracam uwagę na twarz kierowcy c) obserwuję pojazd we wstecznym jeszcze długo Kojarzę tylko jedną osobę poruszającą się samochodem tej marki normalnie. Może i jest to jakiś stereotyp, ale powaga - widząc Volvo analizuję pierdyliard rzeczy nawet widząc je jadące prawidłowo.
-
EXX Temat na wp.pl
BMW, kolor niebieski, E39... Pasuje :D
-
530D gaśnie po dodaniu gazu.. obie pompki nowe..
1260 to błąd regulatora ciśnienia na pompie CR i to on będzie szwankować z gaśnięciem - nie trzyma na listwie ciśnienia łatwe do sprawdzenia podczas jazdy z INPA. Reszta jak to napisał ar_w to bełkot i tu nie pomogę.
-
BMW E 39 520 d tłumik drgan
Jeżeli chcesz każdorazowo po odbiorze lub kilkuset kilometrach znów zmieniać koło, to bierz zamiennik. Nikt z forum normalnie myślący nie da porady, że może jednak zamiennik. Corteco kosztuje 600zł. http://www.czescidobmw.pl/Kolo-pasowe/Kolo-pasowe-Corteco/Freudenberg,2514.html
-
BMW E 39 520 d tłumik drgan
Koło to około 800-1000zł (zależnie od miejsca zakupu). Czas naprawy to własnoręcznie około 20-30 minut jak się wie co i jak.
-
bmw e39 530d czyszcznie zaworów egr
Sprawdzenie EGRa jest banalne (pod katem otwierania tłoczka) - wpinamy wezyk tak, jak byl i ciagniemy powietrze. Powinien sie otworzyc ladnie.
-
Masa błędów, pomocy. 530d
Formalnie, to nie mam pojęcia jak go wyczyścić. Ciśnienie + najpierw odleżyny w ropie? Tak czy inaczej jakikolwiek syf z układu paliwowego nie może ruszyć dalej (wtryski itp)
-
[E39 530dA] wyciek płynu chłodzącego?
Dodatkowo leca piksele w osprzęcie, ale to już detal :) Brzydko wygląda też kierownica. Albo czymś wysmarowana, albo robiona.
-
Masa błędów, pomocy. 530d
No wiesz, mi Statoil pociągnął progówkę 3,8 oraz zatarł pompę CR + regulator po jednym ciśnieniu :> Poszukaj w historii forum jak chcesz :) Rozrząd też robiłem w całości, więc masz nieźle :)