Treść opublikowana przez legrooch
-
530dA - kilka problemów (elektrozawory, wydajność, węże)
EGR sprawdzałem podciśnieniem (zaciągnięciem) o się otwiera i zamyka dosyć łatwo. Tzn ręcznie się nie ruszy, tylko zasysając porządnie. Skąd wiadomo, co się mieści w normie, a co nie z podanych danych? Tzn, skąd mogę się dowiedzieć, że air-mass i charge-pressure powinien wynosić tyle i tyle? Co do elektrozaworu - po przyjrzeniu się mu stwierdzam, że ten czerwono-czarny wąż z niego wychodzi pod silnik. drugi koniec elektro wchodzi do tego trójnika/czwórnika. Jeżeli jest on rzeczywiście związany z poduchą silnika, to wie ktoś o co z nim chodzi? Do czego służy?
-
530dA - kilka problemów (elektrozawory, wydajność, węże)
Więc tak: mój kolektor nie posiada tej "trąbki", nie posiadam klap, elektrozawór istnieje. Odłączyć, czy zrobić coś innego? Jeżeli mam 530d z 1/1999, kolektor nie ma klapek i ma elektrozawór, to znaczy, że już była robiona podmianka? Przy okazji na kolektorze mam kilka partyzanckich śrub, a więc coś było kiedyś grzebane przez jakąś psitę... Wszystkie elektro mam oryginalne Pierburga.
-
530dA - kilka problemów (elektrozawory, wydajność, węże)
Dzięki za odpowiedzi. 1) Wężyk do poduchy do wymiany tak czy inaczej. Przynajmniej wiem już do czego :) 2) Dwa elektro do EGR i turbiny mam takie: http://img20.imageshack.us/img20/9233/elektrozaworturbinaegr.jpg Obok elektro EGR dosłownie 5-10 cm obok bliżej grodzi kierowcy na tej samej wysokości znajduje się taki jak poniżej. Czy może on być od poduchy właśnie? http://img221.imageshack.us/img221/1695/elektrozaworinnyuxw.jpg 3) Co może być przyczyną zbyt dużego ciśnienia? Co oznacza u Ciebie przepływka w odniesieniu do układu powietrznego? Właśnie elektrozawór turbiny? Według Rogera-Nysa miał on być właśnie problematyczny, ale wymiana nic nie dała. 4) Czujnik impulsu wałka powinien również coś gdzieś pokazać w takim razie. Gdzie mam tego szukać? Błędów brak, które opcje w INPA/DIS mogą mi to wskazać?
-
Montaż silnika 3.0D z e90 231KM do e39
Czekam z niecierpliwością na koniec prac :) Powodzenia i informuj o postępach. W końcu to już ponad rok minął :)
-
530dA - kilka problemów (elektrozawory, wydajność, węże)
Witam serdecznie, mam kilka nieścisłości w swojej wiedzy o stanie mojej Buni. 1) elektrozawór od EGR prowadzi również do trójnika z prawej strony. W tym trójniku stacjonuje również jeden wąż czarno-czerwony, który nurkuje pod silnik. Gdzie on prowadzi? Nie mam jak sprawdzić obecnie, a muszę go chyba wymienić, tylko dobrze by było wiedzieć za co odpowiada i jak bardzo się wije jeszcze gdzieś dalej (długość....). Nie mogę znaleźć tego na realoem.com 2) z lewej strony silnika mam elektrozawór od turbo, z prawej mam elektrozawór od EGR, za tym elektrozaworem od EGR mam trzeci, którego również nie mogę zlokalizować na realoem.com. Za co on odpowiada? Jest inny, niż te od turbo i EGR 3) od INPA otrzymuję błąd 7728 Charge-air pressure control or charge-air pressure actuator Error occured 1. times at: Engine speed 2822.18 1/min Coolant temperature 85.27 Grad C Einspritzmenge 53.76 mm^3 Boost pressure 2464.00 mbar Fehler aufgetreten bei 219980.00 km Wymieniałem elektrozawór od turbiny, smarowałem cięgno (gruszkę). Wymieniłem komplet węży. Czyściłem EGR (sprawny). Co jest tego jeszcze przyczyną? INPA pokazuje: http://img11.imageshack.us/img11/984/silnikru.jpg 4) Na zimno silnik dosyć szybko łapie (trzeci cykl?) Po rozgrzaniu się czas od zakręcenia do załapania jest z dwa razy dłuższy. Sądziłem według informacji, że mogą za to odpowiadać lejące wtryski. Zrobiłem diagnostykę INPA i DIS, z czego DIS poinformował o ich stanie w normie. INPA pokazuje to tak: http://img713.imageshack.us/img713/2066/wtryski.jpg Co jeszcze może wpływać na problem? Dzięki za ewentualne odpowiedzi.... Pozdrawiam Leszek
-
Instalacja DIS na Vmware
Problem powodowała instalacja VMware. Po reinstalce maszyna zaczęła się z marszu pingować z hostem. Wszystko wygląda ok. Nie wiem jednej rzeczy: - komunikację z samochodem po kablu USB uzyskałem na Fisterze z włączonym vm. Czy to jest ok? Przy próbach testów pojawiają mi się błędy bodajże 200.199 albo 200.99, teraz nie kojarzę dokładnie - mam je na drugim kompie. Reszta pytań chyba na osobny wątek, bo ponoć w DIS można sprawdzić i porównać na bieżąco np. wtryski obecnie z domyślnymi wartościami?
-
Instalacja DIS na Vmware
Ok, dzięki wielkie. Kurcze, kończę z opisem problemów dopóki sobie nie poradzę :) Dzięki za informacje. Wczoraj miałem prawie na zmianę nieosiągalnego hosta i request timed out, więc dopóki nie ustabilizuję sieci nie bawię się konfiguracją DIS.
-
Instalacja DIS na Vmware
Odpalam na VMware 7. Z systemów do zielonych nie należę, nie łapię jednak zależności... :/ Stacja ma ustawioną konfigurację karty VMware na 192.168.68.1 Plik ediabas.ini ma ustawionego po TCP/IP remotehosta na 192.168.68.30 (to nie bierze udziału w pingowaniu). Ustawienia połączeń w VMware są zgodne z Twoimi filmami, do tego przez chwilę wczoraj podczas testów jednej z wirtualek działało (więc to nie konfiguracja hosta) Wirtualkę przerabiałem następująco: - zgodnie z filmami - nie pinguje - podczas konfiguracji toucha zmieniłem hosta - działało - później położyło się GUI po linkowaniu - po położeniu GUI ping dalej działał Tu zrobiłem nową maszynę i: - powyższe kroki nie dają mi komunikacji między kompami - stawiałem środowisko z 10 razy już od tego momentu i bez sukcesu, za to każda zmiana kończy się wysypaniem GUI (czarny ekran + root menu pod prawym). Coś źle robię? Raz jedyny komunikację uzyskałem na etapie calibrating touch screen.... Jeszcze jedno pytanie - maszyny się pingują u Ciebie z podłączonym kablem sieciowym lub połączonym Wifi, czy bez nich? Nie wiem, który routing jest lepszy. Z włączoną siecią mam Request timed out, z wyłączoną mam Destination host unreachable.
-
Instalacja DIS na Vmware
Ano właśnie tego się spodziewałem :) Czyli ustawienie karty a rebuild jądra nie mają nic wspólnego? Można to tak po prostu zmieniać bez relinkowania? Komunikacja między hostem a wirtualką powinna się odbywać bez potrzeby ifhsrv32, prawda?
-
Instalacja DIS na Vmware
nerwus i reszta bandy - pomóżcie.... :) DIS 44 (ale i w 53 to samo) Po instalacji i aktywacji DISa muszę przełączyć się na konsolę i z poziomu scoadmina zmodyfikować konfigurację karty sieciowej, aby z lapkiem się widziała (tzn usuń, dodaj + adresacja). Po tej operacji mam już komunikację, jednak nie mogę odpalić trybu GUI (Ctrl+ALT+F2). Ekran jest czarny, po przytrzymaniu prawego myszy wyświetla mi się menu kontekstowe ("Root menu"), gdzie po odpaleniu "New window" mam nowy terminal. Jak uruchomić GUI DISa oraz w takim stanie, aby samo zawsze startowało jako główne okno? I jak zmienić język DIS z niemieckiego na angielski? :) Pozdrawiam Leszek
-
[E39] Modyfikacja zestawu audio
Witam, posiadam radio Business, zmieniarkę oraz brak wzmacniacza. Chciałbym dokonać zmiany audio na to wielogłośnikowe (z DSP). Czego powinienem szukać? Nie chodzi o koszt, a to, co powinienem skompletować. Na bank wzmacniacz. Głośniki od M5 będą ok touring? Z listy części na realoem za dużo nie widzę... Pozdrawiam Leszek
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
Dobra, wykonana praca :) Wszystko fajnie, był problem z założeniem kolektora dolotowego (lewe ręce), ale się udało :) Chodzi lepiej, zobaczymy, czy powtórzy się odcięcie. Pytanie - odłączyłem + akumulatora od kolektora. Teraz po podpięciu Inpą pod komputer i wejściu w zegary wali błędami. Czy z komputerem trzeba coś jeszcze zrobić?
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
Planuję w niedzielę czyszczenie kompleksowe całości związanej z turbiną i EGR. Czy żeby wyczyścić kolektor dolotowy i resztę elementów włącznie z filterkami będę potrzebować jakiegoś specjalistycznego klucza? Mam torxy w formie patyków, nie mam nasadek. Mogę na to trafić podczas prac? Czy wystarczy klasyczny zestaw nasadek na zwykłe śruby + przedłużka + ampule?