Skocz do zawartości

[e39] 530dA Dymi na niebiesko i bierze olej


bartei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że zaczęło mi dymic rano na.niebieski kolor i to dość mocno, po jakims czasie przestaje, dymj również jak zaczynam przyspieszać i to dość mocno a na postoju tylko delikatnie a nawet prawie w ogóle. Sprawdziłem ostatnio stan i na 8 tys km wzięła prawie caly stan z bagnetu :/ narazie zamierzam wymienić odme bo nie wiem w jakim jest stanie ale obawiam sie ze to cos więcwięcej :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może turbo puszczać olej.

Zaglądnij w dolot, zobacz co tam się dzieje, jak olej kapie, płynie i jest do dużo, to możliwe że uszczelnienia dmuchawki nie wyrabiają.

Ale tak jak mówisz, zacznij od odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W benzynie są jeszcze 4 przewody odmy. Lubią parcieć z wiekiem i mogą Ci się pokruszyć przy odpinaniu odmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynie są jeszcze 4 przewody odmy. Lubią parcieć z wiekiem i mogą Ci się pokruszyć przy odpinaniu odmy.

WTF? Trolowanie? W dieselu (tak - kolega ma 530d!) jest jako odpowietrzenie element w formie filtru i obudowy schowany pod pokrywą filtra powietrza. Nie ma rozwiązań jak w benzynie w postaci zewnętrznego zaworu regulacji ciśnienia.

Czytamy, w jakim temacie pomagamy, a nie w błąd wprowadzamy!

 

Dzisiaj zamówiłem odme Vaico kompletną, obudowa filtr uszczelki, czy coś jeszcze jest potrzebne ? jakieś przewody gumowe ?

Jako odmę rozumiesz filtr + obudowę + uszczelki? Wystarczy. Lepszym rozwiązaniem by był separator, ale ok - na tym też pojeździsz. Tylko pamiętaj, że masz coś takiego jak filtr, który się przytykać będzie z czasem.

Wytrzyj odpływ z odmy do turbo, a po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów sprawdź, czy dalej kopci. Wtedy czeka Cię raczej turbo. Albo *tfu tfu* najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wczoraj nową odmę, dzisiaj rano odpalając auto nie zauważyłem niebieskiego dymu ale trudno określić przez pogodę jaka panuje. Zauważyłem, że tak jak by spadło spalanie, wcześniej jadąc na prostej drodze ok 100km/h ekonomizer pokazywał ok 6litrów teraz jest to przedział 4-6 litrów :) Co do samej odmy to ogólnie nie polecam i teraz bym już nie kupił zamiennika Vaico, niestety otwory muszą być tutaj spasowane idealnie ze względu na miedziane wkładki z gwintem do przykręcenia pokrywy gdzie łatwo zerwać gwint a pokrywie tej brakuje po kilka milimetrów przez co niestety swoje gwinty pokaleczyłem i teraz poszukuje tych miedzianych wkładek :( . P.S moja chyba nie była nigdy wymieniana a na pewno nie pokrywa która była z 2001r a sam filtr był twardy i mega spuchnięty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem bardzo ciekawski i lubię coś czasem popsuć, postanowiłem dziś sprawdzić z czego jest zbudowana pokrywa odmy i potraktowałem ją MŁOTKIEM :mrgreen: Ku mojemu zdziwieniu nie ma tam żadnej membrany chyba, że membraną nazwać tą okrągłą gumę na sprężynie chociaż z tego co wiem to membrana wygląda trochę inaczej. W kanale łączącym oba, że tak to nazwę zbiorniki nic nie ma ! Wymiana obudowy ze względu na jakąś membranę to po prostu bujda i nie potrzebny wydatek. Chętnię wrzucę zdjęcia tylko nie wiem na jaki serwer teraz je wrzucać ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Po prostu wkładkę filtrującą zastąpiłeś separatorem niewymiennym, nie pamiętam jak w e39, ale poliftowe e46 miały już taki plastikowy separator, który w obie strony jest zamienny ze zwykłą wkładką.

Tyle że mój z regularnie zmienianą wkładką puszczał odmą mniej oliwy jak ten z separatorem.

Zasadniczo te paredziesiąt złotych raz na dwie wymiany oleju nie są aż tak wielkim wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.