Skocz do zawartości

yoshimura01

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yoshimura01

  1. Jak na ciepłym są problemy to będzie czujnik położenia wałka rozrządu [najprawdopodobniej ssący].
  2. Zużyte poduszki skrzyni biegów. Może masz shortshifter... Koło dwumasowe.
  3. Jest to objaw wydmuchniętej uszczelki pod głowicą/ pękniętej głowicy lub bloku. Do tego na bagnecie będzie to samo. Przy odkręceniu korka płynu chłodniczego będą wydobywać się pęcherzyki powietrza. Bierz się za to bo niebawem będzie awaria silnika.
  4. Najprawdopodobniej padła pompka. Sprawdź multimetrem czy dochodzi napięcie na wtyczkę przy włączaniu manetki. Powinno rosnąć i zatrzymać się na 12V. Jeśli nie to coś nie tak z wiązką.
  5. A to w nich nie ma znaczników na wałkach i kołach rozrządu??
  6. yoshimura01 odpowiedział(a) na wwwrona temat w E46
    Gałka trzyma się na 4 zatrzaski zaraz u podstawy. Zatrzaski wchodzą w rowek na dźwigni wybieraka + od góry jest klin. Tak jak koledzy radzą trzeba to cholernie mocno szarpnąć żeby wyskoczyło. Jeśli nie pójdzie to spróbuj najmniejszym śrubokrętem płaskim "wślizgnąć się" pod zatrzask od dołu i go odchylić... może pójdzie łatwiej. Pozdr http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/cb1160c6.jpg
  7. yoshimura01 odpowiedział(a) na Myga temat w E46
    Tutaj można co nieco znaleźć viewtopic.php?t=50504&postdays=0&postorder=asc&start=60
  8. w prawdzie nie NOWE, ale jak nowe :wink:
  9. tak jak był wcześniej! To zaznacza się kredą i gra :wink:
  10. Jeżeli jesteś pewien, że sprzęgło na 100% będzie do wymiany to szarpanie/drgawki są spowodowane: - zapowietrzonym układem hydraulicznym sprzęgła - wychłostane poduszki skrzyni biegów [drgania przenoszą się na pedał sprzęgła] - zaolejone okładziny tarczy - skrzywiona tarcza docisku - łożysko dociskowe nie pracuje płynnie [tj szarpie] - osłabione tłumiki drgań skrętnych koła zamachowego Jak widzisz jest tego troche i tak naprawdę trzeba to naocznie zdiagnozować. Powodzenia.
  11. yoshimura01 odpowiedział(a) na fornal temat w E46
    Czyli happy end :clap: dałeś ten smar na śruby przy dokręcaniu??
  12. generalnie chodzi o to aby nie objawiało podobnych tendencji:
  13. yoshimura01 odpowiedział(a) na Brodi temat w E46
    Nie wchodząc w niepotrzebne kłótnie sugeruję zajrzeć na stronę 160 "Sam naprawiam E46" tam jest to wszystko o czym poprawnie napisali H_A_R_T i jceel.
  14. Jakiś główny przekaźnik zasilania... co najciekawsze to nie widzę go w wykazie przekaźników...
  15. No z tymi nakrętkami generalnie jest masakra! Dla M47 potrzebowałem drobnozwojowej 12tki i jakimś cudem TYLKO JEDEN kolega taką miał gdzieś w szperaczu... a w żadnym sklepie takiego czegoś nie mogłem dostać. Także od razu sobie sprawdź jaki masz tam gwint, żeby nie było niespodzianek. Pozdr,
  16. Zapytałem o AQ ponieważ przy jego odpięciu na dłużej niż 15min resetują się niektóre ustawienia w aucie np wskazania spalania zaczynają na nowo być obliczane i stąd wysokie wartości, które się stabilizują po dłuższym dystansie. Czyli pozostaje kodowanie za pomocą DISa [iNPA też chyba to obsłuży ???? koledzy proszę o potwierdzenie].
  17. O tutaj piękny sprzęt do demontażu: Czyli tak jak już wspominaliśmy wcześniej należałoby najpierw zdemontować wtyczkę z głowicy wtryskiwacza i dalej już udarem działać.
  18. Możesz przez świece lać olej. Demontowałem w M47. A nie próbowałeś zdjąć klamry z wtyczką i dzięki temu zostać się do gwintu?? Tak czy siak inaczej nie wyjdą poza użyciem większej siły niż ta która je tam trzyma. Nie wierzę że to jedyny sposób na demontaż wtryskiwaczy w M47N: Co do tego mojego urządzenia do demontażu to wygląda tak: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/4538ecec.jpg
  19. yoshimura01 odpowiedział(a) na kzk21 temat w E46
    Heh widzę że to samo co i u mnie! Ja też dorabiałem pin masy i jak do tej pory wszystko jest w porządku! Nie ma co się ładować w koszty jak już jest ok :cool2:
  20. yoshimura01 odpowiedział(a) na fornal temat w E46
    Mody to dobry pomysł, ale kolega napisał że śruba już mu "płynie" :|
  21. nie pamiętam, ale bardzo możliwe :wink:
  22. Mogłeś zrobić próbę olejową a nie od razu ściągać "czapke"...
  23. yoshimura01 odpowiedział(a) na fornal temat w E46
    Ja to samo robie i zawsze śruby są w idelanym stanie no i nie pojawia się rdza na gwintach. Do tego dokręcanie i odkręcanie śrub należy wykonywać po przekątnych. Pozdr
  24. Zwiększ masę udarową. Mnie dopiero zadziałało 10kg :twisted:
  25. Odpinałeś akumulator??

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.