Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d końcówka wydechu
Panowie! Kolega zapytał o sposób/technikę wykonania takiej rzeźby... a o gustach się oczywiście nie dyskutuje.
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
no chciałbym napisać coś bardziej optymistycznego... to może poszukaj jakiejś dziury w dolocie! Może tłumik szmerów ssania się ześlizgnął z dzwonu ssącego [i dalej]. Może rury IC gdzieś pęknięte.
-
320d końcówka wydechu
Ja być obciął fajkę i zostawił z 1-1,5cm do nałożenia nowej. Nową też bym obciął, ale po domierzeniu ile ma wystawać poza obrys zderzaka. Jak już będziesz miał wymiar to potraktuj warkoczykiem spawu i będzie grało. Tylko nie wiem jak będzie z czystością tych końcówek... bo jest to typ 1-2 czyli z 1ynki walą spaliny i będą Ci zasmradzać te dwie końcówki ozdobne...
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Jak tylko odpali to dasz rade bez problemu :cool2: Filtr w aluminiowej puszcze pod progiem kierowcy [pod plastikową osłoną].
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Zgadza się! Ale ciekawi mnie jaki byłby odczyt ciśnienia z magistrali CR przed i po wymianie. Masz zamiar podpiąć pod komputer??
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Zależy w jakim stanie dojechałeś na stację, tzn czy już dawno na rezerwie i już na oparach. Nie podejrzewam Cię o to, ale czasami się zdarzy że się pomylimy przy wyborze pistoletu z np benzyną. Jeżeli wcześniej tam tankowałeś i do tej pory nie odczuwałeś żadnych negatywnych akcji to może faktycznie coś rozcieńczyli... Ty masz M47 czy M47N?? -------------------------------------- EDIT: Trochę się spóźniłem z wypowiedzią powyżej. Wymień filtr paliwa bo Ci zblokowało przepływ do pompy.
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
IC, zawór AGR, kolektor ssący [z MAP sensorem] w celu usunięcia "zapiekanki". Ale jeżeli mówisz o takiej masakrze za Twoim autem to ja raczej skłaniałbym się ku lejącym wtryskiwaczom.
-
323i salon,po odkreceniu korka oleju silnik gwizdze??
tak
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
A ja dodam, że mgła olejowa smaruje trzonek zaworu przy tulejce dzięki czemu nie ulegnie on zatarciu :wink:
-
323i salon,po odkreceniu korka oleju silnik gwizdze??
Chodziło o śladowe ilości przedmuchanych produktów spalania między tłokiem[pierścieniami] a cylindrem. H_A_R_T przecież wiesz o co "kaman" :wink: :8)
-
323i salon,po odkreceniu korka oleju silnik gwizdze??
ODMA to produkty pochodzące z przedmuchów ze skrzynie korbowej czyli olej, gazy spalinowe z komory spalania i mgła olejowa. Oil separator to urządzenie odpowietrzające czyli separujące w/w produkty.
-
320d -Elektrozawór czy adaptacja ?? Wiadomo było :) Pomóźcie
najprościej tłumacząc... w starych komputerach żeby wstawić jakiś nowy sprzęt wymagane było aby wgrać także sterowniki nowego urządzenia żeby działało poprawnie... to samo dotyczy przepływki. Adaptacja=zaprogramowanie :cool2:
-
320D m47 błędy z inpy
Mam ten sam! no i przepłaciłem :roll2:
-
320Ci Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędów
No to gitara gra :dance: pozdrawiam,
-
320D m47 błędy z inpy
Ja kupiłem multimetr w praktikerze za 17,50zł i też działa :wink: Jeżeli do amatorskich i bardzo rzadkich prac to weź nawet sobie elektrozaworki do marketu czy sklepu i w ramach sprawdzenia urządzenia [multimetru] czy dobrze wskazuje zmierz opór zaworków i powiedz, że jeszcze się musisz zastanowić nad wyborem, a dane z pomiaru zapamiętaj :cool2:
-
320D m47 błędy z inpy
Sokra dobrze gada! Polać mu! :cool2: Również dzięki temu nie będzie działać na niego niszczycielska temperatura panująca w tamtych rejonach :8) http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/d8cc8f3a.jpg pozdr,
-
323i salon,po odkreceniu korka oleju silnik gwizdze??
W 100% zgadzam się z silbergrau.
-
320Ci Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędów
Oczywiście że świece będą miały wpływ na odczyty lambdy. Awaria cewki... bardzo rzadko. Sprawdzałeś może współczynnik AFR??
-
320D m47 błędy z inpy
Nie musisz jechać do elektryka i płacić za 30 sekund sprawdzenia! Jak masz multimetr [nawet najprostszy] to Cię poprowadzę co i jak trzeba zrobić. Wężyki- oryginalnie mają 3,5/7mm średnicy wew/zew. Ja do siebie kupiłem niebieskie SAMCO 4mm, ale możesz śmiało brać te 3mm żeby były mega opięte na króćcach. Ważne żeby układ był szczelny. Długości wężyków to po prostu kopie oryginałów tj ściągasz ori i docinasz nowy pod wymiar starego [pod kątem 90'] i montujesz. Do wymiany wszystkich wężyków podciśnieniowych tj: EGR, turbiny i żaluzji chłodnicy wystarczy 3 metry. Pozdrawiam,
-
320D m47 błędy z inpy
maciek1987 na razie sobie sprawdź czy te membranki są zanieczyszczone, oraz opór cewki elektrozaworów 14-20 Om [przy "zdrowym" wynosi 16,8 Om]. Do tego wymień sobie wszystkie wężyki podciśnienia najlepiej na sportowe SAMCO. Jeżeli po tym nadal będziesz odczuwał deficyt mocy to dopiero wymień sobie N75 i N18. Poza tym samodiagnoza nie wypluła żadnego błędu odnoszącego się do błędnego sterowania doładowaniem. Pozdrawiam,
-
320i swap na 2.8i
Mówisz także o kole zamachowym?? Jaka szpera [%]??
-
330xd Spore dymienie i brak mocy... HELP ME ??
No właśnie to jest obejma typu V-Clamp, V-Band np http://www.clampco.com/products/images/V-Band%20Clamps%202.jpg ... u nas jest ona nieco archaiczna, ale to ten typ. Tylko właśnie zastanawiało mnie jak ona mogła "puścić". No ale najważniejsze, że już wszystko OK. :cool2: pozdr,
-
330xd wymiana żarówki przeciwmgielnej
nie rozumiem dlaczego mnie zacytowałeś? :worried:
-
320d 136km - wtryskiwacz
Jeżeli po wymianie będzie ciągle wyciek to wymieniłbym podkładki pierścienia przelewowego, oraz mocno dokręcił jego śrubę i nakrętkę przewodu wysokiego ciśnienia pompy wtryskowej.
-
320Ci Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędów
coś te lambdy Ci straszliwie poszalały! Sprawdź czy nie masz nieszczelności w układzie wydechowym.