Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d bicie po lewej stronie
Nie pogięliście tarcz hamulcowych??
-
320i Jakie świece
Takie jak szły w oryginale. Można też by się pokusić o "chłodniejsze" irydowe.
-
320d termostat
Z prawej strony pod chłodnicą jest niebieski/zielony plastikowy korek spustowym... oczywiście patrząc od strony maski.
-
320d - brak mocy - fachowa diagnostyka M47
Zapieczone kierownice zmiennej geometrii, nieszczelność vacum i dolotu, zanieczyszczony MAP sensor, przekłamująca przepływka. Zawory N75 są po 98zł na allegro, więc BARDZO przepłaciłeś :|
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Zapieczone kierownice zmiennej geometrii, nieszczelność vacum i dolotu, zanieczyszczony MAP sensor, przekłamująca przepływka.
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
Hej, to w końcu masz webasto [piecyk spalinowy], czy elektryczny podgrzewacz płynu?? Bo jeśli to drugie to tutaj jest przyczyna skaczących obrotów silnika i jest to jak najbardziej normalne w obecnych warynkach [- tem].
-
320d śnieżne zabawy
Te auta są wyposażone w haldex????
-
328Ci Spadające obroty i poszarpywanie
Tak
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
najczęściej jest to uderzanie o wspornik za skrzynia biegów.
-
320d podwyzszone obroty silnika
no to masz odpowiedź :wink:
-
320d podwyzszone obroty silnika
a masz elektryczny podgrzewacz czy webasto??
-
320d śnieżne zabawy
Za bardzo obciążasz silnik kiedy jest zimny. A kiedy jest zimny olej jest znacznie gęstszy! Gęsty olej nie smaruje optymalnie łożyskowania turbiny przez co ulega ono zatarciu i w efekcie mamy dmuchawkę do roboty. Dotyczy to także panewek, pompy oleju i wszystkich elementów smarowanych olejem. Chodzi o to aby rozgrzać silnik nie przeciążając go, do optymalnej temperatury. Ja zawsze jeżdżę do 2 tys a jak tylko wskaźnik temperatury wychyli się za niebieskie pole zaczyna normalną jazdę. U mnie zakres dogrzewania przy "spacerowym" stylu jazdy to ok 4km.
-
320d 136KM po zgaszeniu nie chce odpalić
a sprawdzałeś czy nie cofa powietrza w wężykach??
-
E39 dziwne odgłosy, szarpanie,drgania
najczęściej pada łożyskowanie wałka sprzęgłowego, a jest to spowodowane brakiem tłumienia drgań skrętnych od wału korbowego poprzez dwumas, tarczę i docisk. Następnie usterka postępuje przenosząc się na satelity sukcesywnie je szlifując i wyrabiając duże luzy między nimi. Kolejnym etapem jest uszkodzenie łożyska wału korbowego od strony koła zamachowego i dalej już mamy do czynienia z wykorbieniem wału na czopach głównych. A to znowu prowadzi do uszkodzenia zespołu "nogi" korbowodu i ogólnej awarii silnika.
-
320d śnieżne zabawy
Baluuu widzę bratnia dusza :lol: ja też się teraz nieźle bawię na "przygotowanych" jezdniach. Nie ma żadnego obciążenia ani mechanicznego, ani termicznego więc driftuj ile zlezie! U mnie w mieście co widzę każdego BIMERA to każdy leci bokiem jak niegrzeczny :twisted:
-
320d 136KM po zgaszeniu nie chce odpalić
A jaki stan samego filtra paliwa?? Czy widać pęcherze powietrza w wężykach zasilającym i powrotnym?? Możliwe także jest zapchanie/zanieczyszczenie się wtryskiwaczy.
-
E39 dziwne odgłosy, szarpanie,drgania
Zgadza się bonzo320i... coś się zakręciłem :roll: Zatem należy wymienić poduszki pod skrzynią biegów.
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
kerman jak tam auto jeździ?? wszystko OK??
-
2.5 Common Rail - nie pali .... Błędy INPA
Na 99,9% obstawiam pompę podprogową.
-
320d 136KM po zgaszeniu nie chce odpalić
Najprawdopodobniej tranzystor VP44 do wymiany albo zapowietrzony układ paliwowy.
-
E39 dziwne odgłosy, szarpanie,drgania
Nie muszą wyglądać na styrane, wystarczy że "zmiękną". Silnik wraz ze skrzynią biegów stanowią niejako jeden integralny element PODPARTY w trójkącie... zatem rozważyłbym także wymianę poduch silnika [oczywiście LEMFORDER]. Pozdr
-
318i 2004r. - kupuję, co wymienić?
To fakt że blokady rozrządu BARDZO ułatwiają pracę, ale to nie jest aż tak skomplikowane jak się wydaje i bez tego można sobie poradzić :wink: pozdr
-
[E39] Bialy dymek z rury wydechowej
wilgoć kondensuje się w układzie wydechowym i przez reakcje ze spalinami zaczyna parować. Nie przejmuj się :cool2:
-
turbiny nie slychac?
przede wszystki diagnoza INPĄ lub DISem w live data
-
520d E39 moc poczatkowa mała
Adaptowałeś przepływkę??