Skocz do zawartości

yoshimura01

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yoshimura01

  1. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    Tak, może.
  2. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    "lewe powietrze" to określenie odnoszące się do powietrza dostającego się do NIESZCZELNEGO obiegu najczęściej z przedziału/komory silnika. Jeśli obieg powietrza lub podciśnienia jest szczelny nie ma mowy o "lewym powietrzu".
  3. najlepszy sposób na "domowe" sprawdzenie to zagotować go w garze :wink:
  4. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    otwieraj po kolei schematy: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AL71&mospid=47634&hg=11&fg=45
  5. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    Najłatwiej to zdiagnozujemy jak nagrasz filmik z tym problemem i go nam przedstawisz, bo tak to możemy sobie gdybać niestety...
  6. yoshimura01 odpowiedział(a) na pingwin12 temat w E46
    Jakby zasysało lewe powietrze to by obrotomierz bardzo drgał i było by to widoczne i na pewno byś słyszał nierównomierną pracę silnika, a po drugie przydymiałby na czarno.
  7. yoshimura01 odpowiedział(a) na Brodi temat w E46
    Na iglicy tego korka masz dwa znaczniki i poziom musi być między nimi.
  8. Nie wiem jak jest z sondami regulacyjnymi, ale monitorujące mogą być uniwersalne.
  9. Wczoraj był identyczny wątek... Twój problem to walnięty czujnik położenia wałka rozrządu.
  10. yoshimura01 odpowiedział(a) na Brodi temat w E46
    Fotka nie wchodzi, ale najprawdopodobniej tak.
  11. yoshimura01 odpowiedział(a) na orion temat w E46
    Można też podejrzewać przy aktualnych tem elektryczny podgrzewacz wody...
  12. Aż tak porysowana, że nawet grubsze planowanie nie doprowadzi tego do porządku?? Przecież do dyspozycji mamy 2 nadwymiary... chyba że już wcześniej była obróbka. PS. cholerne klapy!!! BMW powinno wykonać ten sam "manewr" co z M3 E46 które miały wadliwe panewki!!! Wzywano właścicieli i wymieniano felerne elementy LUB całą jednostkę za free!
  13. Koledzy trzeba by było znać konkretne dane obydwu "czapek" [czyt nie rysuneczki z OEM, a szczegółowe dane producenta]. Jeżeli ktoś gdzieś w świecie wykonał taki swap i odnotował przyrosty to zapewne w takiej głowicy będą większej średnicy talerzyki zaworów, ostrzejsze wałki rozrządu i zmodyfikowane komory spalania. Jeżeli w/w cechami charakteryzuje się owa głowica w stosunku do serii to oczywiste, że przyrost będzie odczuwalny.
  14. yoshimura01 odpowiedział(a) na ruchu temat w E46
    To jest 110kW więc w tej sytuacji będzie najprawdopodobniej czujnik położenia wałka rozrządu.
  15. Tak jak sugeruje bolo73 chodzi o dłuższy czas reakcji elementów silnika na rozszerzalność temperaturową. Dlatego też silnik się dłużej dogrzewa w niskich tem.
  16. yoshimura01 odpowiedział(a) na freudall temat w E46
    - kolektor wydechowy. - uszczelkę między kolektorem wydechowym, a turbo. - uszczelki obwodu recyrkulacji spalin. - rury prowadzące obwodu EGR. - uszczelki kolektora ssącego.
  17. Rozumiem także, że dadzą nową uszczelkę pod głowicę, pokrywę zaworów i pod wtryskiwacze??
  18. 72,50zł za jedno koło... jak dla mnie w porządku.
  19. Wilgoć się kondensuje w układzie wydechowym i przy reakcji z gorącymi spalinami najzwyczajniej paruje.
  20. yoshimura01 odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w E46
    tuleje wahaczy, sworznie wahaczy.
  21. yoshimura01 odpowiedział(a) na d_ani temat w E46
    Nie przewody będą dziurawe etc tylko wypracowane o'ringi uszczelniające.
  22. Kerman, Ty oddałeś do ASO czy do zwykłego warsztatu?? Zapieczone wtryskiwacze nie puszczą! Trzeba je wyciągnąć udarowo- czyli zastosować dużą siłę żeby wyskoczyły. Do tego warsztat POWINIEN być wyposażony w klucz udarowy typu "T" z dodatkową masą udarową. No pięknie jak Ci jeszcze rozpierniczą wtryskiwacz to już będzie kropka nad "i"...
  23. Tak, Kolega HoodY aktualnie naprawia vanos : viewtopic.php?f=69&t=136717
  24. Cześć Kerman, przy awarii/wyrwaniu klap koniecznym jest zdemontowanie głowicy i sprawdzanie wszystkiego po kolei: gładzie cylindrów, tłoki, pierścienie, komory spalania, zawory i ich prowadniki i ewentualnej ich wymiany na nowe. Generalnie dużo roboty! dużo kasy... nit urwanej klapy mógł rzeczywiście się wbić w tłok, porysować ścianki cylindra, zostać rozkruszony i w ten sposób zniszczyć pierścienie tłokowe i gładzie cylindra, zablokować zawór/ory, ale mógł również przedostając się do sekcji wydechowej zniszczyć wirnik turbiny. Powodzenia w naprawie i daj znać jak poszło. Pozdrawiam, PS. sprawdzą Ci wirnik turbiny i kompresję cylindrów po naprawie??
  25. yoshimura01 odpowiedział(a) na d_ani temat w E46
    Wężami prowadzenia oleju do maglownicy. Na pewno to zobaczysz jak wejdziesz pod auto magiel będzie mokry czerwonym/różowym olejkiem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.