Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d 136KM kilka pytań
Tak, może.
-
320d 136KM kilka pytań
"lewe powietrze" to określenie odnoszące się do powietrza dostającego się do NIESZCZELNEGO obiegu najczęściej z przedziału/komory silnika. Jeśli obieg powietrza lub podciśnienia jest szczelny nie ma mowy o "lewym powietrzu".
-
320D Problem z temperatura wewnatrz
najlepszy sposób na "domowe" sprawdzenie to zagotować go w garze :wink:
-
320d 136KM kilka pytań
otwieraj po kolei schematy: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AL71&mospid=47634&hg=11&fg=45
-
320d 136KM kilka pytań
Najłatwiej to zdiagnozujemy jak nagrasz filmik z tym problemem i go nam przedstawisz, bo tak to możemy sobie gdybać niestety...
-
320d 136KM kilka pytań
Jakby zasysało lewe powietrze to by obrotomierz bardzo drgał i było by to widoczne i na pewno byś słyszał nierównomierną pracę silnika, a po drugie przydymiałby na czarno.
-
320d - od czego jest ten korek
Na iglicy tego korka masz dwa znaczniki i poziom musi być między nimi.
-
328i - Czy uniwersalna sonda lambda może być w e46 M52???
Nie wiem jak jest z sondami regulacyjnymi, ale monitorujące mogą być uniwersalne.
-
320d-150km, odpalanie na ciepłym silniku.
Wczoraj był identyczny wątek... Twój problem to walnięty czujnik położenia wałka rozrządu.
-
320d - od czego jest ten korek
Fotka nie wchodzi, ale najprawdopodobniej tak.
-
320d falujace obroty
Można też podejrzewać przy aktualnych tem elektryczny podgrzewacz wody...
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Aż tak porysowana, że nawet grubsze planowanie nie doprowadzi tego do porządku?? Przecież do dyspozycji mamy 2 nadwymiary... chyba że już wcześniej była obróbka. PS. cholerne klapy!!! BMW powinno wykonać ten sam "manewr" co z M3 E46 które miały wadliwe panewki!!! Wzywano właścicieli i wymieniano felerne elementy LUB całą jednostkę za free!
-
[E46] SWAP kolektora z M54 do M52 (Przyrost mocy)
Koledzy trzeba by było znać konkretne dane obydwu "czapek" [czyt nie rysuneczki z OEM, a szczegółowe dane producenta]. Jeżeli ktoś gdzieś w świecie wykonał taki swap i odnotował przyrosty to zapewne w takiej głowicy będą większej średnicy talerzyki zaworów, ostrzejsze wałki rozrządu i zmodyfikowane komory spalania. Jeżeli w/w cechami charakteryzuje się owa głowica w stosunku do serii to oczywiste, że przyrost będzie odczuwalny.
-
320d Problem z odpalaniem
To jest 110kW więc w tej sytuacji będzie najprawdopodobniej czujnik położenia wałka rozrządu.
-
320d - 150KM - drgania, twarda praca silnika
Tak jak sugeruje bolo73 chodzi o dłuższy czas reakcji elementów silnika na rozszerzalność temperaturową. Dlatego też silnik się dłużej dogrzewa w niskich tem.
-
320D Smród spalin !!!!!!
- kolektor wydechowy. - uszczelkę między kolektorem wydechowym, a turbo. - uszczelki obwodu recyrkulacji spalin. - rury prowadzące obwodu EGR. - uszczelki kolektora ssącego.
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Rozumiem także, że dadzą nową uszczelkę pod głowicę, pokrywę zaworów i pod wtryskiwacze??
-
318i - Koszt robocizny wymiany tarcz i klocków hamulcowych
72,50zł za jedno koło... jak dla mnie w porządku.
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
Wilgoć się kondensuje w układzie wydechowym i przy reakcji z gorącymi spalinami najzwyczajniej paruje.
-
320d - zawieszenie
tuleje wahaczy, sworznie wahaczy.
-
330d - płyn od wspomagania
Nie przewody będą dziurawe etc tylko wypracowane o'ringi uszczelniające.
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Kerman, Ty oddałeś do ASO czy do zwykłego warsztatu?? Zapieczone wtryskiwacze nie puszczą! Trzeba je wyciągnąć udarowo- czyli zastosować dużą siłę żeby wyskoczyły. Do tego warsztat POWINIEN być wyposażony w klucz udarowy typu "T" z dodatkową masą udarową. No pięknie jak Ci jeszcze rozpierniczą wtryskiwacz to już będzie kropka nad "i"...
-
328Ci Spadające obroty i poszarpywanie
Tak, Kolega HoodY aktualnie naprawia vanos : viewtopic.php?f=69&t=136717
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
Cześć Kerman, przy awarii/wyrwaniu klap koniecznym jest zdemontowanie głowicy i sprawdzanie wszystkiego po kolei: gładzie cylindrów, tłoki, pierścienie, komory spalania, zawory i ich prowadniki i ewentualnej ich wymiany na nowe. Generalnie dużo roboty! dużo kasy... nit urwanej klapy mógł rzeczywiście się wbić w tłok, porysować ścianki cylindra, zostać rozkruszony i w ten sposób zniszczyć pierścienie tłokowe i gładzie cylindra, zablokować zawór/ory, ale mógł również przedostając się do sekcji wydechowej zniszczyć wirnik turbiny. Powodzenia w naprawie i daj znać jak poszło. Pozdrawiam, PS. sprawdzą Ci wirnik turbiny i kompresję cylindrów po naprawie??
-
330d - płyn od wspomagania
Wężami prowadzenia oleju do maglownicy. Na pewno to zobaczysz jak wejdziesz pod auto magiel będzie mokry czerwonym/różowym olejkiem.