Treść opublikowana przez yoshimura01
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
A pamiętasz jaka średnica wewnętrzna tego węża??
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
wlodekbmw dziękuję ogromnie za poświęconą chwilkę czasu na fotkę :handshake: Zapewne wielu użytkowników skorzysta z Twojej podpowiedzi :cool2: Właśnie zastanawiałem się nad tym czy zaworek został zamontowany na oryginalnym plastikowym wężyku czy na jakimś nowym... no i widzę że jest tu kawał wytrzymałej gumy + metalowe obejmy. Jeszcze pytanie, czy przyłączki do pompy i zbiorniczka zostały oryginalne?? pozdrawiam
-
320d 150PS automat duże spalanie
Zgadza się! jest nieszczelność na łączeniu węża olejowego z blokiem. Najprawdopodobniej przyczyną jest miedziana uszczelka, śruba drążona, wąż olejowy.
-
320d Żaluzja za chłodnicą
NIE! oni najczęściej nie wiedzą lub nie mają pojęcia o czym mówią! Jeżeli używasz dobrych płynów eksploatacyjnych, masz zalecany poziom płynu to nie ma możliwości żeby termo padł. Jakbyś układ chłodzenia miał zalany wodą to w tym wypadku rośnie prawdopodobieństwo zakamieniałości elementów układu a przez to zawieszenie się termostatów. Poza tym aktualne warunki atmosferyczne i drogowe nie dają możliwości na większe obciążenie silnika przez co niska tem robocza.
-
330d Piszczy nawiew
Cześć, ZAGADKA ROZWIKŁANA!!! Problemem są zacierające się łożyska wału wirników. Dzisiaj się wziąłem za to cholerstwo i pocisnąłem z każdej strony WD40. Przy czym także obracałem wałem w jedną i w drugą stronę. Wewnętrzny korpus ma jakieś dziury wentylacyjne [???? nie wiem czy dobrze określiłem, jeśli nie to proszę mnie poprawić] i tam też zapodałem dużą ilość WD40... Również wtyczka i gniazdo zostały potraktowane "wudekiem". Złożyłem całość do kupy i uruchomiłem dmuchawę :mrgreen: KOLEDZY!!! JAKA RADOŚĆ MNIE OGARNĘŁA KIEDY NAWIEW NIE WYDAŁ ŻADNEGO DŹWIĘKU, A JEDYNIE POCZUŁEM PĘDZĄCE STRUMIENIE POWIETRZA!!! :mrgreen: Teraz nie ważne czy to minimum, max, ciepło, czy zimno dmuchawa pracuje jak nowa! Dosłownie nie słychać żadnego mechanicznego działania, a jedynie odczuwalny jest powiew powietrza. Polecam chociaż roboty jest sporo... pozdrawiam,
-
320d niska temperatura silnika
Nie, masz najprawdopodobniej uszkodzony korek zbiorniczka.
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
no faktycznie... coś mi się kołatało że ktoś miał do czynienia z tym zaworkiem i jakoś mi siedziałaś w głowie Ty :wink: Kolego wlodekbmw będziesz tak uprzejmy zrobić foto tego zaworka u Ciebie?? pozdr
-
320d 2002 rok 150km z weza od turbiny leci olej pomocy
aha... szkoda że nie napisałeś od razu o tym. Teraz to już wiadomo że to zapchana odma. Tylko fakt faktem uszczelnienia turbiny nie są już tak szczelne jak przed awarią. Pozdr
-
320d mało mocy kreci tylko do 3500 obrotow
przepływka, vacum, dolot, czujnik ciśnienia doładowania, zawory sterujące, zapieczone kierownice turbiny, zapchane katy, niewydolne wtryskiwacze.
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
Cześć Julitka, no niestety aura nie sprzyja dogrzewaniu się silników. U mnie po ok 6-10 km jazdy wskazówka osiąga 90'C. Natomiast zauważyłem, że jak mam ustawione grzanie w kabinie na np 22'C, drugi bieg dmuchawy i grzanie na "środek" to silnik jak i kabina grzeją się szybciej. Natomiast jak ustawiłem 32'C, dmuchawa na max to tem wychodziła tylko za skalę niebieskiego pola i tak się utrzymywała. Mam prośbę do Ciebie Koleżanko... czy mogłabyś zrobić fotkę jak u Ciebie jest zamontowany ten zaworek zwrotny?? Bo jestem ciekaw jego położenia w odcinku wężyka zasilania. Pozdrawiam,
-
320d niska temperatura silnika
fornal sam doskonale wiesz że te nasze M47 to silniki wymagające szczególnej opieki :lol: Dlatego zabieg odpowietrzania składa się z kilku etapów i żeby było tak jak fabryka przykazała, a wiem że Ty zawsze dążysz do takiego zakończenia problemu to trzeba to wykonać według wskazań producenta. Pamiętam jak właśnie u siebie chciałem "szybko" odpowietrzać to po jeździe ZAWSZE brakowało płynu! Po prawidłowym odpowietrzeniu nie ubyło ani kropli do dzisiaj! a minęło już z 3 miesiące. http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/67d06140.jpg pozdr,
-
320d 2002 rok 150km z weza od turbiny leci olej pomocy
a zauważyłeś czy olej wyciskało przez bagnet??
-
320d 136KM po zgaszeniu nie chce odpalić
... za co 600zł??!! za przylutowanie głupiego tranzystora wartego 3zł??
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
julitka no i jak tam z Twoim autem??
-
320d-wymiana przerwanego kabelka od szyby w klapie
Kolego przerzuć wątek do działu "zrób to sam". Być może podobne problemy występują w innych BMKACH :cool2: viewforum.php?f=15
-
320d Wyje coś bardzo mocno
Według obserwacji obrotomierza to wycie rozpoczyna się od 1800 wzwyż czyli w czasie osiągania najwyższego momentu obrotowego... sprawdzałeś luzy wirnika turbiny?? Jeżeli turbo okaże się sprawne można podejrzewać łożysko wału korbowego. Ale coś mi się wydaje, że turbina Ci się odzywa [w negatywnym sensie :| ]pozdr
-
316i wyciekający płyn z układu chłodzenia
zagotować w garze termostat i sprawdzić czy się otwiera. Jest w okolicach pod przepływomierzem... dochodzą do niego dwa gumowe węże dużej średnicy.
-
320d i inne | Bursztynowe podświetlenie wnętrza samochodu.
heh, widzę, że nie tylko ja miałem zagwozdkę co to za "jupitery" mi walą z sufitu :dance:. Ale generalnie jest to bardzo przyjemny akcent! Wywołuje wrażenie ciepła w kabinie. pozdr
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
W BMW E46 najłatwiej stwierdzić czy był uderzony po wciśniętych lub odstających kantach skrzydeł zderzaków. To je tak wrażliwy temat, że po chociaż małym dzwonku żeby to ustawić do perfekcji [a tak wychodzi z fabryki] trzeba kilkanaście razy zakładać i od nowa korygować położenie ślizgów w obrocie, wysokości i wychyleniu w bok. Często należy nawet rozwiercić tuleje dystansowe, aby sobie nadać dodatkowe pole manewru. Normalnie nikt się nie chce bawić i się nie bawi w takie rzeczy i wrzuca zderzak tak jak są zainstalowane ślizgi [czyt BEZ KOREKT] i dzięki temu wiemy, że auto zostało szybko poskładane tylko na sprzedaż. Po tym 330d którego przedstawiłeś właśnie prawy przedni kant zderzaka jest wciśnięty poza obrys łuku błotnika... to zdradza powypadkową historię auta. pozdr
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Powiem tak... auto było trafione z przodu [a napisał że bezwypadkowy]. Wtryskiwacze to nie jest kilkaset złotych tylko potężne przedsięwzięcie. Nie chodzi tylko o samą wymianę ale dojdzie także komputerowe kodowanie dla danego cylindra. Jeżeli masz pojęcie o mechanice i ogarniasz testery samochodowe to zrobisz to sam, jeśli nie to mechanik też na tym SPORO zarobi.
-
320D 136ps - brak mocy na ciepłym silniku
jeśli chodzi o adaptację przepływki to wykonasz to tylko DISem, a jej instalacja jest podobno dosyć skomplikowana... ale być może koledzy z forum pomogą :cool2:
-
318d Klucz do swiec zarowych
nie ma żadnych problemów ze szczelnością kolektora. Przeczyść dokładnie gniazda i uszczelki, następnie przesmaruj obficie świeżym olejem silnikowym i tak zamontuj.
-
320D 136ps - brak mocy na ciepłym silniku
nie wiem jak to się spisuje, więc się nie wypowiadam na ten temat. Ten który wcześniej podałem działa w 100%- informacje od kilkudziesięciu kupujących.
-
320D 136ps - brak mocy na ciepłym silniku
guli-86 Ty masz 136KM [??] To potrzebujesz fejsa z okrągłym adapterem. Osobiście polecam ten zestaw od tego sprzedawcy: http://moto.allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-instrukcja-i1359138855.html pozdr,
-
TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien
No faktycznie WYPAS!!! :cool2: Gdzie można takie dostać i jaka cena??