Treść opublikowana przez yoshimura01
-
330d - nie działa wsteczny
najprawdopodobniej nawalił włącznik wstecznego w skrzyni biegów.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
chyba nie zdajesz sobie sprawy kolego z tego co piszesz... co do samej naprawy to na Twoim miejscu nie bawiłbym się w remont motoru tylko łapał się za swap na 2,5 lub 2,8 w benzynie. A graty które sprzedaż osobno z uszkodzonego silnika generalnie pokryją większą część kosztów związanych ze swapem. pozdr
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
julcia no to masz elektryczny podgrzewacz płynu i to on przy aktualnej aurze bardzo obciąża prądnicę dlatego masz falowanie obrotów. Teraz jedynie należałoby zresetować ustawienia VP44 za pomocą DISa i powinno być OK.
-
328i zassany korek oleju w M52 2.8
odma do wymiany.
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
błąd przekazany przez czujnik wtryskiwacza sterującego i donoszący się do nieprawidłowego skalibrowania pompy wtryskowej. Czy po montażu pompy były resetowane ustawienia za pomocą testera DIS??
-
320d niska temperatura silnika
seba a jak u Ciebie zachowują się żaluzje chłodnicy?? Są zamknięte?? Bo ten nagły spadek to by wyglądał jak: - zacięty termostat do obiegu dużego - całkowite otwarcie żaluzji chłodnicy - padnięty czujnik temperatury płynu
-
250km na baku???
nie chcę robić anty reklamy, ale jest to powszechnie znany polski producent zamienników. Za mała przepustowość, puchnięcie i deformacje doprowadziły do rozszczelnienia się puszki i nieustanny wyciek paliwa.
-
Wymiana turbiny
AndiT a używasz także płukanki od LM??
-
Turbo
Ja mam ponad 400tys przebiegu i turbo też ori :cool2:
-
GRA GT 5 kontra prawdziwe BMW m3 co wy na to?
...dzisiaj prawdziwych CYGANÓW już nie ma :lol:
-
Wymiana turbiny
- przede wszystkim NAJLEPSZY olej! Ja polecam Liqui Moly High Tech Synthoil 5W40. - płukanka Liqui Moly Engine Flush. - filtry BEZWZGLĘDNIE ORYGINALNE! - prawidłowo użytkować diesl'a: * nie katujemy na zimnym! Jazda do 2 tys i zmiana biegu. Po przekroczeniu niebieskiego pola tem można rozpocząć żwawszą jazdę. * po rozgrzaniu przegonić porządnie silnik do odcinki. * nie gasimy od razu, a czekamy ok 2min na wystudzenie się turbiny. pozdr,
-
e90 320d 163KM regeneracja turbo
Moim zdaniem to tylko ustawianie z INPĄ lub DISem. Obserwujesz wartości rzeczywiste i korygujesz w stosunku do zadanych. Tak najszybciej i najbezpieczniej :wink:
-
250km na baku???
a miałem napisać żebyś sprawdził połączenia filtru paliwa. Ja znowu w M47 miałem taki przypadek, że zamontowałem jakiś filtr paliwa PODRÓBKE i przez to była nieszczelność na pokrywce. Paliwo spierniczało, cała puszka mokra, oczywiście OGROMNE spalanie. Po wymianie na oryginalny filtr jak ręką odjął! Niby błahostki tańsze o kilka złotych a mają ogromny wpływ na poprawną pracę naszych silników.
-
Problem z biegami - sprzegło?
generalnie temat rzeka... można zaczynać od zapowietrzonego układu hydraulicznego wysprzęglika, a skończyć na zatartym łożysku wału korbowego. Wygląda tak jakby nie do końca wysprzęglało i można podejrzewać docisk sprzęgła. Bez ściągnięcia skrzyni się nie obejdzie niestety. Ale np ostatnio był przypadek, że przyczyną identycznych objawów były zużyte poduszki skrzyni biegów.
-
silnik podczas gaszenia
Pisk przy gaszeniu spowodowany jest obciążeniem pasków wielorowkowych względem kół pasowych i rolek prowadzących. Generalnie nie powinno być tego typu dźwięków. Może to świadczyć także o osłabionym napinaczu. Do diagnozy kwalifikują się także poduszki silnika, skrzyni biegów [podpora w trójkącie].
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
a jaki kolor spalin??
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
Jeśli są pęcherze to trzeba je po prostu stamtąd wycisnąć i dzięki temu odpowietrzeniu przez główne przewody tak się dzieje. Układu doprowadzania paliwa do dysz jak i sama VP44 są w 100% zalane paliwem BEZ niebezpiecznego powietrza, które przyczynia się do zatarcia tłoczka dawki w pompie. Oczywiście wymień te wężyki przelewowe bo zapewne są już sparciałe i popękane. Zawór zwrotny, czyli "tonący brzytwy się chwyta"... inżynieria BMW w M47 nie zastosowała ani jednego zaworu dławiącego [oprócz puszki vacum catch tank]. Zawór dławiący na za zadanie utrzymywać i nie dopuszczać do cofania się paliwa. pozdr,
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
julcia czyli podawanie napięcia i sam przekaźnik jest OK. Najważniejsze jest teraz to czy w tych wężykach są pęcherze powietrza i czy masz ten elektryczny podgrzewacz.
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
a po czym stwierdził że VP44 jest trafione?? mówił coś o tym?? Co do F104 to wygląda na to, że jest OK bo sama mówisz o "tykaniu" przekaźnika świec.
-
320d - brak mocy - fachowa diagnostyka M47
Sterowanie turbiną: vacum pompa/przewód główny/trójnik/wąż podciśnieniowy/vacum catch tank/wąż podciśnieniowy/zawór N75 + wtyczka elektryczna/wąż podciśnieniowy/aktuator turbo/turbo.
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
ale to nie jest jednoznaczna diagnoza, że to TO!!! To są jedynie możliwości twojego problemu którym należałoby się dokładniej przyjrzeć. Spokojnie :cool2: Przede wszystkim diagnoza INPĄ lub DISem w live data i będzie wszystko wiadomo.
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
to na początek spróbujcie z odpowietrzeniem pompy: - delikatnie poluzować nakrętki przewodów paliwa [ale nie do końca]. - pomocnik wsiada do kabiny i kręci rozrusznikiem. - w tym momencie po kilku obrotach wały z wtryskiwaczy zacznie tryskać paliwo na silnik. - jak już z wszystkich dysz będzie tryskać to wtedy mech niech dokręca na max nakrętki wtryskiwaczy. Proponuję także wymianę wężyków przelewowych [powrotnych] na nowe. Porowatość i mikropęknięcia powodują nieszczelność, przez co są problemy z uruchomieniem silnika. CO do samej pompy to jest ona kalibrowana w zakładzie i nie wydaje mi się żeby tutaj była tego przyczyna. A sam fakt prawidłowego montażu pompy odnosi się do wykorzystania wskaźnika "zegarkowego" i pompę ustawią się względem układu rozrządu.
-
320d - brak mocy - fachowa diagnostyka M47
dwa wężyki
-
320d Dławi się,nie przyśpiesza,nierówna praca!
regeneracja turbo [podstawowa] czyli czyszczenie, wymiana uszczelnień, wyważenie/doważenie to ok 600-800zł, przepływka 600zł + adaptacja, MAP ok 200zł.
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
Przyczyną mogą być zanieczyszczone wtryskiwacze i lejące końcówki, zapchany filtr paliwa, nieoryginalny filtra paliwa, który lubi puchnąć i powodować nieszczelność przez co do układu dostaje się powietrze. Widać cofające się powietrze w wężykach od pompy VP44?? Próbowaliście odpowietrzać pompę??