Treść opublikowana przez yoshimura01
-
zaniedbany 530d - ratuje ile moge
Jak na ciepłym są problemy to będzie czujnik położenia wałka rozrządu [najprawdopodobniej ssący].
-
E39 dziwne odgłosy, szarpanie,drgania
Zużyte poduszki skrzyni biegów. Może masz shortshifter... Koło dwumasowe.
-
bialy nalot na korku wlewu
Jest to objaw wydmuchniętej uszczelki pod głowicą/ pękniętej głowicy lub bloku. Do tego na bagnecie będzie to samo. Przy odkręceniu korka płynu chłodniczego będą wydobywać się pęcherzyki powietrza. Bierz się za to bo niebawem będzie awaria silnika.
-
Problem ze spryskiwaczami (silniczkiem?) przedniej szyby
Najprawdopodobniej padła pompka. Sprawdź multimetrem czy dochodzi napięcie na wtyczkę przy włączaniu manetki. Powinno rosnąć i zatrzymać się na 12V. Jeśli nie to coś nie tak z wiązką.
-
318i 2004r. - kupuję, co wymienić?
A to w nich nie ma znaczników na wałkach i kołach rozrządu??
-
320d galka zmiany biegow
Gałka trzyma się na 4 zatrzaski zaraz u podstawy. Zatrzaski wchodzą w rowek na dźwigni wybieraka + od góry jest klin. Tak jak koledzy radzą trzeba to cholernie mocno szarpnąć żeby wyskoczyło. Jeśli nie pójdzie to spróbuj najmniejszym śrubokrętem płaskim "wślizgnąć się" pod zatrzask od dołu i go odchylić... może pójdzie łatwiej. Pozdr http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/cb1160c6.jpg
-
330d Piszczy nawiew
Tutaj można co nieco znaleźć viewtopic.php?t=50504&postdays=0&postorder=asc&start=60
-
320D Problem ze skrzynią czy sprzęgłem?
w prawdzie nie NOWE, ale jak nowe :wink:
-
320D Problem ze skrzynią czy sprzęgłem?
tak jak był wcześniej! To zaznacza się kredą i gra :wink:
-
320D Problem ze skrzynią czy sprzęgłem?
Jeżeli jesteś pewien, że sprzęgło na 100% będzie do wymiany to szarpanie/drgawki są spowodowane: - zapowietrzonym układem hydraulicznym sprzęgła - wychłostane poduszki skrzyni biegów [drgania przenoszą się na pedał sprzęgła] - zaolejone okładziny tarczy - skrzywiona tarcza docisku - łożysko dociskowe nie pracuje płynnie [tj szarpie] - osłabione tłumiki drgań skrętnych koła zamachowego Jak widzisz jest tego troche i tak naprawdę trzeba to naocznie zdiagnozować. Powodzenia.
-
320d Zapieczona sruba w kole
Czyli happy end :clap: dałeś ten smar na śruby przy dokręcaniu??
-
320D Problem ze skrzynią czy sprzęgłem?
generalnie chodzi o to aby nie objawiało podobnych tendencji:
-
320d - od czego jest ten korek
Nie wchodząc w niepotrzebne kłótnie sugeruję zajrzeć na stronę 160 "Sam naprawiam E46" tam jest to wszystko o czym poprawnie napisali H_A_R_T i jceel.
-
Błąd "124 battery voltage main battery"
Jakiś główny przekaźnik zasilania... co najciekawsze to nie widzę go w wykazie przekaźników...
-
Korekcja Wtrysków M47N 320d
No z tymi nakrętkami generalnie jest masakra! Dla M47 potrzebowałem drobnozwojowej 12tki i jakimś cudem TYLKO JEDEN kolega taką miał gdzieś w szperaczu... a w żadnym sklepie takiego czegoś nie mogłem dostać. Także od razu sobie sprawdź jaki masz tam gwint, żeby nie było niespodzianek. Pozdr,
-
320d po wymianie wtrysku pali jak smok POMOCY
Zapytałem o AQ ponieważ przy jego odpięciu na dłużej niż 15min resetują się niektóre ustawienia w aucie np wskazania spalania zaczynają na nowo być obliczane i stąd wysokie wartości, które się stabilizują po dłuższym dystansie. Czyli pozostaje kodowanie za pomocą DISa [iNPA też chyba to obsłuży ???? koledzy proszę o potwierdzenie].
-
Korekcja Wtrysków M47N 320d
O tutaj piękny sprzęt do demontażu: Czyli tak jak już wspominaliśmy wcześniej należałoby najpierw zdemontować wtyczkę z głowicy wtryskiwacza i dalej już udarem działać.
-
Korekcja Wtrysków M47N 320d
Możesz przez świece lać olej. Demontowałem w M47. A nie próbowałeś zdjąć klamry z wtyczką i dzięki temu zostać się do gwintu?? Tak czy siak inaczej nie wyjdą poza użyciem większej siły niż ta która je tam trzyma. Nie wierzę że to jedyny sposób na demontaż wtryskiwaczy w M47N: Co do tego mojego urządzenia do demontażu to wygląda tak: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/4538ecec.jpg
-
320d - Tylne lamy slabo swieca
Heh widzę że to samo co i u mnie! Ja też dorabiałem pin masy i jak do tej pory wszystko jest w porządku! Nie ma co się ładować w koszty jak już jest ok :cool2:
-
320d Zapieczona sruba w kole
Mody to dobry pomysł, ale kolega napisał że śruba już mu "płynie" :|
-
320d po wymianie wtrysku pali jak smok POMOCY
nie pamiętam, ale bardzo możliwe :wink:
-
Korekcja Wtrysków M47N 320d
Mogłeś zrobić próbę olejową a nie od razu ściągać "czapke"...
-
320d Zapieczona sruba w kole
Ja to samo robie i zawsze śruby są w idelanym stanie no i nie pojawia się rdza na gwintach. Do tego dokręcanie i odkręcanie śrub należy wykonywać po przekątnych. Pozdr
-
Korekcja Wtrysków M47N 320d
Zwiększ masę udarową. Mnie dopiero zadziałało 10kg :twisted:
-
320d po wymianie wtrysku pali jak smok POMOCY
Odpinałeś akumulator??