Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d wyciszanie pracy silnika
Balu o czym/o którym modelu mówisz??
-
320d zgasła podczas jazdy i nie pali, problem z elektryką
jeżeli przekaźnik byłby trafiony to po przekręceniu kluczyka nie byłoby słychać pompki...tak było u Ciebie?
-
330xd Falujace obroty, auto się nie grzeje.
nie przesadzaj :wink: problematyka silników diesla to kotłowanie w koło tego samego i najczęściej objawy i przyczyny są takie same.
-
320d 136K - nie chce odpalic, jak odpali nie reaguje na gaz
a odpowietrzyłeś pompę??
-
320d wyciszanie pracy silnika
to jest tylko dolna pokrywa chroniąca silnik przed wszelkimi kamieniami, płynami, wilgocią, kurzem itp. Nie wyciszy Ci to auta. Może opisz co dokładnie się dzieje.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
rozgrzewasz silnik do roboczej temperatury, wyłączasz silnik, wlewasz całą zawartość płukanki do silnika, zamykasz korek oleju, odpalasz silnik, czekasz 10 min [stale bieg jałowy], wyłączasz silnik. Dalej standardowa procedura wymiany oleju. Balu muszę znaleźć źródło na którym opierałem się przy doborze tego oleju. Jak znajdę to podeśle na priv.
-
320d zgasła podczas jazdy i nie pali, problem z elektryką
ale przekaźniki czego??
-
320d - Szybko kończy się płyn do spryskiwaczy
tuleja pompki, albo wężyk puszcza. Wyciągnij ją, oczyść i powinno wrócić do normy.
-
316i - Przegrzewanie silnika.
czujnik tem
-
Problem z zalozeniem oringow - pokrywa filtra oleju E46 M43
rozszczelniłeś układ... wróć do oryginalnego montażu.
-
330xd - Nie chce zapalic. Rozrusznik?
no jeżeli AQ jest OK a rozrusznik nie odpowiada W OGÓLE na zapłon to włącznik elektromagnetyczny zębnika jest do wymiany.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
Liqui Moly High Tech Synthoil 5W40 jest FULL syntetykiem z wysokim współczynnikiem HTHS.
-
330xd Falujace obroty, auto się nie grzeje.
Twoje falowanie to elektryczny podgrzewacz płynu. Brak dogrzewania to nieprawidłowe lub żadne odpowietrzenie układu. Cykanie spod maski to uszkodzone wtryskiwacze. Pisk przy gaszeniu to zanieczyszczony pasek wielorowkowy. Trzęsienie budą to tłumik drgań. Przyciski po lewej to sterowanie radiem i telefonem. PS. diesel nie posiada silnika krokowego.
-
316i - Przegrzewanie silnika.
termostat zawieszony w "małym" obiegu.
-
320d skaczą obroty na ciepłym
mi to wygląda na zachwiania obliczeń z czujnika położenia wału w stosunku do czujnika kątowego pompy VP44. Sprawdź pod kompem czy samodiagnoza nie chwyciła jakiegoś błędu.
-
320d skaczą obroty na ciepłym
Baluu a Ty masz u siebie elektryczny podgrzewacz czy webasto??
-
320d problem z EGR??
tak w lewym nadkolu jest czujnik tem zew i zapewne wtyczka jest od niego... pytanie czy on tam jest??
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
no to wygląda na to że masz winowajce :cool2: daj znać czy pluje błędem po wymianie.
-
320 i- Bardzo kiepskie ogrzewanie.
to zobacz co się dzieje w dziale E39
-
320 i- Bardzo kiepskie ogrzewanie.
EDYTUJ
-
320d nie odpala 2 bledy prosze o pomoc w odczytaniu
trzeba zrzucić kolektor ssący, wiązkę i już masz sterownik na wierzchu.
-
330D Nie wchodzi na obroty(max3800)
tak, pompuje cały czas.
-
320d nie odpala 2 bledy prosze o pomoc w odczytaniu
poniżej masz stronę gdzie jest fotoporada co i jak trzeba robić: http://www.vp44diesel.de/en/vp30-44-assembly
-
320d zgasła podczas jazdy i nie pali, problem z elektryką
a sprawdź jeszcze czy są bąble w wężu zasilającym paliwem pompę wtryskową.
-
320d - Stuka puka co to moze byc?
tuleje sam wymienisz bez "pomocy" mechaników. Wystarczy odkręcić dwie śruby i tyle.