Treść opublikowana przez yoshimura01
-
318i Temperatura
prawidłowo odpowietrz układ
-
[320d] - Podgrzewane lusterka
no spotkałbym się z takim przypadkiem po raz pierwszy... sprawdź dokładnie w gumowych prowadzeniach w drzwiach może gdzieś się zawieruszyły. pozdr
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
absolutnie nie naciągana... zapominamy o tym że kpl sprzęgła to łącznik między stale pracującym silnikiem a bezwładnym układem napędowym. Dochodzi także opór toczenia... najprościej mówiąc układ napędowy VS silnik... coś musi się poddać, a że wał korbowy jest stale obciążany to w przypadku braku tłumienia w/w sił bezwłądnosci ulegnie uszkodzeniu.
-
330i dławienie i szarpanie przy przyśpieszaniu
a to nie jest określane również jako "czujnik położenia przepustnicy"??
-
323i - lewy błotnik
niestety coupety mają inną wnękę kierunkowskazu.... trzeba byłoby porzeźbić i szpachlować i tak nie wiadomo jakby to wyszło.
-
320d - co to za błedy?
20- sterowanie tempomatem 92/95- magistrala przesyłu danych CAN
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
hehe :lol: dobra historia kojak_ct i jak najbardziej prawdziwa... ale jednak co do możliwości uszkodzenia wału przez zamach to jest to jak najbardziej możliwe i logiczne... skoro masz do czynienia z mechaniką na co dzień to zapewne wiesz dlaczego.
-
320d - Stuka puka co to moze byc?
Skoro dźwięki dochodzą z przodu to raczej dyfer odpada [nieprawdaż :wink: ] Generalnie sworznie w E46 nie są wymienne i BMW zaleca wyłącznie wymianę całego wahacza. Na allegro jest mnóstwo towaru! wpisz: wahacz e46 i tuleja wahacza e46 to oblukasz rozbieżności cenowe od różnych producentów.
-
320d - Stuka puka co to moze byc?
tak... są to sworznie albo tuleja wahacza.
-
320d 150PS automat duże spalanie
jeżdżę na 195/65/R15.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
jej co to za nagłe uczulenie albo przewrażliwienie na punkcie dwumasu?! Wiadomo że przy używanym aucie jest on trochę zużyty, ale bez przesady :cool2: Najpierw wymień sobie poduszki silnika i skrzyni jak wibracje będą nadal występować to dopiero wchodź na "głęboką wodę".
-
320d 150PS automat duże spalanie
hehe :lol: no fakt :wink: pozdr
-
320d 150PS automat duże spalanie
to i tak dużo, bo moja w TRASIE pali 4,7 l/100 :mrgreen:
-
Swap 330d na 335d ktoś robił?
no właśnie bo nie bardzo zrozumiałem Twoją sugestię... bo jeśli rzeźba to roztoczenie dwumasu pod większą tarczę... a Tobie chodzi o swap z innego modelu i teraz wszystko wiadomo :wink: pozdrawiam
-
320d brak mocy - prosze o porady
nie, ciśnienie spalin jest ogromne więc usuwa sukcesywnie sadzę z tłumika. Zaadoptuj przepływkę i wróci wszystko do normy :cool2: Poniżej STEP BY STEP jak to zrobić: viewtopic.php?f=69&t=130670
-
330 ci 2001 cewki zaplonowe
jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :wink:
-
Swap 330d na 335d ktoś robił?
co masz na myśli mówiąc/pisząc o "rzeźbie"??
-
330d Piszczy nawiew
- 330xd Dziwne "kłapanie"...
pamiętam podobny problem... przyczyną była odchodząca guma od koła pasowego. Przy obciążeniach siły bezwładności miotały nią wywołując właśnie "kłapanie". Możliwe, że to już jakiś trop... tylko sam zachodzę w głowę, co by hamulec miał do tego [??] A może coś z wężami hamulcowymi jest nie tak?? Może się po prostu któryś odpiął z uchwytu i wali o nadkole... pozdr- 530d zawór upustowy-atmosferyczny blow-off
chłopaki w wysokoprężnym nie montuje się blow'a bo to nie ma najmniejszego sensu. Poza tym nie ma przepustnicy, więc na co blow [??]. U Ciebie Kolego jest jakaś nieszczelność... jeśli masz klapy gaszące w kolektorze ssącym to przy zamknięciu wyrzuca nadciśnienie z kolektora przez nieszczelne uszczelki.- 318i spadajace obroty silnika
a może najzwyczajniej padł Ci czujnik położenia przepustnicy. Pod INPE z nią i będzie wiadomo co i jak- 320d akumulator
... a nie łatwiej kluczykiem z zamka otworzyć?? :wink:- 318i dziwny gwizd podczas odkrecenia korku oleju e43
widoczne wycieki oleju spod uszczelnień, korka oleju, bagnetu itd.- 330d Piszczy nawiew
nie no, nie ma takiej tragedii :wink: odkręcić osłony, ściągnąć kolektor ssący, otworzyć grodź i masz dmuchawę na wierzchu. Jak masz jakiś podstawowy zestaw kluczy to idzie to wykonać bez problemu :cool2:- 318i dziwny gwizd podczas odkrecenia korku oleju e43
no właśnie diagnoza odpowietrznika polega na osłuchiwaniu pracy silnika przy otwartym korku oleju i jeśli gwiżdże to jest do wymiany. - 330xd Dziwne "kłapanie"...
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.