Treść opublikowana przez yoshimura01
-
318d - klamka zewnetrzna drzwi
tak to jest to. W "sam naprawiam E46" jest dokładnie opisany demontaż klamki.
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
jakie wartości?? >1, 1 czy <1 ??
-
318d - klamka zewnetrzna drzwi
Da się
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
no się posypały tematy... sprawdź wartości lambdy bo wygląda na to, że mieszanka jest bogata. KTS powinien dać sobie radę.
-
330xi - check engine - NO ERRORS
czy wskazania lambda dążą do stechiometrii??
-
Swap 330d na 335d ktoś robił?
to może rzuć linkiem do tego tematu skoro masz taką styczność ze streetracing.pl :cool2:
-
320d e46 czasami nie pali - gaśnie
szczerze mówiąc to niekoniecznie pompa podprogowa może być przyczyną Twojego problemu... osobiście podejrzewałbym czujnik ciśnienia CR.
-
330d - nie działa wsteczny
coś Ty! tylko od dołu dostęp.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
W M47N już poprawili to dziadostwo stosując plastikowy separator.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
Chodzi Ci o silnik M47N - jak najbardziej jest sens! Szukaj z pełnym osprzętem.
-
320d problem z EGR??
nie oznacza jego uszkodzenia. Zassij ustami przez wężyk powietrze i obserwuj czy się podnosi zaworek. Jak się podnosi i przy puszczenia powietrza silnie spadnie na wspornik to jest wszystko OK.
-
320d hałasująca dmuchawa - film
zielo problemem przedstawionym w filmie jest ocieranie RAMY któregoś z wiatraków [czarny lub biały] o obudowę. A spowodowane to jest nieprawidłowym ułożeniem się korpusu dmuchawy w łapie mocującej. Trzeba sprawdzić czy 4 wkręty posiadają luz i dokręcić je na maxa... u mnie było tak że prawa-dolna była wyosiowana i w ogóle nie dokręcona, natomiast trzy pozostałe miały luzy. Tak więc dokręć wkręty na max i będzie OK :cool2:
-
320d - Problem z odpaleniem letniego silnika
136tka nie ma czujnik impulsów wałka rozrządu. Bardziej stawiałbym na zawieszający się czujnik wzniosu iglicy.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
bo w 136-tce mamy ten cholerny zapychający się filtr odmy, który całkowicie zakłóca pracę smarowania silnika i stąd takie jajca z tym :duh:
-
320d - Dużo pali ???
a tym bardziej że to CR więc czystość paliwa jest bezwzględna!
-
318i Temperatura
Art.sr masz rację.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
Koledzy my tu gadu gadu a gospodarz tematu nie daje żadnych wiadomości co tam z Jego bimmerem...
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
i wszystko jasne :clap:
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
nie jest to pilna usterka... w zasadzie nie można tego nazwać usterką a jedynie anomalią braku podtrzymania ciśnienia oleju przez zawór regulacyjny w pompie. Nie zrobi się tego bez spuszczenia oleju, odkręcenia misy olejowej i rozkręcenia pompy. Następnie czyszczenie zaworu z syfu, który na 100% w nim zalega. Roboty od cholery jak się nie ma warunków [kanał, podnośnik]. Jedyne miarodajne rozwiązanie to zastosowanie płukanki LM... ale to przy wymianie oleju.
-
320d - Dużo pali ???
Wiesz a może te 2 wtryskiwacze były wymieniane wcześniej, ALE nie zostały zakodowane i stąd takie wartości. Mi chodziło o to żeby sprawdzić INPĄ korekcje w czasie rzeczywistym [live data], a nie sprawdzać system samodiagnozy.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
gwarantuję Ci, że Twoje auto zostałoby dopieszczone w najmniejszym szczególe. Popychacze zaworowe są nieprawidłowo zaopatrywane w olej i zaznacza się to zwłaszcza przy zimnym starcie silnika. Jeśli jednak popychacze klekoczą krótko i tylko przy zimnym starcie, to jest to zupełnie normalne przy silnikach o duży przebiegach, ponieważ po każdym unieruchomieniu silnika popychacze opróżniają się i po starcie znowu muszą napełnić się olejem. Najczęściej problem leży w zaworze regulacji ciśnienia oleju [w pompie oleju], ponieważ jest on bardzo podatny na zanieczyszczenia. Przy "płukance" silnika powinno zostać to usunięte. Dodatkową usterką powodującą w/w anomalie są wypracowane o'ringi iglicy pokrywy filtru oleju. U mnie było to samo, czyli start zimnego silnika + czerwona kontrolka słabego ciśnienia oleju we wskaźnikach + 3 sekundowe głośne klekotanie. Po 3 sekundach gasła kontrolka i silnik się uciszał w momencie wyłączenia się kontrolki. Eliminacja wady: 1. Płukanie silnika LM Engine Flush. 2. Olej full syntetyk 5W40 lub 0W40 LMHTS. 3. Oryginalny filtr oleju MANN. 4. Nowy o'ring pokrywki filtru oleju[1 sztk] + nowe o'ringi iglicy filtru oleju [2sztk]. 5. Drożne przewietrzanie skrzyni korbowej [ODMA]. ... po tym jest wszystko OK! Kontrolka gaśnie od razu po uruchomieniu silnika :mrgreen: Pozdr
-
320d - Dużo pali ???
Przede wszystkim sugeruję diagnozę korekt wtryskiwaczy... czy auto nie jest przypadkiem po jakimś chiptuningu?? Dymi jakoś intensywnie??
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
pielgrzym zrobiłbym Ci to wszystko + mnóstwo "tajemnych" zabiegów przywracających świetność silnika zdecydowanie taniej :wink: No ale jak ASO to ASO :cool2:
-
320d - Dużo pali ???
no to rzeczywiście masakra :| mój za 100zł robi 250-270km
-
320d - Dużo pali ???
To jest oszacowana średnia wartość z chwilowego spalania. U mnie jest 11l a pali 8,4. Nie ma się co przejmować i przełączyć widok komputerka na wyświetlanie godziny :wink: