Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d ładowanie akumulatora
żebyś był pewny co gdzie i jak: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/011c1a82.jpg
-
320d pytania o akumulator (pilne!)
tylko te opcje, które są dostępne w komputerku. Radia zostaje bez zmian.
-
320d ładowanie akumulatora
można :cool2:
-
320d pytania o akumulator (pilne!)
Zgadza się! najpierw odłączamy masę później + i podłączamy na odwrót najpierw + później masę. Po zdemontowaniu kasują/resetują się wszystkie ustawienia komputera pokładowego. Nic nie trzeba adaptować itp.
-
320d nie odpala 2 bledy prosze o pomoc w odczytaniu
Zgadza się! przekaźnik klimy i sterownik DDE.
-
318i - Co to za plastiki?
nr 23 ze schematu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=51_3286&hg=51&fg=80 Co do tego niedogrzewania się to możliwe, że termostat się zawiesza w "dużym" obiegu.
-
320d e46 czasami nie pali - gaśnie
...nie kończyła a zapowietrzyła... zauważyłem że przy obniżeniu tem do około i poniżej 0' zaczynają się jajca z brakiem zapłonu. Wnioskuję, że któryś z elementów VP44 kurczy się wywołując tym samy nieszczelność układu i wprowadzaniem powietrza do sekcji tłoczących paliwo. Najczęściej jest to widoczne po wężyku zasilania paliwem - mianowicie widoczne są pęcherze powietrza, a jeśli ich nie widać to przy naciśniećiu węża palcem w dół pęcherze wypłyną w kierunku zbiorniczka filtru paliwa. Rozwiązaniem jest: - zamontować zawór zwrotny/dławiący na odcinku kilku cm od zaworu VP44 - wymienić wężyki przelewowe na nowe/szczelne - odpowietrzyć układ przez poluzowanie nakrętek wtrykiwaczy
-
320d zgasła podczas jazdy i nie pali, problem z elektryką
a właśnie miałem zapytać czy kontrolka ładowania Ci migała/świeciła. No ciekawy i trudny problem. Miałem ostatnio przypadek, że silnik pracował i nagle zaczął słabnąć po czym zgasł i się okazało że klema + nie była solidnie dokręcona. Wystarczyło dociągnąć nakrętkę i auto odżyło.
-
320d zgasła podczas jazdy i nie pali, problem z elektryką
baluu ale jakby AQ był cienki to by nie dał rady odpalić, albo byłby problem z rozruchem... po odpaleniu silnika AQ jest ładowany 14V przez prądnicę więc nie możliwe że to on [przynajmniej według mnie]... ale oczywiście byłoby fajnie się rozczarować że to tylko aq.
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
OK. Tylko jeszcze zatytułuj poprawnie tytuł wątku bo Cię mod opierniczy i zamknie temat.
-
320 i- Bardzo kiepskie ogrzewanie.
zrób to tak jak fabryka przykazała: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-12/8a0577ca.jpg pozdr
-
320d zgasła podczas jazdy i nie pali, problem z elektryką
alternator [prądnica] Ci padł
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
zgadza się... jeśli będzie OK to szukałbym nieszczelności w układzie wydechowym.
-
330D Nie wchodzi na obroty(max3800)
to poczytaj jeszcze to i będziesz wiedział co i jak: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=18764
-
320d 136K - nie chce odpalic, jak odpali nie reaguje na gaz
tranzystor sterownika tłoczek dawki zapowietrzony układ wtryskiwacz sterujący potencjometr pedału gazu
-
320d - Stuka puka co to moze byc?
a ja nadal podtrzymuje że to nr 7: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=31_0404&hg=31&fg=05
-
330D Nie wchodzi na obroty(max3800)
no cóż... tak to jest... a na jakiej podstawie wybrał taką lepkość dla wysokoprężnego DOŁADOWANEGO???? no na szczęście w przeciwieństwie do Twojego mechanika Ty myślisz i wiesz co i jak :cool2: Musisz po prostu wykonać rutynowe wymiany, czyszczenia itd aby cieszyć się swoim autem w 100%. Po pierwsze zmień tą WODĘ na olej syntetyczny bo długo nie pojeździsz, następnie wszystko to o co pytałem wcześniej... i będzie git :cool2:
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
stan odpowietrznika sprawdza się właśnie odkręcając korek oleju i osłuchując czy coś się dzieje. Na forum jestem częściej niż na gg także zapraszam na priv.
-
330D Nie wchodzi na obroty(max3800)
Olej 15W40 w M47= zabójca! Kto Ci to doradził???!!! Zamienniki= słaba drożność, szybkie zapychanie, puchną, deformują się i powodują nieszczelności. Filtr ODMY = zapewne jest zapchany i tworzy się zabójcze dla silnika nadciśnienie w skrzyni korbowej. Tłumik nie ma nic do gadania z Twoimi problemami. Czeka Cię trochę czytania i poznawania tego silnika aby doprowadzić go do fabrycznej sprawności. Jak użytkujesz auto?? Jeździsz według 2 podstawowych zasad??
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
nie wydaje mi się żeby zespół regulacyjny miał z tym jakikolwiek związek. Przeglądnij dokładnie odpowietrzenie i układ vacum.
-
330D Nie wchodzi na obroty(max3800)
Jaki olej zalałeś?? Jakie filtry zastosowałeś?? Czy wymieniałeś filtr ODMY?? Co masz na myśli pisząc "przednia czesc tlumika" ?? Czy są pęcherze powietrza w wężu zasilania VP44?? Czy wymieniałeś wężyki podciśnienia i przelewowe?? Czy czyściłeś AGR, elektrozawory i MAP?? Czy dymienie występuje tylko na zimnym?? czy także na ciepłym??
-
330D Nie wchodzi na obroty(max3800)
nigdy się nie spotkałem z M47 kręcącym powyżej 5 tys obr. Jaki kolor spalin?? Sprawdzałeś szczelność dolotu i węży przelewowych?? Czy są pęcherze powietrzne w wężu zasilającym VP44??
-
316ti - Otwieranie szyb z kluczyka
u mnie tak samo jak u Kolegi Baluu... z tym że pierwsze opadają/podnoszą się szybki przednie dopiero po ok 1,5 sek tylne :wink: Baluu u Ciebie tak samo??
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
czyli tak czy siak dążą do stechiometrii więc musisz szukać tej nieszczelności bo to ona powoduje anomalie. Czy w czasie pracy silnika korek oleju łatwo jest odkręcić i zdjąć z pokrywy zaworów?? Czy przy zdjętym korku słychać jakieś dźwięki, zasysa powietrze, bucha dymem, rzuca olejem??
-
320d zamiana silnika 136km na 150km
No jak na razie to żaden niemiecki, francuski czy japoński badziew z lat produkcji E46 nie dorównuje jej w najmniejszym stopniu. elektryka, komputer, kpl sprzęgło, hamulce.