Treść opublikowana przez yoshimura01
-
bmw e46 320 M52 problem sonda
aha czyli na pierwszej integrator uśredniał do 500... no ale druga uboga jak cholera... Tak jak wyżej! sprawdź szczelność układu.
-
bmw e46 320 M52 problem sonda
100mv to zubożenie dawki do minimum. Wygląda na uszkodzone sondy. Sprawdź też szczelność układu wydechowego... możliwe jest zasysanie "lewego" powietrza przez co lambda głupieje.
-
330Ci - jaki doloti K&N czy simota ?
a ja zrobiłbym [jeśli oczywiście decydowałbym się na to] dolot na długiej rurze ze stożkiem. Dlaczego? będzie to niesamowicie wzmagać dźwięk i nieść echo w tej długiej rurze dolotowej. Do tego przydałoby się udrożnić układ wydechowy z katalizatorów i wstawić strumiennicę spiralną [łuskową]. Mocy na pewno po tym nie przybędzie, ale podniesie się moment obr i będzie to odczuwalne :8)
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
no zależy w jakim jest stanie ten odpowietrznik. Ale mówisz, że wycisnęło olej, oczywista przyczyna zamkniętej ODMY... sugeruję dodatkowo wykonać test kompresji cylindrów + próba olejowa. Jaki olej używałeś do tej pory??
-
328i Bład Za uboga dawka
no i jak tam Kolego?? wyjaśniło się coś w Twojej sprawie z autkiem??
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
no troszkę :roll: tylko odpowietrznik [separator/oddzielacz] [nr 1 z tego schematu]: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AT51&mospid=47649&btnr=11_3180&hg=11&fg=15
-
330d problem silnika, swiece, filtr paliwa
a moim zdaniem to masz zapchany filtr paliwa ponieważ mówisz, że występuje chwilowa czkawka i do tego kopcenie. Można też pod to podciągać wtryskiwacze, ale przede wszystkim filtr paliwa :cool2: Wymiana filtra to normalny prosty zabieg, odłączasz stary wpinasz nowy i gitara gra :8) Świece nie mają nic do opisanych przez Ciebie objawów.
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
nie wiem dokładnie jak to jest w M42... najlepiej szukać po wężyku zamontowanym na końcu kolektora ssącego. Wydaje mi się, że będzie gdzie pod kolektorem, albo w najlepszym wypadku pod osłoną akustyczną. ODMA odpowiada za odpowietrzanie skrzyni korbowej.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
chodzi o to, że w momencie wymiany o'ringa przy tłoczku dawki jest możliwość przeczyszczenia go z powstałych w czasie eksploatacji opiłków metalu. Tylko właśnie chodzi o to, który to był o'ring.
-
330d max 3800rpm odcinka
hehe...to samo miałem przy diagnozie tego samego silnika. Pęknięty króciec puchy vacum... po wymianie puszki znowu FULL BOOST :mrgreen: ...trudne do diagnozy, ale warte uwagi. szerokości :cool2:
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
dmuchnąć i zobaczyć czy puszcza z otworów powietrz tzn że się otwiera. Otworzyć i sprawdzić stan membrany, sprężyny i przeczyścić. Ewentualnie wymienić kpl odpowietrznik. Nie ma tam żadnego filtra... to nie M47 :wink:
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AT51&mospid=47649&btnr=11_3180&hg=11&fg=15 rozgrzej silnik do tem roboczej i dopiero trochę pojeździj do odcinki. Niech to dziadostwo odparuje!
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
Przymarzła emulsja wodno-paliwowa powstała z oleju. Membrana odpowietrznika jest stale zamknięta przez co powstałe nadciśnienie wybuchło przez korek po jego otwarciu. Sprawdź odpowietrznik i przyciśnij to auto porządnie, żeby olej się zregenerował tzn żeby odparowała z niego w/w emulsja.
-
320d niskie sprężyny
Kolego a może Ty masz sprężynki MTechnik... jaki stan amorów??
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
czy wiesz który dokładnie to był o'ring?? ten od tłoczka dawki?? masz możliwość wskazania na jakiejś fotce?? czy o'ring był zamawiany w BOSCHu?? pozdr
-
320d problem z agr
to wszystko o czym napisałeś jest na 4um bardzo ładnie i przede wszystkim FACHOWO rozpracowane przez Kolegę Trandolf. Ponadto nie uważasz, że lepszym rozwiązaniem byłoby zakupić swój własny interfejs i po pierwszej diagnozie zwracają się koszty tego co dasz mechanikowi?? zastanów się nad tym... Ja uważam, że jest to najlepsza inwestycja na przyszłość :cool2: pozdr
-
320d problem z agr
a ile płacisz za podpięcie kompa i wykasowanie błędu??
-
320d problem z agr
Powtórzę to samo co i kolega maciek1987, jednak rozbuduję to o zdjęcia i schematy :wink: Chodzi o zawór AGR, który trzeba przeczyścić z nagaru [część nr 11]: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2107&hg=11&fg=40 , a tak wygląda po dużym przebiegu: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/805d67d0.jpg Następnie wymienić ELEKTROZAWÓR magnetyczny AGR [część nr 1]: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2229&hg=11&fg=45 , wężyki podciśnienia na sylikonowe 3mm np tu: http://allegro.pl/przewod-podcisnienia-sfs-dolot-nie-samco-3mm-i1457142443.html , no i ważne aby przeczyścić wtyczkę i gniazdo elektrozaworu WD40tką. pozdr
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
o którym o'ringu mówisz??
-
320d - kopci na błękitny/szary kolor
co do STP odradzam! co do dobrej jakości paliwa jak najbardziej polecam :cool2: ...a jednak zrezygnowałeś z własnego interfejsu...
-
320d 136 km spadek mocy prosze o porade
a u mnie 20 :nana:
-
320d - kopci na błękitny/szary kolor
to kup sobie własny za 100zł i zwraca się po pierwszej diagnozie! :cool2: Zdejmij rurę przepływka/sprężarka i sprawdź luz wirnika. Jak będzie to wiadomo, że masz wykręcać turbinę.
-
320 D - wymiana turbo, jakie dodatkowe prace ???
tak... usunąć katalizatory i dać nowe łączniki elastyczne. Przy montażu trubo zalej łożyska nowy olejem, obróć wałkiem turbiny i sprężonym powietrzem rozprowadź olej w środku łożyskowań - dzięki temu masz pewność dotarcia oleju w każde "suche" miejsce łożyskowania i uszczelnienia turbo. Wymień miedziane podkładki węży olejowych turbiny na nowe ORYGINALNE. Wymień wężyki podciśnieniowe [sylikony 3mm], przeczyść membranę filtrującą zaworu N75 oraz jego wtyczkę i gniazdko elektryczne. Sprawdź także czystość zaworu AGR i jeśli trzeba to zrób z tym porządek, oraz przeczyść czujnik MAP na końcu kolektora ssącego [oraz jego wtyczkę i gniazdko]. niestety IC do demontażu i na myjke z nim. można sprawdzić w INPIE jak się ma ciśnienie doładowania w stosunku do wartości oczekiwanych przez ECU. Jeśli wszystko gra to w drogę :cool2: pozdr
-
Jakie lamy do e 46 sedan
nie chłodnica + chłodnica klimy w benyzniakach chłodnica + chłodnica klimy + intercooler w dieslach belka zderzaka absorbery zderzeniowe zderzaki [jeśli MPakietowe] lampy Xenon maska przykręcone i [chyba] klejone inne listwy pod lampami.
-
318d - Jaka temperatura robocza płynu chłodzącego?
możesz śmiało rozebrać wskaźniki i delikatnie przesunąć/obrócić wskazówkę do oczekiwanej przez Ciebie wartości. Korpusy igieł są montowane na wcisk i dają się łatwo manipulować :wink: