Treść opublikowana przez yoshimura01
-
328i Bład Za uboga dawka
HoodY ja tylko z ciekawości zapytam... ile już włożyłeś w naprawę auta??
-
320d - problem z temperatura
Zielo nie miałem zamiaru podważyć Twojej rady i wiem, że wziąłeś odpowietrzenie układu za priorytet o którym nawet nie ma co wspominać ponieważ jest tak oczywisty. pozdrawiam :handshake:
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
obstawiam rozszczelnioną VP44. Patrzyłeś za tymi pęcherzykami w przewodach??
-
320d- 136KM brak mocy
Jarek159 drukuj tą instrukcję z TIS i im zawoź, żeby Ci w końcu nie zrobili dwóch tych pomp z jednej --> http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl%3F1/04/53/70&rurl=translate.google.pl&anno=2&usg=ALkJrhhqCVRr_SRLEuYyo9s59aQI9QsCYw
-
[E46 320d 136km] Problem z odpalaniem po postoju
no właśnie taki jak napisałeś... jak przekręcisz kluczyk to MUSI być słychać taki elektryczny silniczek. Po drugie można sprawdzić ją manometrem i powinna wykazywać 0,6 bara.
-
3XX - Tylnie lampy poliftingowe
nie pasują, trzeba zmieniać wiązkę elektryczną.
-
320d - hamulce po nagrzaniu slabiutko hamuja.
może po prostu zatarł się tłoczek w zacisku i dlatego takie numery.
-
e46 Poduszki silnika
w zasadzie to i ja jestem trochę zmieszany tym tematem, bo wszystkie poduszki LEMFORDER są spod znaku FREUDENBERG i nie są oznakowane żadnym logiem lub napisem LMFDR. Ponadto zauważyłem, że tylko dwie aukcje na allegro odznaczają się [chyba] fabrycznymi poduszkami na których [na stalowych podstawach] jest wybite: logo FREUDENBERG, logo BMW, numer OEM. Na gumie wytłoczone logo FREUDENBERG. W pozostałych jest tylko i wyłącznie wytłoczenie na gumie także FREUDENBERG, natomiast metalowa podstawa jest już całkowicie gładka... o co tu chodzi?? nie mam zielonego pojęcia... Jako ciekawostka grupa FREUDENBERG jest powiązana z CORTECO [i chyba jest tym samym], ale co ma do tego wszystkiego LEMFORDER?? opakowania towaru?? http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/19fa8760.jpg http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/50acc222.jpg pozdrawiam,
-
330d - Kontrolka klockow
zawsze pomagało :wink:
-
330D - jak zaślepić EGR
no to wymień elektrozawór sterujący + wężyki podciśnienia, a nie blokuje recyrkulację! Wywali Ci błąd za dużej ilości powietrza na suw i znowu będziesz szukał rozwiązania.
-
WYMIANA SILNIKA W N42
no to w końcu jest OK z autkiem czy nie?? :P :roll:
-
Gdzie kupić czarne nerki do E91 LCI?
Kolego zobacz ten temat: viewtopic.php?f=99&t=143867
-
320D Nierównomierna moc podczas przyspieszania
najprawdopodobniej zawieszającego się zaworu EGR.
-
WYMIANA SILNIKA W N42
Dlaczego pomiar został wykonany na zimnym silniku?? jeżeli ciśnienie przy próbie olejowej wzrosło do wartości nominalnych tj fabrycznych można podejrzewać: pierścienie, tłok lub gładź cylindra. Jeśli nieznacznie to: nieszczelności zaworów i pierścieni tłokowych.
-
320D Nierównomierna moc podczas przyspieszania
a czyściłeś czujnik ciśnienia doładowania??
-
320d - problem z temperatura
pierwszą procedurą jaką moim zdaniem powinieneś wykonać to FABRYCZNE odpowietrzenie układu.
-
318i e46 problem ze sprzęgłem
docisk jest już w tym momencie złomem i się nie nadaje do niczego! wymieniaj to póki jeszcze dajesz radę wbić bieg... bo później czeka Cię zjazd do mecha na lawecie.
-
318i spadające obroty silnika
dziwna sprawa :think: tym bardziej, że jak mówisz falowanie się skończyło wraz ze wzrostem tem... a jak wiadomo przepływka działa na zasadzie różnicy temperatur...
-
318i spadające obroty silnika
...przepływka??
-
320d - 1. Coś wyje - filmik, 2.pytanie o wtryski i korekcje.
... a jakby się jeszcze czepić szczelności uszczelek "runerów" kolektora ssącego?? Bo wartość doładowania jest naprawdę dobra, ale jest ona mierzona PRZED gardzielami głowicy [mówię o pomiarze MAP]. Jeżeli miałbym szukać "dziury" to sprawdziłbym dokładnie uszczelnienie j/w napisałem RUNERÓW [okrągłe + prostokątne]. Bo głębiej to już kompresja cylindrów mówi o doskonałej szczelności, więc tam jest git... ten odcinek o którym napisałem chodzi mi ciągle "po głowie"... może właśnie tutaj jest przyczyna tego dźwięku. pozdrawiam
-
320d zasyfiony egr
to zobacz tych wariatów :twisted2: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/e2bed7e6.jpg
-
318i - Sprzeglo albo skrzynia. Prosze o rade!
na moje oko obroty są idealne :cool2:
-
318d-brak mocy
Ok Kolego wszystko fajnie... naprawiłeś wtryskiwacze bo wypluły jakiś błąd [dobrze by było gdybyś jeszcze napisał jaki to błąd/ błędy]. Po drugie MUSISZ sprawdzić jak się zachowuje silnik w czasie jazdy z podpiętym diagnozerem. Jest tam opcja live data gdzie można sobie obserwować aktualny proces działania poszczególnych elementów w stosunku do parametrów zadanych przez ECU. Czy auto Ci dymi jakoś intensywnie?? Tylko szczerze!
-
318i - Sprzeglo albo skrzynia. Prosze o rade!
nie chciałbym być "złym wróżem", ale wygląda na wyrwane mocowanie wózka dyfra :| Sprawdź na kanale jak to wygląda. tzn, że nie wraca do 950obr/min?? cały czas na biegu jałowym niezależnie od tem silnika utrzymuję tą wartość??
-
320d CHIPTUNING --> WARSZAWA
dzięki za info zowik05 :cool2: pozdrawiam