Treść opublikowana przez yoshimura01
-
BMW e46 coupe 2.0D 2004 rok pomoc przy zakupie!!!
CHECK ENGINE... i wszystko jasne
-
e46 nowy dyfer
no to jeżeli tylko zaostrzenie charakterystyki to tylko M3.
-
e46 nowy dyfer
daniello320i chodzi Ci o jakieś konkretne przełożenie napędu czy FULL szpera??
-
330Ci - zgasł i nie daje się uruchomić
jak w skrzyni korbowej wytworzy się NADCIŚNIENIE to wtedy membrana z tego powodu podnosi się otwierając drogę do dolotu gazom przedmuchowym.
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
A jeszcze pytanie odnośnie tego ile Ci kosztowała cała robota??
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
no to super! :cool2: a jak z tą kompresją cylindrów?? było mierzone?? co z katami?? wyciąłeś czy postanowiłeś wypalić w trakcie eksploatacji?? i pamiętaj w te mrozy jak już rozgrzejesz silnik to daj trochę po garach do odcinki!
-
320d- 136KM brak mocy
romario... no jak czytam co oni Ci wyprawiają z tym autem to aż mi ręce opadają i zaczynam wątpić w jakąkolwiek wiedzę "mechaników". Załóżmy, że poprawnie zblokowali wał i wałek rozrządu - czyli GMP 1 cylindra. Do tego miałeś serwisowo ustawiony kąt początku wtrysku... zatem jak do cholery oni to robią, że sprawna pompa pluje błędami [zapewne sugerował się błędem timing device]??!! Czy zresetowali ustawienia sterownika pompy za pomocą DIS przed próbą odpalenia silnika?? Ja uważam, że nieprawidłowo jest zblokowany wał [przecież przełożenie wynosi zawsze 1:2], więc mogli w jakiś magiczny sposób pomylić ustawienie fazy rozrządu w stosunku do synchronizacji z początkiem wtrysku paliwa! Po montażu pompy należy także wykonać ręcznie próbny cykl pracy silnika i zmierzyć wartość początku kąta wtrysku czy się zgadza z normą producenta i ewentualnie go skorygować. Powodzenia Kolego...daj znać jak będzie przebiegać dalsze naprawianie.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Dokładnie jak napisał guzior2 oryginał MANN. Możesz także przy okazji wymienić o'ringi iglicy olejowej.
-
320D Nieszczelny Dolot ???
czyściłeś ten elektroniczny przepływomierz?? jak?? to podłącz go z powrotem! w tym momencie turbina przeładowuje przez co w pewnym zakresie obrotów ECU zmniejsza boost. masz katalizatory?? jeżeli świszczy to jest OK! w końcu to turbo ładujące ponad 2 bary. Jeżeli wyje to już nieciekawie - łożyska, wirniki. Tak! na 100% będzie słychać głośne i wyraźne SYYYYCZENIE powietrza wydostającego się z jakiejś szczeliny.
-
318i błedy silnika i źle odpala
najlepiej sprawdzić INPĄ lub DISem.
-
330d - dziwny dźwięk silnika - FILM - patrz ostatni post
AGR/EGR to jest to samo tylko że według kolejności dotyczy j. niemieckiego dalej j.angielskiego. I nie zaślepiaj recyrkulacji! Jak dla mnie wszystko jest OK. Niestety BMW ma inaczej zaprojektowane wyrównanie i podtrzymanie podciśnienia zaworu turbiny. Niestety tak musi zostać.
-
Przygasajace swiatla
no właśnie to jest główny objaw kiedy podgrzewacz płynu jest uwalony... chciałem tylko potwierdzenia, że i u Ciebie to występowało. pozd
-
318i błedy silnika i źle odpala
do sprawdzenia: filtr paliwa, cewki, świece.
-
Przygasajace swiatla
a falowały Ci obroty po odpaleniu zimnego silnika??
-
330d - dziwny dźwięk silnika - FILM - patrz ostatni post
Coś Ty! 2mm kwalifikuje turbine do wymiany! po prostu musisz sprawdzić czy delikanie o 0,5mm ruszy się ten wałek. Jeśli więcej to nie dobrze. Do tego popatrz na wirnik czy nie ma wyszczerbień i wytartych łopat wirnika. Żeby dostać się do turbiny wystarczy odkręcić rurę: przepływomierz/sprężarka i już masz wałek na widoku. Katy... zawsze powtarzam, że z układu wydechowe należy usunąć te niebezpieczne szykany... i do tego nieźle na nich zarobić :mrgreen: Przede wszystkim standardowa procedura odzyskiwania mocy: czyszczenie dolotu, wymiana wężyków vacum, czujnik ciśnienia doładowania, zawór AGR.
-
330d - dziwny dźwięk silnika - FILM - patrz ostatni post
heh :wink: do pętli to Ci jeszcze daleko... sprawdzałeś luzy wału turbiny i stan wirników dmuchawki??
-
330Ci - zgasł i nie daje się uruchomić
może nie to żeby od razu wymieniać odpowietrznik, a często porządnie pojeździć do odcinki żeby ta wodna emulsja odparowała z oleju. Wtedy macie pewność, że membrana odpowietrznika nie przymarznie do obudowy :cool2: pozdr
-
330d - dziwny dźwięk silnika - FILM - patrz ostatni post
rura: sprężarka/intercooler. Sprawdź czy nie puszcza przez wężyk odmy... może tędy ściekać i stąd ten olej. tryb pracy sterownika open loop. Zawyża niektóre parametry poza tolerancję, aby zapewnić pracę w utrudnionych warunkach. Jest to typowy stan po uruchomieniu zimnego silnika. możliwe, że wymagają wymiany.
-
320d - jaka odma?
kolego do M47 tylko filterek. Nie wsadzisz odmy cyklonowej bo takowej nie wyprodukowali do tej jednostki. Jeśli jednak byś taki odpowietrznik kupił to przy próbie montażu zorientujesz się, że jest to lustrzane odbicie starego odpowietrznika. Powtarzam, tylko filterek.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Liqui Moly Hightech sythoil 5W40
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
no żeby tylko przez odme. Będzie robił test kompresji cylindrów??
-
330Ci - jaki doloti K&N czy simota ?
jest to oczywiste przy braku montażu we właściwych miejscach restryktorów :8)
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
nie chodzi o olej sam w sobie! chodzi o wodną emulsję która się z niego wytrąca... a jak wiadomo woda szybko zamarza tym bardziej w takich tem jakie mamy aktualnie.
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
nie daję gwarancji na to i robisz na własną odpowiedzialność. PAMIĘTAJ że silnik jest w tym momencie suchy i temperatura wynikająca z pracy może doprowadzić do zatarcia tłoków i cylindrów. ODRADZAM odpalanie tego silnika!
-
316ti Compact Problem z Odpowietrzeniem Silnika?
teraz to i zapewne katalizatory są "wykąpane" w oleju. Nie przepalisz tego, trzeba wycinać i wstawiać strumiennice, albo przelot... albo nowe katy. Ja bym odprowadził do mecha jeśli sam nie czujesz się na siłach roboty tego.