Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d e46 99r lekkie przerywanie przy ruszaniu
poduszki silnika
-
320d - Kopci na bialo po czyszczeniu EGR.
wykręcałeś/czyściłeś/lub coś kombinowałeś z chłodnicą EGR???
-
Filtr stożkowy
TC wiem na czym polega strojenie ECU i nie mówię tylko o ori sofcie, ale o wyczynowych komputerach w których zakresy wszelkich kanałów począwszy od standardu AFR są tak szeroko rozwinięte, że ori komp jest w porównaniu do nich słabej jakości kalkulatorkiem :8) Zauważyłem jedynie, że proponujesz autorowi wątku jakieś nieprofesjonalne grzebanie w jego sofcie bazując na trywialnej idei "poszerzenie" skali obrotów co będzie miało cholernie niefajne konsekwencje w najbliższym czasie po tym "strojeniu" [jeśli w ogóle można to tak nazwać], a dodatkowo wykonując TEN zabieg powinieneś brać na siebie pełną odpowiedzialność za to co się stanie z silnikiem... no ale skoro sam proponujesz takowe operacje to zapewne masz w tym doświadczenie i wiesz na który kanał zwrócić uwagę :cool2: pozdr
-
Filtr stożkowy
a ty ciągle o tej odcince... wielkie mi HALO. Wiadomo, że to podstawa tylko co się zmieni z tego powodu w wartościach ECU [jak to określiłeś "program na podstawie swojego oryginału a nie gotowca"] i jak to wpłynie na motor??... Ja to wszystko wiem i jest to dla mnie banał... natomiast twój jeden argument odnoszący się do przesunięcia progu odcięcia, które de facto nie jest wcale niczym dobrym nie wnosi nic pożytecznego [też powinieneś wiedzieć dlaczego]... może coś bardziej profesjonalnego na ten temat powiesz?? tak?? a niby gdzie??
-
Filtr stożkowy
ludzie a cóż można takiego wycisnąć z wolnossącej 318i?? to nie tuning chipowy, tylko jakaś nie wiem... delikatna korekta :think:
-
318i benzyna problem z biegami oraz z silnikiem
jakie koszta?
-
318i - przerywa brak mocy :(
były E46 benzynowe z turbo? :think: czy po prostu sam ją dorzuciłeś?
-
320d wymiana tarcz i klockow
ponieważ za znacznie niższą cenę mógłbyś kupić kpl hebli od 330d, które przy hamowaniu praktycznie zatrzymują Cię w miejscu. Naprawdę super hamulce. Tylko właśnie przy ich montażu rozmiar Twoich kół ma znaczenie, ponieważ po zamontowaniu hebli 330d TRZEBA mieć najniżej 17 calową obręcz... czyli na lato miałbyś jak znalazł, ale zostaje zima [15"].
-
320d wymiana tarcz i klockow
Jakie masz koła letnie i zimowe?? chodzi o rozmiar.
-
320d - Czy warto zainwestowac 30 tyś w e46 z 2004?
totalne bzdury :duh:
-
320d - Czy warto zainwestowac 30 tyś w e46 z 2004?
bo wysokoprężne 2.0d od BMW to jest totalna lipa. Słaby dół, wysokie spalanie, mnóstwo problemów z tym całym osprzętem, OGROMNE koszty utrzymania. No jedyne plusy to takie, że bardzo szybko uczysz się mechaniki na własnym silniku :cool2: i to, że po pewnym czasie i wymian wszystkiego co potrzeba rozpiera Cię duma, że naprawiłeś wszystko sam :cool2: ... a jeśli nie sam to bardzo szybko chudnie portfel na naprawy u mecha. Ja kupiłem 2.0d 136KM i jest to mój pierwszy i ostatni diesel w życiu. Zatem osobiście sugeruję poszukiwania jakiejś fajnej benzynki, a w tej kwocie to już kupisz prawdziwą "laleczkę". Pozdr
-
320d - Czy warto zainwestowac 30 tyś w e46 z 2004?
nie warto
-
320d - Chwilowe spadki mocy
żeby się silnik dogrzewał. Twoim problemem jest zawieszony termostat główny w pętli otwartej. Po wymianie oczywiście należy fabrycznie odpowietrzyć układ.
-
320d 136km gaśnie sama,wkręca się na obroty ślimaczym tempem
tryb awaryjny ze względów bezpieczeństwa silnika.
-
320d 136km gaśnie sama,wkręca się na obroty ślimaczym tempem
no jeżeli tem ci skacze od razu na max to czujnik tem wody padł. Ja bym spróbował podmienić najpierw czujnik, a nie od razu VP.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
kpl poduszek silnika i skrzyni. Polecam zakupy u Kolegi Maćka --> memberlist.php?mode=viewprofile&u=45715 naprawdę profesjonalna sprzedaż :cool2:
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
u mnie były wibracje na wszystkim co się dało! buda, decha, lewarek biegów i kiera...generalnie totalna masakra! Po wymianie jakby odpalił salonowe auto. Gaszenie jest bardzo podobne jak VAGi. osobiście polecam wymianę kpl poduch tj silnika i skrzyni.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
a u mnie po wymianie poduch silnika i skrzyni wibracje ustały całkowicie. Wymieniałeś kolego poduszki pod skrzynią??
-
320d wymiana tarcz i klockow
nie musisz. wystarczy po wymianie wykasować "powiadomienie".
-
328 zdjalem pokrywe zaworow i SZOK
oczywiście :mrgreen: http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Ftis.spaghetticoder.org%2F&anno=2
-
320d - Drgania na biegu jałowym -koło dwumasowe
Ja mam z jednym łącznikiem i wszystko jest schludnie ukryte pod podwoziem. A wygląda to tak: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-03/b232cfe4.jpg
-
320d - Drgania na biegu jałowym -koło dwumasowe
Trandolf a to co Ci się dzieje przy dwóch łącznikach??
-
328 zdjalem pokrywe zaworow i SZOK
a ja jestem ciekaw jak wyglądają panewki i czopy wału, kanały olejowe, gładzie cylindrów i smok.
-
330d wydobywające sie spaliny z okolicy turbo
łączenie kołnierzowe turbo/katalizator i łączenie płaskie turbo/kolektor wydechowy. Nie musi być żadnej dziury! Przeciwciśnienie spalin robi swoje. można próbować czyścić, tylko po co?? i tak to już jest złom. Osobiście polecam przelot.
-
330d wydobywające sie spaliny z okolicy turbo
Tak, u mnie było to samo! Oczywiście brak mocy i spaliny w komorze silnika. Przyczyna: zapchany katalizator wstępny. Po udrożnieniu wydechu wszystko wróciło do normy.