Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d - nie pali gdy zimna
zapowietrza Ci się układ... czy rano przed próbami odpalenia są pęcherze powietrza w przezroczystym wężyku ZASILAJĄCYM pompę??
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
FULL SYNTETYK ze specyfikacją BMW LL04.
-
320d bierze olej
nie znam konkretnej ceny, ale na pewno WYSOKA :roll:
-
320d wymiana oleju
a to nie było tak, że M47 do 2000roku produkcji wymagały kasowania inspekcji przez tester diagnostyczny :think:
-
320d - Dymienie na siwo podczas dłuższego postoju
to pytanie zdecydowanie powinieneś skierować do Kolegi Trandolf, Kameleon3000 którzy w moim mniemaniu są fachowcami od wszelkich elektronicznych zabiegów w tym modelu :cool2:
-
320d bierze olej
pozwolę sobie uzupełnić wpis Sz.Kolegi Balugass o trzecią możliwość: - pierścienie tłokowe - uszczelniacze zaworowe
-
320d - Dymienie na siwo podczas dłuższego postoju
no to nie będziesz wiedział jaka jest tem i wszystkie opcje boardcomputer. Musisz się zaopatrzyć w taką manetkę i ją aktywować.
-
320d - kopci na błękitny/szary kolor
a co ma FMIC do Twojego problemu z pluciem olejem z wydechu??
-
320d - Dymienie na siwo podczas dłuższego postoju
Bardzo możliwe...tym bardziej jak nigdy nie była serwisowana. Możliwą przyczyną mogą być uwalone w oleju katy, no i najmniej optymistyczny scenariusz to turbo. a masz manetkę BC??
-
320D 150 KM wymiana końcówki wtrysku
to ja jeszcze lepiej dorzucę... ja płaciłem u siebie za sprawdzenie sztuki 15zł, czyli klp 60zł. Tylko, że to wtryskiwacze pod VP44, dla CR wiadomo że będzie drożej, ale AŻ takie kwoty :roll:... dla mnie to jakaś abstrakcja :jawdrop:
-
[e39] 530d nie odpala
no to najważniejsze, że beti już zdrowa :cool2: pozdr
-
320d 150ps 2004r zmiana temp z farenheit na celcjusz
wydaje mi się, że Ranger ma rację... poza tym te bolce naciskające [już na samym przełączniku] są tak cholernie delikatne, że łamią się w mgnieniu oka. Jeżeli nie słychać i czuć tego oporu przycisku w trakcie naciskania to niestety przyczyna j/w.
-
320d - kopci na błękitny/szary kolor
Puściło uszczelnienie turbiny. Trzeba oddać dmuchawe do regeneracji i tyle :cool2:
-
320d - Problem ze sprzęgłem
no różnie może być, zależy jak ktoś przed Tobą użytkował auto.
-
320d 150ps 2004r zmiana temp z farenheit na celcjusz
no ja w czasie jazdy to wcisnąłem i zmieniłem z powrotem... dziwna sprawa :roll:
-
320d - Problem ze sprzęgłem
wygląda na to, że jest zintegrowany z łapą wysprzęglającą... ale idzie normalnie i bez problemu dokupić samo łożysko. Nawet w zestawach jest łożysko, zatem nie ma się czym przejmować.
-
320d 150ps 2004r zmiana temp z farenheit na celcjusz
dzisiaj po tankowaniu też źle wcisnąłem nie tą szpilkę co trzeba i przeskoczyło na Farenheity. Do zmiany tem trzeba wcisnąć PRAWĄ szpilkę w zespole wskaźników i znowu mamy 'C :mrgreen:
-
320i - wymiana swiec
bierz świece tzw ZIMNE. Dla LPG jak znalazł :cool2:
-
320d - Problem ze sprzęgłem
naturalnie że zdiagnozować
-
330d Turbo świszczy jak szalone, POMOCY
może faktycznie jest jakaś wada tego łącznika. To że jest od mocniejszej wersji to nic, natomiast ważne jest to, że jest używany i być może jest już wewnętrznie wypalony przez co nacierające pod dużym ciśnieniem spaliny wywołują gwizd. Osobiście nigdy nie wstawiłbym używanego łącznika, a nowy uniwersalny. U mnie jeździ już drugi rok i nie mam z nim żadnego problemu.
-
330d Turbo świszczy jak szalone, POMOCY
powiem Ci tak... jak robiłem u siebie downpipe to położyłem na łączenie LOCTITE. Z resztą na następne także, zatem cała długość układu jest szczelna. Nie ma tam żadnych fabrycznych uszczelniaczy. Naturalnie, że można źle to poskładać. Jak ściągałem sobie turbo do rutynowej kontroli to później źle mi się spasował tył układu z przodem czego efektem był okropny dźwięk silnika. Jeszcze tak mi przychodzi na myśl, czy Ci nie rezonuje osłonka termiczna o nowy łącznik.
-
320d 2003r. kilka pytań dotyczących dymienia i nie tylko
heh :wink: no to jest akurat logiczne :cool2: pozdr
-
330d Turbo świszczy jak szalone, POMOCY
do jednej???? :think: zobacz tutaj: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=22_0048&hg=22&fg=05
-
320d 2003r. kilka pytań dotyczących dymienia i nie tylko
odepnij normalnie boxa od czujnika ciśnienia na listwie CR i tyle :cool2:
-
320d 150KM chip
Za pomocą INPY wyższe granice doładowania, dawek paliwa i masy powietrza. Oczywiście w wartościach zadanych przez ECU.