Treść opublikowana przez yoshimura01
-
318i wymiana przedniego wahacza
masz prawo tak myśleć...a i nie jestem sprzedawcą :wink: pozdr
-
Wykres e46 184km
Ludzie przecież to jest 330d!!! widać na wykresie model! wartości KM i Nm są wzorcowe jak dla 3.0d Co prawda moment rośnie zdecydowanie za późno...
-
318i wymiana przedniego wahacza
A jak masz zamiar kupić buty to kupujesz jeden czy parę?? elementy zawiechy ZAWSZE wymieniamy parami [lewa/prawa]! dopuszczalna jest wymiana np samego przodu lub tyłu, ale nigdy stronami. Wiadomo, że najlepszym wyjściem jest zastosowanie ori wahacza [LEMFORDER], ale to już dużo większy koszt niż tego MEYLE... no jest też trzecia opcja "hardcor" czyli wymiana samych sworzni zew, które podobno bardzo łatwo wymienić i co najważniejsze wszystko działa bez zarzutu :wink:
-
320d 150KM stuki w zawieszeniu
ja mam wymieniony kpl Macpherson i też się coś tam tłucze jak "żyd w niemieckiej herbaciarni"... u mnie na 100% tuleje wahaczy.
-
320d - Dymienie na siwo podczas dłuższego postoju
aha.. a co teraz się dzieje z rejestrem błędów i pomiarem boost i masy powietrza???
-
320 D dymi moooocno na niebiesko ale nie zawsze
tak. ściągnij rurę dolotową do sprężarki i poruszaj wałkiem w górę/dół i do siebie/od siebie.
-
320d 150KM stuki w zawieszeniu
no to pozostają sworznie.
-
320 D dymi moooocno na niebiesko ale nie zawsze
a sprawdziłeś luzy wału wirników??
-
320d 150KM stuki w zawieszeniu
tuleje wahacza wysłużone. Można wymienić same wkłady.
-
320d Czy to ja uszkodziłem turbine?
Moim zdaniem POWODEM jest uszkodzony odpowietrznik [ODME], a powszechnie wiadomo co powoduje nadciśnienie w skrzyni korbowej- rzyganie olejem.
-
330d + brakuje momentu
tak, odepnij i sprawdź czy będzie gorzej.
-
320d - przewody drenażowe oleju
szczerze mówiąc to spotykam się z takim określeniem/nazwą po raz pierwszy w życiu... wydaje mi się, że chodzi o węże olejowe turbiny [nr 7, 13] http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2111&hg=11&fg=50 Wymiana banalnie prosta i szybka!
-
320i - Stukanie przy wysprzeglaniu
opory toczenia vs spadające obroty wału
-
320i - Stukanie przy wysprzeglaniu
dwumas do wymiany, ewentualnie przeguby do diagnozy.
-
problem z odpalaniem
ale który to silnik?? M47 czy M47N??
-
3XXd - Wymiana świec żarowych ogólne zasady??
nie na ciepłym!!! znacie coś takiego jak rozszerzalność cieplna materiału?? Odkręcamy na zimnym wcześniej zalewając WD40, delikatnie ruszyć i brać się za następną. PAMIĘTAJ nic na siłę!!! najważniejsza sprawa to obrócić świece o 0,5mm i wrócić z powrotem i następna świeca. Ja tak wymieniłem kpl bez żadnych problemów. Nie używałem dyno ani innych magicznych przyrządów... zwykła grzechotka z rurkową nasadką [chyba 10tką]. powodzenia
-
320d - Chwilowe spadki mocy
Odciągnij nadmiar oleju bo zalejesz i zjarasz katy. oczywiście! zabrudzony=ZAPCHANY... a jak powszechnie wiadomo przy niedostatecznym przewietrzaniu skrzyni korbowej wytworzy się nadmierne i niebezpieczne nadciśnienie przez co olej i mgła olejowa zostaną wyciśnięte przez uszczelki silnika i jego osprzętu konsekwentnie doprowadzając do uszkodzenia silnika.
-
320d czemu sprawia wrażenie słabszego przy gorącym silniku?
ile Ci wypluło mocy i momentu na serii i po wirusie?? poświadczysz wykresem?? u kogo robiłeś program?? Pytam ponieważ sam szykuję się na wiosenne modzenie sterownika i jestem ciekaw sprawności zdrowych seryjnych jednostek M47.pozdr
-
320d--odczyt z Inpy (136ps)
3mm będzie najlepsze. 4mm troszkę luźne. Na cały układ to z 4 metry weź bo po co później dokupować i płacić 2x wysyłkę.
-
320d czemu sprawia wrażenie słabszego przy gorącym silniku?
zgadza się... dlatego edytowałem post:
-
320d - elastyczność - porównanie
ochrona przed ogromną temperaturą w tamtych okolicach.
-
320d czemu sprawia wrażenie słabszego przy gorącym silniku?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>NOTKA ODNOSZĄCA SIĘ DO OSŁABIONEJ PRACY PRZY ZIMNYM SILNIKU<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Przy zimnym silniku stopnień sprężania jest znacznie niższy niż przy silniku rozgrzanym, a to wszystko przez rozszerzalność temperaturową tłoka, który w swej pierwotnej formie jest bardziej"beczkowaty". Powoduje to słabsze przyleganie pierścieni tłokowych do płaszcza cylindra. Oczywistym jest, że suw sprężenia mieszanki powoduje zwiększenie jej ciśnienia i intensywności pracy a tym samym większą moc i moment obr, jednak przy "nieszczelności" każdego cylindra dochodzi do osłabienia ogólnej sprawności silnika przez co pracuje on w trybie "otwartej pętli" tj zawyżone wartości poza granicami tolerancji sterownika. Po osiągnięciu temperatury roboczej elementy "puchną" dzięki czemu silnik zaczyna pracować tak jak przewidział producent. Głośniejsza praca turbiny i intensywne zadymienie to objawy które ustają wraz z osiągnięciem tem... to również odnosi się do w/w opisu sytuacji.
-
2 turbinę
zgadza się... wał od E36 M3 Turbo.
-
320d Czerwona plama na śniegu i brak wspomagania
tak
-
2 turbinę
no dobra... mamy seryjną dmuchawkę która ładuje ponad 2,2 bary. Montujemy drugą o tej samej wydajności i co wtedy?? mamy ok 4,5 bara!!! :shock: ten silnik się po prostu rozleci! uszczelka pod głowicą pofrunie przez maskę jak frisby, węże dolotu jak i ten śmieszny plastikowy kolektor ssący najzwyczajniej eksplodują, zawory i korbowody na 100% zostaną połamane i do tego pęknięty we wszystkich możliwych miejscach wał korbowy! a o wale napędowym nawet nie wspomnę. Zobacz co robi mega doładowanie ze słabszymi elementami: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-03/18e888d4.jpg Jeżeli chcesz się bawić w uturbianie to proponuję zakup silnika od 325i, wykonać stroker na 2,8, zakuć go i ładować ile dusza zapragnie.