Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. odczytaj błędy kompem lub jakąś aplikacją, może czujnik padł.
  2. Żadne 325d, 525d 197KM M57N2 nie posiadały fabrycznie klapek w kolektorze ssącym, można to sprawdzić na RealOEM lub tu: https://www.bmwstore.pl/pl/
  3. guzior2 odpowiedział(a) na Puc93 temat w F10, F11
    https://allegro.pl/oferta/bmw-e39-lewarek-podnosnik-samochodowy-1092710-8143882871
  4. Dokładnie, u mnie przestał działać ten system bo zepsuł się czujnik ciśnienia w serwie ale pojawił się komunikat "awaria systemu start/stop" dlatego pierwsze co to odczytaj błędy.
  5. guzior2 odpowiedział(a) na user1111 temat w E60, E61
    Też chciałem sam wymienić tarcze i klocki w swoim samochodzie ale stwierdziłem że nie ma co ryzykować, oddam tą robotę fachowcom, po czym woła mnie mechanik że kupiłem zły czujnik bo nie pasuje do klocków, więc idę na warsztat zobaczyć co jest grane, patrzę a on założył klocki na odwrót czyli ten co miał iść od wewnętrznej założył od zewnętrznej i na odwrót i dziwi się że czujnik nie wchodzi w niego, pokazałem mu i ok, patrzę z drugiej strony i to samo, mówię mu o tym a on że tam nie przeszkadza bo nie ma czujnika :duh: a oczywiście znaczenie było ogromne ponieważ klocki mają metalowe wystające trzpienie w różnych odległościach które mają wejść w tłoczek i z drugiej strony w korpus zacisku, dlatego od tamtej pory zmieniłem podejście i u żony w samochodzie sam wymieniłem pierwszy raz tak jak powinno się to robić, od wymiany minęło już ponad rok i wszystko w najlepszym porządku. Dlatego nie warto całkowicie ufać każdemu mechanikowi, najlepiej jak ma się kogoś zaufanego.
  6. Błędem od DPF się nie przejmuj bo każdy kto ma ponad 200 kkm na liczniku taki ma. Najważniejszy jest od klapek w kolektorze ssącym, być może są zablokowane w jakiejś pozycji stąd może być nieprawidłowa praca silnika, power management związany jest raczej ze spadkami napięcia (słaby akumulator), glow control to chyba sterownik świec żarowych, fuel filter heating - podgrzewacz filtra paliwa, niektóre błędy mogą wynikać ze słabego akumulatora dlatego trzeba naładować, skasować wszystkie błędy i sprawdzić które powrócą. Ps. A tak w ogóle to nie napisałeś o jaki silnik chodzi.
  7. https://bimmercode.app/adapters/
  8. Robiłeś to tak jak na filmie pokazane ? https://www.youtube.com/watch?v=yJEWCuU4g0g
  9. Inspekcji nie będzie się dało wykasować jeśli czujnika nie wymieniłeś.
  10. Zależy do czego potrzebujesz ? Do sprawdzania i kasowania błędów + monitorowania DPF-a i różnych parametrów wystarczy aplikacja Btool Expert a jeśli chcesz coś zakodować to taniej będzie jak kupisz kabel i użyjesz E-sys lub Istę.
  11. Szwagier miał podobny komunikat w audi kiedy ktoś wyciągnął na siłę kluczyk zamiast wcisnąć go żeby sam wyskoczył i zapadki w środku zostały w pozycji jak by cały czas był tam kluczyk, wystarczyło odblokować zapadki jakimś narzędziem lub palcem.
  12. Czujnik wymieniłeś ?
  13. W moim samochodzie również chłodnica była zalepiona strasznym syfem co widać na zdjęciu, objaw jaki był u mnie to wzrost temperatury oleju kiedy przekraczałem 170km/h. http://i64.tinypic.com/24y0ftx.jpg U ciebie wydaje mi się że to może być wina któregoś czujnika temperatury ale to trzeba sprawdzić.
  14. guzior2 odpowiedział(a) na user1111 temat w E60, E61
    Ad.1 Tu dobierzesz części po numerze Vin: https://czescidobmw.pl Ad.5 Z przodu i z tyłu masz po jednym czujniku. Ad.7 Na youtube masz filmiki poglądowe z wymiany klocków i tarcz w E60.
  15. guzior2 odpowiedział(a) na szuwx temat w F10, F11
    http://acs-serwis.pl
  16. Ja się nie waham, to kolega IIIIeszek założył temat :wink:
  17. Jeśli błąd od dpf-a wraca a potrzebne jest wymuszenie wypalania filtra to bardzo dobra do tego jest aplikacja na androida BTool Expert ponieważ posiada funkcję automatycznego kasowania błędu kiedy się pojawi.
  18. Wszystkie analizy są coraz starsze ale jakos je oceniacie a tak naprawde w kazdej chwili producent moze cos zmienic co widac na przykladzie marki Ravenol.
  19. Jesteś pewny ? https://oil-club.de/index.php?thread/533-valvoline-synpower-xtreme-xl-iii-c3-5w-30/
  20. guzior2 odpowiedział(a) na Djmimol temat w F10, F11
    Jeśli chodzi o średnicę 4 kół to będzie równo ale opony urosną względem zalecanych o prawie 2,5 cm i pozostaje pytanie czy nie będą ocierały podczas skrętu pomijając wygląd i homologację. Jeśli chcesz poprawę komfortu to może pozostań przy zalecanym rozmiarze ale kup zwykłe a nie run flat, ja tak zrobiłem i jestem zadowolony tylko że mam R18.
  21. http://sklep.archoil.pl/?product=analiza-oleju-smarowego
  22. guzior2 odpowiedział(a) na Djmimol temat w F10, F11
    Nie możesz bo będzie za duża różnica w średnicy między tyłem a przodem i systemy wspomagające ześwirują i pojawią się błędy na desce. Polecam zaznajomić się z obliczeniami średnicy kół bo nie właściwie to interpretujesz, myślisz że jak obydwie opony o różnej szerokości mają profil 45 to są równe a to jest błąd bo szerokość też zmienia średnicę opon dlatego fabrycznie masz 245/40 przód i 275/35 tył żeby wszystkie 4 koła miały zbliżoną średnicę. W necie są specjalne kalkulatory opon tak że polecam skorzystać.
  23. No i ja wychodzę z takiego założenia że po co mam szukać, analizować, kupować jakieś drogie oleje skoro jak to nie którzy stąd uważają taki średniak jak valvo MST C3 5w30 spisuje się u mnie bardzo dobrze już od 7 lat i to w 4 różnych samochodach bmw gdzie 3 sztuki po chip tuningu a najlepsze że nikt nie widział analizy ale oceniają :). Przynajmniej jeden forumowicz z oil-club.pl "Plywak" dobrze Ci napisał że o tym konkretnym Valvoline się nie wypowie bo nie widział analizy a poza tym wrzuciłeś tam do swojego tematu niewłaściwą kartę charakterystyki, prawidłowa jest taka:http://i65.tinypic.com/osanas.jpg
  24. Racja total jest nawet tańszy od valvo dlatego do silnika M54 lał bym właśnie taki bo i tak trzeba zakupić go więcej na dolewki. Skąd to wiedzą na oil-club.pl skoro nikt jeszcze nie zrobił analizy tego oleju ? Na oil-club.ru nic nie ma na temat obecnego MST C3 5w30 bo patrzyłem, znalazłem tylko XL-III. Przypuszczam że jeśli każdy zmniejszy interwał olejowy przynajmniej o połowę to ze wszystkich olejów ludzie będą zadowoleni jeśli tylko posiada odpowiednią specyfikację dla danego producenta, nie ważne czy to będzie Mannol, Amsoil, czy Gulf.
  25. Ale znowu Valvo MST ma najnowszą normę dla mercedesa 229.52 której nie ma Total ineo ll. To co piszą na oil-club.pl ma się ni jak do rzeczywistości ponieważ nikt nie zrobił analizy valvo MST tylko opierają się na jakiejś z oil-club.ru gdzie ktoś wysłał do analizy stary olej z 2005 roku. po drugie i najważniejsze to stosuję go 7 lat, widziałem jak wygląda silnik w środku, żadnych problemów nie miałem i to jest najlepszy test oleju a nie jakieś dane. Po trzecie po co koledze droższy olej skoro będzie musiał robić sporo dolewek ze względu na problemy z uszczelniaczami zaworowymi i pierścieniami ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.